Dziś w ofercie sklepów IKEA znajdziemy nie tylko meble, ale także elektronikę i AGD. Przejrzeliśmy dokładnie, co tam ciekawego warto kupić.

Fot. Alexander Isreb/Pexels

IKEA to od 2008 roku jeden z największych sprzedawców mebli na świecie. Dziś chyba trudno znaleźć kogoś, kto nie posiada w domu chociaż jednej rzeczy kupionej w wielkiej hali budynku szwedzkiej sieci. Chwila, ale czy na pewno szwedzkiej? Co ciekawe, mimo że właśnie z tym krajem bezpośrednio kojarzy się IKEA, to w rzeczywistości przedsiębiorstwo jest holenderskie. Szwecja to kraj założenia firmy przez Ingvara Kamprada w 1943 roku.

Sieć sklepów IKEA swoją popularność zawdzięcza stosunkowo niskim cenom przy zachowaniu ładnego i współczesnego designu. Ponadto na plus jest także możliwość łączenia ze sobą różnych elementów meblowych sprzedawanych oddzielnie oraz wielorakość ich zastosowania. Na dzień dzisiejszy oferta sieci sklepów IKEA rozrosła się tak bardzo, że znajdziemy tam nie tylko meble, ale także jedzenie (tylko stacjonarnie) oraz elektronikę do kuchni i domu. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym z nich.

Pralko-suszarka UDDARP

Pralko-suszarka to urządzenie, które pozwala na wygodne pranie i suszenie ubrań. Model UDARP posiada bęben o pojemności 8 kg dla prania i 5 kg dla suszenia, co oznacza, że ​​można wyprać i wysuszyć większe ilości ubrań w jednym cyklu. Taka pojemność bębna będzie odpowiadać rodzinie 2+2 lub większej. Warto wiedzieć, że urządzenie dostępne w sklepie Ikea ma wiele przydatnych funkcji, które ułatwiają pranie i suszenie ubrań. Na przykład posiada kilka programów, takie jak: delikatny, ekonomiczny oraz szybki. Dodatkowo producent umieścił taką przydatną funkcję jak opóźnienie startu.

Przełomowa oszczędność miejsca. Ta połączona pralko-suszarka zapewnia podwójną funkcję w jednym urządzeniu wolnostojącym. Prosta i nieskomplikowana konstrukcja o pojemności prania 8 kg i pojemności suszenia 5 kg.

Informacja ze strony IKEA

Cena w sklepie IKEA: 2 999 zł przejdź do sklepu

Płyta indukcyjna TILLREDA

Tillreda to przenośna płyta indukcyjna idealna dla osób mieszkających w małych przestrzeniach lub posiadających niewielkie kuchnie. Urządzenie jest bardzo praktyczne, ponieważ może być łatwo przenoszone i przechowywane. Model ze sklepu IKEA jest także lekki i kompaktowy, co sprawia, że ​​łatwo go schować do szafki lub zabierać ze sobą w podróż. Urządzenie ma jedną strefę gotowania i działa na indukcji. Oznacza to, że ​​wytwarza pole magnetyczne, które nagrzewa jedynie dno garnka lub patelni, a nie samą płytę, co przekłada się na niższe zużycie energii i szybsze gotowanie.

Ta przenośna płyta sprawdzi się idealnie w mniejszych kuchniach lub wszędzie tam, gdzie potrzeba dodatkowej powierzchni do gotowania. Łatwo ją przestawić i schować, gdy nie jest używana, aby zwolnić miejsce na blacie na inne czynności.

Informacja ze strony IKEA

Projektant: Johan Frössén

Cena w sklepie IKEA: 199 zł przejdź do sklepu

Pralko-suszarka do zabudowy TVÄTTAD

Tvättad to pralko-suszarka do zabudowy idealna dla osób poszukujących urządzenia, które pozwoli na oszczędność miejsca w kuchni lub łazience. Urządzenie ma bęben o pojemności 8 kg dla prania i 4 kg dla suszenia. Przyjęło się, że urządzenia o takiej pojemności sprawdzają się rodzinom w modelu 2+1 lub 2+2. Urządzenie posiada kilka programów prania i suszenia. Warto wiedzieć, że model Tvättad ma klasę wydajności energetycznej prania D.

Otrzymujesz pralko-suszarkę 2 w 1 z programem parowym i innymi funkcjami, które ułatwiają dostosowanie do różnych potrzeb związanych z praniem. Jeśli chcesz, aby była ukryta, możesz uzupełnić ją o szafkę z drzwiami.

Informacja ze strony IKEA

Cena w sklepie IKEA: 3 599 zł przejdź do sklepu

Zmywarka zintegrowana TILLREDA

Zmywarka Tillreda została zaprojektowana z myślą o osobach, które poszukują wygodnego rozwiązania do mycia naczyń w małych kuchniach lub mieszkaniach. Producent wyposażył urządzenie w pięć różnych programów mycia oraz w funkcję opóźnienia startu, która pozwala na ustawienie czasu rozpoczęcia cyklu zmywania. Według producenta zmywarka Tillreda zużywa 5 razy mniej wody niż podczas zmywania ręcznego, co pozytywnie wpływa na domowy budżet i środowisko. Warto wiedzieć, że po zakończeniu programu urządzenie otwiera drzwiczki automatycznie, by naczynia wyschły jak najszybciej.

Ta zmywarka zdejmuje obowiązek ręcznego zmywania naczyń każdego dnia – zużywa również mniej energii i wody! Oferuje wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do łatwiejszego życia w kuchni.

Informacja ze strony IKEA

Cena w sklepie IKEA: 1 599 zł przejdź do sklepu

Kuchenka mikrofalowa MATTRADITION

Mikrofalówka umożliwia szybkie i wygodne przygotowywanie posiłków, grzanie lub rozmrażanie żywności, dlatego coraz częściej gości w naszych domach. Model Mattradition wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia trwałość i odporność na korozję. Kuchenka mikrofalowa Mattradition posiada pojemność 22 litrów, co pozwala na podgrzewanie większych porcji jedzenia. Urządzenie wyposażone jest w kilka programów gotowania oraz funkcję automatycznego odmrażania, która pozwala na szybkie rozmrażanie żywności bez utraty wartości odżywczych.

Cena w sklepie IKEA: 1 299 zł przejdź do sklepu

Kuchenka mikrofalowa TILLREDA

Warto także zwrócić uwagę na inną kuchenkę mikrofalową Tillreda zaprojektowanej z myślą o łatwości użytkowania i oszczędności miejsca. Kuchenka jest kompaktowa i ma wymiary 34×43,9×25,8 cm, co pozwala na łatwe przechowywanie i ustawienie w każdym pomieszczeniu. W porównaniu do poprzedniego modelu pojemność kuchenki wynosi 20 litrów, dzięki czemu sprawdzi się w średniej wielkości rodzinie. Według producenta urządzenie jest proste w obsłudze i posiada przejrzysty panel kontrolny z przyciskami.

Przygotowywanie posiłków nie może być łatwiejsze – wystarczy przekręcić gałkę, a jedzenie lub napoje będą gotowe w mgnieniu oka. Ta poręczna, niewielka kuchenka mikrofalowa można łatwo ustawić w dowolnym miejscu.

Informacja ze strony IKEA

Cena w sklepie IKEA: 329 zł przejdź do sklepu