środa, 19 czerwca

Odkurzacz Dreame R10 to jedna z ciekawszych propozycji dla użytkowników poszukujących urządzenia w cenie poniżej 1000 zł. Jest to podstawowa konstrukcja w ofercie producenta, wyróżniająca się mocą ssania na poziomie 20 000 Pa oraz wagą nie przekraczającą 3,5 kg.

Sklep OleOle podczas trwającej w nim, karnawałowej promocji, postanowił obniżyć cenę tego konkretnego modelu do poziomu 699 zł. Jest to aktualnie najniższa cena i jednocześnie najniższa cena na OleOle od co najmniej miesiąca. Standardowa cena dla tego modelu to 749 zł i nawet ona prezentuje się dość atrakcyjnie na tle konkurencyjnych konstrukcji.

Dreame R10 to urządzenie bezprzewodowe o klasycznej konstrukcji. Jego mocną stroną ma być specyfikacja oparta o silnik pracujący z prędkością 120 000 obr/min. Efektem ma być moc ssania osiągająca poziom 20 000 Pa. Zastosowany akumulator to zestaw 7 ogniw o łącznej pojemności 2500 mAh, które pozwalają na nieprzerwaną pracę przez 60 minut. Oczywiście aby uzyskać maksymalny czas baterii, użytkownik musi skorzystać z oszczędniejszych trybów pracy.

Czas ładowania akumulatora to w tym przypadku 3,5 godziny, więc dość standardowy w tej kategorii urządzeń. Reszta specyfikacji również jest typowa. Główna szczotka to konstrukcja obrotowa z podświetleniem LED. Urządzenie oferuje 5-stopniowy system filtracji oparty o filtr EPA ATH5. Producent wspomina o skuteczności na poziomie 99,99% chociaż trudno powiedzieć, co w tym wypadku ma na myśli. Na uwagę zasługuje natomiast pojemnik na nieczystości o pojemności 600 ml, który może być opróżniany bez kontaktu z zawartością.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.