Zbliża się Wielkanoc, w najbliższy weekend zaczniemy uroczyste obchody. Jednak co z przesyłkami, na które czekamy? Sprawdzamy jak nasz ulubiony, polski przewoźnik będzie działał w tym okresie.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Wielki Piątek, 29 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Praca kurierów InPost w piątek prezentuje się bez zmian. Możemy spodziewać się, że nasze przesyłki trafią pod drzwi lub do wybranych paczkomatów. Przesyłki kurierskie będą dostarczane do godziny 17, podobnie ma się sprawa z paczkomatami. Dostawy i odbiory przesyłek są realizowane do tej samej godziny co praca kurierów.

Wielka Sobota, 30 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Mimo że sobota jest traktowana jako święto, nie czyni jej to dniem wolnym od pracy. Wszyscy Ci, którzy normalnie pracują w soboty, będą musieli przyjść do pracy chyba że dana firma zarządzi inaczej.

Jeżeli zamówiliście paczkę z dowozem pod wasz adres, to niestety będziecie musieli na nią poczekać aż do wtorku 2 kwietnia. Mimo że InPost pracuje w soboty, to nie ma w ofercie dostaw kurierskich. Ma natomiast usługę Paczka w Weekend, która tyczy się paczkomatów.

Tak więc wszyscy, których przesyłki zostały nadane z usługą Paczka w Weekend będą będą mogli liczyć na dostawę sobotę. Jest to niestandardowa usługa InPost, tak więc nie tyczy się ona wszystkich nadań. Aby mieć pewność czy nasza przesyłka została nadana właśnie tym trybem należy spytać się nadawcy. Część sklepów wystawiających aukcje na allegro wyświetlą tą informację przy wyborze przesyłek.

Niedziela Wielkanocna, 31 marca: paczkomaty i kurierzy InPost

Jeżeli wasze przesyłki kurierskie nie dotarły do was w piątek, to będziecie musieli poczekać aż do wtorku 2 marca. Niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nie będą świadczone żadne usługi.

Paczkomaty będą natomiast działały bez zmian. Każdy, kogo paczka dotarła do soboty 29 marca, będzie mógł odebrać ją ze skrytki o dowolnej porze dnia i nocy. Za taką wygodę uwielbiam to rozwiązanie.

Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia: paczkomaty i kurierzy InPost

Pierwszy poniedziałek kwietnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Kurierzy InPost nie będą rozwozić przesyłek ani pod drzwi ani do paczkomatów. Na dostawy będziemy musieli poczekać jeszcze dzień, czyli do wtorku 2 kwietnia.

Oczywiście, jeżeli nasze paczki są jeszcze w paczkomacie to możemy je bez problemu odebrać w każdej chwili. Automaty czynne są bowiem 24 godziny 7 dni w tygodniu, niezależnie od świąt.