poniedziałek, 20 maja

Chcesz wiedzieć, jak wybrać szczoteczkę soniczną? Na przykładzie szczoteczek firmy SEYSSO podpowiadamy na co zwracać uwagę i jak dobrać rozwiązania idealne do potrzeb.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że samo szczotkowanie nie wystarczy aby móc pochwalić się olśniewającym uśmiechem. Jednym z kluczowych punktów zbliżających nas do skucensu jest wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Badania i preferencje klientów wskazują, że modele soniczne cieszą się aktualnie największą estymą. Zajmiemy się więc odpowiedzią na pytanie:

Marzysz o olśniewającym uśmiechu? Pierwszą kwestią, od której należy zacząć, jest dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Warto wiedzieć, że oprócz tych tradycyjnych, manualnych, coraz powszechniejsze są też szczoteczki soniczne. Na czym polega ta technologia i jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna – jak działa?

Działanie szczoteczek sonicznych polega na tym, że poprzez emisję fal dźwiękowych włókna szczoteczki wprawiane są w ruch. Włókna przemieszczają się znacznie szybciej niż w przypadku konwencjonalnych szczoteczek elektrycznych, o szczotkowaniu ręcznym nie wspominając. Obecnie jest to jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia zębów i pozwala pozbyć się płytki nazębnej w sposób najbardziej efektywny.

Szczoteczka soniczna – dla kogo?

Zastanawiasz się, jak wybrać szczoteczkę soniczną i dla kogo jest ona przeznaczona? Mam dobrą wiadomość – to rozwiązanie doskonale nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ważne natomiast, by postawić na odpowiedni model. Są bowiem szczoteczki stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych, ale i takie, które najlepiej sprawdzą się w przypadku starszych użytkowników.

Szczoteczki SEYSSO – co je wyróżnia?

Pierwszym krokiem podczas wyboru szczoteczki sonicznej powinno być uwzględnienie wieku użytkownika. Dobrze jest też przemyśleć specjalne potrzeby przyszłego właściciela urządzenia – np. wrażliwość dziąseł, istniejące przebarwienia szkliwa czy próchnica. W tym pierwszym przypadku odpowiednia będzie bowiem np. szczoteczka oferująca mniejszą liczbę ruchów sonicznych na minutę, a w drugim – przeciwnie. Warto zatem postawić na producenta, którego oferta jest odpowiednio szeroka i który jest w stanie zaspokoić potrzeby różnych konsumentów. Możliwości jest zatem wiele. Nic więc dziwnego, że zastanawiasz się, jak wybrać szczoteczkę soniczną.

W tym miejscu zwrócę jeszcze uwagę na kwestię tzw. renomy marki. Na rynku nie brakuje tanich szczoteczek sonicznych od nieznanych producentów. Trudno zweryfikować ich zapewnienia dotyczące specyfikacji, a nawet bezpieczeństwa użytkowania. W przypadku wiodących producentów (takich jak SEYSSO) problem ten praktycznie nie występuje i z góry można spodziewać się, że kupiony produkt będzie odpowiedniej jakości.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Na co zwracać uwagę, kupując szczoteczkę do zębów? A zatem – jak wybrać szczoteczkę soniczną, by nie żałować? Spieszę z odpowiedzią – jest bowiem kilka detali, o których warto pamiętać.

  • Przeznaczenie wiekowe. Wiesz już, że są szczoteczki odpowiednie dla mniejszych i większych dzieci, a także dla dorosłych. To bardzo ważne, by dobrać odpowiedni typ urządzenia.
  • Różnorodność trybów. Jeśli na co dzień nie masz problemów zdrowotnych w obrębie jamy ustnej, jednak czasami miewasz jakieś przejściowe dolegliwości, to postaw na szczoteczkę posiadającą różnorodne tryby. Wówczas jej działanie dostosujesz sobie do swoich aktualnych potrzeb.
  • Liczba ruchów sonicznych na minutę. Przeważnie im więcej, tym lepiej. Jeśli masz jakieś specjalne potrzeby, postaw na szczoteczkę z dużą liczbą ruchów sonicznych, która zaoferuje ci co najmniej kilka różnych trybów pracy.
  • Czas pracy na jednym naładowaniu. Nie ma nic gorszego, niż szczoteczka, która rozładowuje się w połowie czyszczenia zębów. Dlatego uważam, że w szczoteczce sonicznej dobry akumulator to podstawa.
  • Prędkość ładowania. Szczoteczka do zębów to sprzęt, którego zazwyczaj używamy 2-3 razy dziennie (a czasami nawet częściej). Dobrze zatem, by szczoteczka zdążyła naładować się, zanim postanowimy znów z niej skorzystać.
  • Dostępność i różnorodność końcówek wymiennych. Pozwalają jeszcze lepiej dostosować parametry urządzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.
  • Funkcje dodatkowe. Często szczoteczki bywają wyposażone w timer, wyświetlacz, a nawet moduł zapewniający możliwość połączenia jej z aplikacją mobilną. Jeśli lubisz takie udogodnienia, zwróć na to uwagę.
  • Rodzaj ładowarki. Czy wiesz, że istnieją szczoteczki, które w zestawie mają eleganckie i poręczne etui, będące jednocześnie ładowarką? Jeśli często wyjeżdżasz lub zabierasz szczoteczkę ze sobą w torebce np. do pracy, takie rozwiązanie będzie wprost idealnym dla ciebie. Z kolei, jeśli lubisz mieć porządek w łazienkowej szafce, a każda rzecz musi mieć w twoim domu swoje własne miejsce, postaw na szczoteczkę ze stacją ładującą.

Szczoteczki SEYSSO – jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wiesz już, jak wybrać szczoteczkę soniczną i na co zwracać uwagę podczas zakupu. A czym różnią się między sobą poszczególne modele szczoteczek sonicznych marki SEYSSO?

SEYSSO Baby

Ta szczoteczka to model stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach. Będzie idealna do 3 roku życia. W zestawie znajdziesz 2 końcówki – od 0 do 18 miesiąca życia oraz od 18 do 36 miesiąca życia. Oferuje optymalne 16 000 drgań na minutę. Dzięki temu szczoteczka nie tylko umyje pierwsze ząbki, ale i pomasuje dziąsła podczas ząbkowania.

Ma podświetlaną końcówkę, co pomoże zainteresować malucha urządzeniem. Szczoteczkę wyposażono też w BabyTimer, który odlicza 2 minuty od włączenia szczoteczki, co pomoże w ukształtowaniu dobrych nawyków już od najmłodszych lat. Atutem SEYSSO Baby jest też jej ergonomiczny kształt, który pozwala dziecku na pierwsze samodzielne kroki w myciu ząbków i dziąseł. Jednocześnie, rączka tej szczoteczki dobrze leży też w dłoni dorosłego człowieka. Co ważne, produkt uzyskał akceptację Instytutu Matki i Dziecka.

Chcę to!

SEYSSO Junior

Ten model to szczoteczka stworzona z myślą o dzieciach. Ma 3 różne programy pracy: codzienny (Clean), delikatny (Sensitive) oraz intensywny – do usuwania przebarwień (White). Oferuje od 56 000 do 96 000 ruchów sonicznych na minutę. Ma wydajny akumulator, który umożliwia korzystanie z urządzenia przez nawet 5 tygodni na jednym naładowaniu.

Co ważne, ten model również został wyposażony w 2-minutowy timer. Producent zadbał też o komfort użytkowania – szczoteczka ma ergonomiczną konstrukcję oraz wygodny uchwyt z możliwością przyklejenia do ściany, będący jednocześnie ładowarką. SEYSSO Junior jest dostępny w 2 wariantach kolorystycznych.

Chcę to!

SEYSSO Professional Silver

Jest to model wyposażony w 3 różne tryby pracy: wybielający (Whitening), delikatny (Soft) oraz codzienny (Clean). Producent wyposażył tę szczoteczkę w 2 końcówki antybakteryjne z jonami srebra. Jednym z największych atutów tego urządzenia jest jednak funkcjonalne etui podróżne z funkcją ładowania i dezynfekcji końcówek światłem UV.

Szczoteczka SEYSSO Professional Silver oferuje dużą liczbę ruchów sonicznych na minutę – na programie wybielającym osiąga bowiem prędkość 96 000 ruchów. Nie zapomniano też o wygodnym 2-minutowym timerze, który odmierza 30-sekundowe interwały. Wbudowany akumulator pozwala na nawet 6 tygodni pracy bez konieczności ponownego ładowania baterii.

Chcę to!

SEYSSO Basic Color

Ten model to nie tylko feeria niebanalnych kolorów. Szczoteczka ta oferuje bowiem 3 różne programy pracy: codzienny (Clean), delikatny (Soft) oraz specjalny program do masażu dziąseł (Massage).

Producent zaopatrzył ją w wydajny akumulator, umożliwiający korzystanie z urządzenia przez nawet 6 tygodni na jednym naładowaniu. SEYSSO Basic Color na programie Clean może pracować z prędkością do 82 000 ruchów sonicznych na minutę. Dodatkowym udogodnieniem jest 2-minutowy timer.

Chcę to!

SEYSSO Gold

To wyjątkowa seria szczoteczek, która oferuje aż 5 różnych trybów pracy. Producent zastosował w niej technologię DCT+, która ma zapewniać dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł. Ważnym atutem tych urządzeń jest wydajny akumulator – okazuje się, że pozwala on na szczotkowanie zębów przez nawet 70 dni bez konieczności ładowania baterii.

Szczoteczki SEYSSO Gold mają też wbudowany timer, który odmierza 1, 2 lub 3 minuty od rozpoczęcia pracy szczoteczki. Co więcej, dzieli je na interwały. Ważnym atutem jest też etui podróżne z magnetycznym zamknięciem, które pełni jednocześnie funkcję ładowarki.

Szczoteczki z tej linii produktowej występują w 3 eleganckich wariantach kolorystycznych: Forest Green, White oraz Black. Wersja zielona ma w zestawie końcówkę SEYSSO Gold Tongue Cleaner do mycia języka z 284 krótkimi wypustkami oraz SEYSSO Gold Dermo Sonic, służącą do oczyszczania i masażu skóry twarzy. Ma też sanitazer UV-C, wbudowany w etui. W przypadku pozostałych wariantów kolorystycznych wspomniane końcówki można z łatwością dokupić.

Chcę to!

SEYSSO – co jeszcze w ofercie?

Wiesz już, jak wybrać szczoteczkę soniczną. To jednak nie koniec – w twoim zestawie do pielęgnacji jamy ustnej nie powinno też zabraknąć dodatkowych akcesoriów.

SEYSSO Planet irygator

Seria Planet ma kojarzyć się z kosmosem – i design tych urządzeń doskonale o tym przypomina. Irygator SEYSSO Planet jest bowiem elegancki i minimalistyczny. Producent zadbał tu o 10-stopniową regulację, która umożliwia zmianę ciśnienia wody aż do 7,6 bara. Do dyspozycji użytkownika są 2 programy pracy: do dokładnego czyszczenia jamy ustnej (Clean) oraz do masażu dziąseł, z pulsującym strumieniem wody (Massage).

Sprzęt ten został uzupełniony o pojemny zbiornik na wodę (pomieści 600 ml). W zestawie znajdziesz też 4 różne końcówki: standardową, do języka, do kieszonek dziąsłowych i do stałych aparatów ortodontycznych. Dodatkowym udogodnieniem irygatora SEYSSO Planet jest 2-minutowy timer, który dzieli czas pracy na cztery 30-sekundowe interwały. Ciśnienie w tym irygatorze może osiągać do 7,6 bara.

Chcę to!

SEYSSO Carbon irygator Travel

Seria Carbon jest minimalistyczna i prezentuje się bardzo nowocześnie. Irygator Carbon Travel ma 3 tryby pracy: Normal, Soft oraz Pulse. Każdy z nich generuje strumień wody o innej sile – sprzęt ten oferuje bowiem ciśnienie na poziomie od 2,7 do 6,2 bara. Producent zadbał też o długi czas pracy – nawet do 70 minut. Komfort użytkowania zapewni końcówka, obracająca się o 360 stopni.

W zestawie znajdziesz zbiornik na wodę o pojemności 150 ml. SEYSSO Carbon Irygator Travel ma 3 różne końcówki: standardową, ortodontyczną oraz końcówkę przeznaczoną do kieszonek dziąsłowych. Wbudowany akumulator pozwala na nawet 70 minut pracy – przy standardowym użytkowaniu zapewnia to mniej więcej 14 dni korzystania z tego sprzętu bez konieczności ładowania baterii.

Chcę to!

SEYSSO pasta do zębów Blackcurrant

Nietypowy dla past do zębów smak mięty i czarnej porzeczki to niejedyny atut tego produktu. Warto bowiem wiedzieć, że ma moc zapobiegania tworzeniu kamienia nazębnego, odbudowywania szkliwa, a także – pozytywnie wpływa na pH jamy ustnej. Ma ksylitol, którego zadaniem jest hamowanie aktywności bakterii powodujących próchnicę.

Chcę to!

Seria kosmetyków Carbon

SEYSSO Carbon nić dentystyczna

Nitkowanie zębów jest równie ważne, jak ich szczotkowanie. Ta nić została uzupełniona o aktywny węgiel, którego zadaniem jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych z barwiących związków garbnikowych. Dodatkowo, pochłania lotne związki zapachowe, odświeżając oddech.

Chcę to!

SEYSSO Carbon pasta do zębów

Podobnie, jak nić dentystyczną, pastę tę wzbogacono w aktywny węgiel. Dodatkowo, w składzie zawarto głęboko remineralizujący składnik nanoXIM, hamujący rozwój bakterii ksylitol oraz regenerujący dziąsła olej kokosowy.

Chcę to!

SEYSSO Carbon płyn do płukania jamy ustnej

Serię kosmetyków Carbon doskonale uzupełnia płyn do płukania jamy ustnej. Oczywiście, zawarto w nim aktywny węgiel, który wspomaga usuwanie związków barwnikowych, odpowiedzialnych za przebarwienia na zębach., a także przeciwpróchniczy i działający bakteriostatycznie fluor. Stosowanie płynu nie tylko odświeża oddech, ale i reguluje pH jamy ustnej.

Chcę to!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.