poniedziałek, 15 lipca

Zbliża się Wielkanoc, w najbliższy weekend zaczniemy uroczyste obchody. Jednak co z przesyłkami, na które czekamy? Sprawdzamy jak nasz ulubiony, polski przewoźnik będzie działał w tym okresie.

Wielki Piątek, 29 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Praca kurierów InPost w piątek prezentuje się bez zmian. Możemy spodziewać się, że nasze przesyłki trafią pod drzwi lub do wybranych paczkomatów. Przesyłki kurierskie będą dostarczane do godziny 17, podobnie ma się sprawa z paczkomatami. Dostawy i odbiory przesyłek są realizowane do tej samej godziny co praca kurierów.

Wielka Sobota, 30 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Mimo że sobota jest traktowana jako święto, nie czyni jej to dniem wolnym od pracy. Wszyscy Ci, którzy normalnie pracują w soboty, będą musieli przyjść do pracy chyba że dana firma zarządzi inaczej.

Jeżeli zamówiliście paczkę z dowozem pod wasz adres, to niestety będziecie musieli na nią poczekać aż do wtorku 2 kwietnia. Mimo że InPost pracuje w soboty, to nie ma w ofercie dostaw kurierskich. Ma natomiast usługę Paczka w Weekend, która tyczy się paczkomatów.

Tak więc wszyscy, których przesyłki zostały nadane z usługą Paczka w Weekend będą będą mogli liczyć na dostawę sobotę. Jest to niestandardowa usługa InPost, tak więc nie tyczy się ona wszystkich nadań. Aby mieć pewność czy nasza przesyłka została nadana właśnie tym trybem należy spytać się nadawcy. Część sklepów wystawiających aukcje na allegro wyświetlą tą informację przy wyborze przesyłek.

Niedziela Wielkanocna, 31 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Jeżeli wasze przesyłki kurierskie nie dotarły do was w piątek, to będziecie musieli poczekać aż do wtorku 2 marca. Niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nie będą świadczone żadne usługi.

Paczkomaty będą natomiast działały bez zmian. Każdy, kogo paczka dotarła do soboty 29 marca, będzie mógł odebrać ją ze skrytki o dowolnej porze dnia i nocy. Za taką wygodę uwielbiam to rozwiązanie.

Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia: paczkomaty i kurierzy InPost

Pierwszy poniedziałek kwietnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Kurierzy InPost nie będą rozwozić przesyłek ani pod drzwi ani do paczkomatów. Na dostawy będziemy musieli poczekać jeszcze dzień, czyli do wtorku 2 kwietnia.

Oczywiście, jeżeli nasze paczki są jeszcze w paczkomacie to możemy je bez problemu odebrać w każdej chwili. Automaty czynne są bowiem 24 godziny 7 dni w tygodniu, niezależnie od świąt.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.