Zastanawiasz się, czy warto kupić rower elektryczny? Te powody z pewnością cię przekonają. Oto, dlaczego rower elektryczny to dobry pomysł.

Rower elektryczny to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w temacie transportu osobistego. Połączenie tradycyjnego roweru z napędem elektrycznym sprawia, że podróżowanie na dwóch kółkach staje się jeszcze bardziej atrakcyjne i efektywne. Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w rower elektryczny, oto kilka powodów, które z pewnością przekonają cię do tego zakupu.

Rower elektryczny – dlaczego warto kupić

Oto kilka powodów, dla których – moim zdaniem – nie pożałujesz zakupu roweru elektrycznego.

  1. Na elektryku zajedziesz dalej. Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć zakup roweru elektrycznego, jest fakt, że umożliwia on łatwiejsze pokonywanie długich dystansów. Dzięki napędowi elektrycznemu możesz z łatwością przemierzać większe odległości. To pomaga minimalizować zmęczenia. Ponadto, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie na każdym kroku występują pagórki lub po prostu teren jest trudny, rower elektryczny może okazać się nieocenionym narzędziem. Dzięki dodatkowemu wsparciu elektrycznemu możesz pokonywać strome wzniesienia i trudne nawierzchnie z większą łatwością.
  2. Jest uniwersalnym środkiem transportu. Rower elektryczny sprawdzi się doskonale w przypadku dojazdu do pracy, szkoły, a nawet – podczas wycieczek poza miasto.
  3. Jest ekologiczny. Rower elektryczny nie emituje spalin, a jednocześnie zużywa mniej energii niż samochód. To czyni go tańszą i bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla czterech kółek.
  4. Oferuje różnorodne tryby. Możesz ustawiać tryb pracy tego pojazdu zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami, a nawet całkiem wyłączyć wspomaganie.
  5. Ominiesz korki i unikniesz problemu z parkowaniem. Kto mieszka w większym mieście, ten na pewno niejednokrotnie spóźnił się do pracy lub na ważne spotkanie. Rower elektryczny rozwiązuje ten problem całkowicie – na elektryku wszędzie dostaniesz się bez większych problemów. Niestraszne będą ci też ewentualne awarie pojazdów komunikacji miejskiej (np. zatrzymanie tramwaju akurat, gdy pędzisz na zebranie z szefem).
  6. To doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Wycieczki rowerowe w gronie znajomych? A może rodzinny wypad na piknik? Elektryk sprawdzi się też w przypadku seniorów, którzy potrzebują wygodnego i niedrogiego środka transportu, który jednocześnie zapewni im odpowiednią dawkę ruchu.
  7. Zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Ok, inwestycja w rower z napędem elektrycznym wymaga wyłożenia pewnej sumy na start. Jednak później czeka cię sporo oszczędności. Pierwszą z nich jest regularny wydatek na paliwo. Ponadto, nie będziesz wydawać pieniędzy na bilety parkingowe. Jeśli natomiast dotąd twoim głównym środkiem transportu była komunikacja zbiorowa, stawiając na elektryka zaoszczędzisz na biletach miesięcznych.

Rower elektryczny – jaki wybrać?

A zatem, rower elektryczny to świetna inwestycja dla osób, które szukają wygodnego, ekologicznego i ekonomicznego środka transportu. Pojawia się jednak pytanie, jaki model jednośladu z napędem będzie najbardziej odpowiedni? Oto kilka ciekawych propozycji. Który rower wybierzesz dla siebie?

Do jazdy po mieście

Dla osób, które potrzebują elektryka, by poruszać się przede wszystkim po mieście, idealny będzie np. Motus City White. Został on zaprojektowany specjalnie do tego celu. Ma lekką aluminiową ramę i 26-calowe koła. Warto zwrócić też uwagę na jego baterię – jej pojemność to 12,5 mAh, co umożliwia pokonanie dystansu do 65 km na jednym ładowaniu. Natomiast ponowne ładowanie trwa około 5-6 godzin. Rower ten został wyposażony w 7-biegowe przerzutki marki Shimano, hamulce tarczowe oraz zintegrowany czujnik hamowania. Ponadto, posiada wyświetlacz, dzwonek i, co istotne, wygodny koszyk.

Do jazdy po mieście i przedmieściach

A może potrzebujesz czegoś jeszcze bardziej uniwersalnego? Żaden problem. Zerknij np. na Motus City Black, czyli rower elektryczny stworzony z myślą o jeździe po mieście i po przedmieściach. Ma 27,5-calowe koła, 7-biegowe przerzutki marki Shimano oraz baterię o pojemności 12,5 mAh. Dzięki temu możesz przejechać od 50 do 65 km na jednym ładowaniu. Gdy energia się skończy, ponowne naładowanie akumulatora zajmie około 5-6 godzin. Rama roweru została wykonana z lekkiego aluminium. Rower ten jest wyposażony w hamulce tarczowe oraz zintegrowany czujnik hamowania, co ma zapewniać bezpieczną jazdę. Dodatkowo, posiada on czytelny wyświetlacz oraz umieszczony z tyłu bagażnik.

Po mieście, ale i w góry

Ten rower jest niezwykle wszechstronnym sprzętem. Producent podkreśla, że Motus MTB doskonale sprawdzi się on zarówno w mieście, jak i na górskich trasach. Ma 27,5-calowe koła, solidną aluminiową ramę oraz hamulce tarczowe i zintegrowany czujnik hamowania. Dodatkowo, wyposażony został w 7-biegowe przerzutki marki Shimano. Ma też baterię o pojemności 12,5 Ah. Dzięki niej można przejechać nawet do 65 km na jednym naładowaniu. Zadbano również o ekran, na którym wyświetlane są wszystkie istotne informacje.

Do wygodnego przechowywania

Ten pojazd został zaprojektowany do poruszania się zarówno po mieście, jak i w trudniejszych warunkach terenowych. Niewielkie rozmiary i kompaktowość Motus ECO pozwalają na łatwe składanie i transportowanie roweru. Pojazd ten idealnie nadaje się zatem do przechowywania w samochodowym bagażniku czy nawet – w niewielkim mieszkaniu. Ma on 20-calowe koła i lekką aluminiową ramę, a także 7-biegowe przerzutki marki Shimano. Ponadto, został wyposażony w hamulce tarczowe oraz precyzyjny magnetyczny czujnik hamowania. W rowerze zastosowano baterię o pojemności 10 Ah, co pozwala na pokonanie dystansu do 50 km na jednym naładowaniu. Proces ponownego naładowania akumulatora trwa natomiast około 4-5 godzin.

Do zadań specjalnych

Ten rower to niezwykle wszechstronny i uniwersalny sprzęt. Motus Fat Road zaprojektowano z myślą o pokonywaniu różnorodnych przeszkód – w sposób łatwy i bez większego wysiłku. Podczas jazdy po mieście doskonale przemierzy wysokie krawężniki, natomiast w terenie potrafi bez problemu pokonać trudniejsze warunki. Został wyposażony w 20-calowe koła, lekką aluminiową ramę, hamulce tarczowe oraz precyzyjny magnetyczny czujnik hamowania. Ponadto, rower ten ma baterię o pojemności 12,5 Ah, co umożliwia pokonanie dystansu nawet do 65 km na jednym ładowaniu. Pełne naładowanie baterii zajmuje od 5 do 6 godzin. Pojazd ma też odpowiednią amortyzację, która ma zapewnić komfort jazdy. Dodatkowo, rower został wyposażony w 7-biegowe przerzutki marki Shimano, co daje możliwość dostosowania się do różnych warunków terenowych.

Sprawdź też, jak dopasować rower elektryczny do swoich potrzeb!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.