Jeśli musisz doposażyć swój przybornik majsterkowicza, to oferta na elektronarzędzia z Action może być wybawieniem dla Twojego portfela. Pojawia się jednak pytanie co nabędziemy w popularnej sieciówce oraz czy warto zawracać sobie nią głowę.

Oferta narzędziowa dyskontów potrafi zaskakiwać. O ile produkty Niteo z Biedronki nie cieszą się szczególnie dużym powodzeniem, to już narzędzia Parkside z Lidla i Kaufland mają już spore grono fanów ceniących stosunek jakości do możliwości. Action nie posiada marki własnej, ale sprzedaje elektronarzędzia holenderskiej firmy FERM. Przedsiębiorstwo działające od 1965 roku jest obecne również na rynku polskim, co jest gwarantem dostępu do części i obsługi serwisowej. Jednocześnie mówimy przede wszystkim o ofercie produktów budżetowych, zdecydowanie przeznaczonych do drobnych prac domowych.

Action – elektronarzędzia warsztatowe

Na samym początku przejrzałam asortyment Action w poszukiwaniu najlepszych ofert na elektronarzędzia warsztatowe. Poniżej przedstawiam najciekawsze produkty, które udało mi się znaleźć.

Wiertarka udarowa marki Ferm Powerline

Prosta wiertarka to nasza pierwsza propozycja. Urządzenie z silnikiem szczotkowym o mocy 500 W wyposażono w ogranicznik. Jest to sprzęt udarowy, a sklep entuzjastycznie informuje, że nada się nawet do wiercenia w kamieniu. Sugerujemy raczej okazjonalną pracę w pustakach. Jśli szukasz narzędzia, którym okazjonalnie wywiercisz otwory pod kołki dla szafki lub obrazka, to ten FERM będzie dla Ciebie wystarczajacy.

 • Wymiary  (z opakowaniem): 8,2 x 26,8 x 23,4 cm
 • Silnik: 500 W, szczotkowy
 • Rodzaj zasilania: sieciowe
 • Z ogranicznikiem głębokości: tak
 • Z uchwytem: tak

Cena: 89 zł

Jeśli jednak szukasz taniej i sprawdzonej wiertarki z wysyłką do domu to polecam Ci Einhell TC-ID 650 E. Korzystam i jestem zadowolony.

Szlifierka kątowa Ferm Powerline

Kolejne narzędzie pierwszej potrzeby. Szlifierka o mocy 600 W obsługuje uniwersalne tarcze 125 mm. Napęd generuje 11 000 obrotów na minutę, a obudowa urządzenia jest wykonana z plastiku po recyklingu. Sklep ponownie wspomina o obróbce kamienia. Z naszej perspektywy to sprzęt do okazjonalnego cięcia rur, szlifowania metalu. Przyzwoity wybór do okazjonalnych i krótko trwających prac.

 • Kolor: czarny
 • Długość kabla: 2 m
 • Maks. liczba ruchów szlifowania: 11 000 na minutę
 • Moc: 600 W
 • Zasilanie: sieciowe

Cena: 89,90 zł

Szukasz taniej, ale jednak markowej i pewnej szlifierki? Polecam Einhell TC-AG 125/850, dostępną z wysyłką.

Piła szablasta Ferm

Wprawdzie Action nazywa ją piłą tarczową, ale nie martwcie się, to tylko niekompetencja osób odpowiedzialnych za sklep internetowy. Z mojego doświadczenia to sprzęt piekielnie przydatny w domku jednorodzinnym. Piła pozwoli szybko dociąć gałęzie, pieńki, plastikowe rurki. Zestaw zawiera 3 piły, ale jest pozbawiony akumulatora. Ten trzeba dokupić osobno

 • Zasilanie: 20 V
 • Zestaw: 3 piły (brak akumulatora)

Cena: 139,90 zł
Cena akumulatora: 89,90 zł
Cena ładowarki: 69,90 zł

Miało być tanio, ale jeśli nie planujecie rozbudowywać zestawu od Ferm, to 300 zł za pakiet to jest przesadą. Za 213 zł kupicie przewodowego Black&Deckera, którego uwielbiam. Natomiast za 100 zł więcej niż Ferm dostaniecie bezprzewodowego Einhella z szybką ładowarką i 2 razy większym akumulatorem, który bez wątpienia będzie lepszym i trwalszym narzędziem.

Wkrętarka Ferm

Wkrętarka zawsze musi znaleźć się na wyposażeniu mieszkania. Skręcanie mebli z IKEA, wkręcanie kołków, prace w płytach KG i wszelkie naprawy są dużo trudniejsze bez wkrętarki. Tym razem Action się zlitowało i dodało akumulator oraz ładowarkę, zamykając się w świetnej kwocie łącznej. Oczywiście mamy do czynienia z urządzeniem z małym akumulatorem 20V o pojemności zaledwie 2 Ah. Oznacza to, że skręcimy nim mebelki i zainstalujemy kołki 9,tki, ale do pracy profesjonalnej z pewnością się nie przyda.

 • Zasilanie: 20 V
 • Akumulator 2 Ah
 • W zestawie: akumulator, ładowarka, bit

Cena: 149 zł

Tym razem nie mam kontrpropozycji. Trudno przebić tą cenę, a wierzę, że sprzęt będzie wystarczający do drobnych prac w domu.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.