Często zamawiasz zakupy przez internet? Pewnie nieraz spotkałeś się z problemem, gdy kurier przyjechał z paczką, a Ciebie nie ma w domu. Najlepiej byłoby więc zamawiać paczki na weekend. Sprawdziliśmy, czy InPost działa w sobotę i niedzielę.

Czy paczkomaty działają w weekend?

Czy to słońce, czy śnieg — paczkomaty czynne są całą dobę. Oznacza to, że jeżeli przesyłka została umieszczona w skrytce przez kuriera, można ją odebrać w ciągu 48 godzin, niezależnie od pory dnia. Można ją odebrać również w weekend i dni ustawowo wolne od pracy.

Inną kwestią są natomiast dostawy paczek do paczkomatów. Standardowe dostawy odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli chcemy odebrać nasze przesyłki w weekend, powinniśmy zamówienie zrobić tak, aby wysyłka odbyła się w czwartek. Tak więc oprócz wyjątków takich jak okres bożonarodzeniowy, kurierzy nie zawitają z nowymi dostawami przesyłek.

Czym jest paczka w weekend?

Jest to usługa bardzo przyjazna dla wszystkich robiących zakupy przez internet. Przyspiesza ona bowiem dostawy paczek od sklepów, które mogą nadać je w sobotę, a już w poniedziałek będą one u odbiorców.

Niestety nie jest to standardowa usługa polskiego dostawcy przesyłek. Aby sklep mógł oferować nadanie paczek w weekend, musi najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie InPost. Usługa ta jest też dodatkowo płatna, jednak z pewnością wiele osób doceni możliwość odbioru paczki w sobotę bądź niedzielę.

Czy kurier InPost przyjedzie w weekend?

Tak, kurier może przyjechać do was w sobotę jeżeli przesyłka została zamówiona z dodatkową usługą „Dostawa w sobotę”. Trzeba jednak pamiętać, że przesyłka musi zostać nadana w piątek do konkretnej godziny, wg. danego punktu nadań. Drugim warunkiem jest to, że odbiorca musi znajdować się w mieście, w którym znajduje się oddział sieci InPost. Dostawca paczek udostępnia ich listę na swojej stronie.

Usługa ta, nie jest jednak dostępna dla wszystkich nadających, jest ona dostępna jedynie w ofercie biznes i e-commers. Dlatego przed wybraniem wysyłki, która ma dotrzeć do nas w sobotę, warto zapytać się nadawcę, czy ma dostęp do tej opcji.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoja paczka dojdzie na czas, albo zobaczyć jakie inne usługi oferuje InPost zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej.

Jeżeli jesteś ciekawy, czy InPost pracuje w jakieś wolne dni, zaglądaj do nas, trzymamy rękę na pulsie.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.