Często zamawiasz zakupy przez internet? Pewnie nieraz spotkałeś się z problemem, gdy kurier przyjechał z paczką, a Ciebie nie ma w domu. Najlepiej byłoby więc zamawiać paczki na weekend. Sprawdziliśmy, czy InPost działa w sobotę i niedzielę.

Czy paczkomaty działają w weekend?

Czy to słońce, czy śnieg — paczkomaty czynne są całą dobę. Oznacza to, że jeżeli przesyłka została umieszczona w skrytce przez kuriera, można ją odebrać w ciągu 48 godzin, niezależnie od pory dnia. Można ją odebrać również w weekend i dni ustawowo wolne od pracy.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Inną kwestią są natomiast dostawy paczek do paczkomatów. Standardowe dostawy odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeżeli chcemy odebrać nasze przesyłki w weekend, powinniśmy zamówienie zrobić tak, aby wysyłka odbyła się w czwartek. Tak więc oprócz wyjątków takich jak okres bożonarodzeniowy, kurierzy nie zawitają z nowymi dostawami przesyłek.

Czym jest paczka w weekend?

Jest to usługa bardzo przyjazna dla wszystkich robiących zakupy przez internet. Przyspiesza ona bowiem dostawy paczek od sklepów, które mogą nadać je w sobotę, a już w poniedziałek będą one u odbiorców.

inpost oferta paczka w weekend sobota niedziela

Niestety nie jest to standardowa usługa polskiego dostawcy przesyłek. Aby sklep mógł oferować nadanie paczek w weekend, musi najpierw wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie InPost. Usługa ta jest też dodatkowo płatna, jednak z pewnością wiele osób doceni możliwość odbioru paczki w sobotę bądź niedzielę.

inpost kurier paczka w weekend sobota niedziela

Czy kurier InPost przyjedzie w weekend?

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Tak, kurier może przyjechać do was w sobotę jeżeli przesyłka została zamówiona z dodatkową usługą „Dostawa w sobotę”. Trzeba jednak pamiętać, że przesyłka musi zostać nadana w piątek do konkretnej godziny, wg. danego punktu nadań. Drugim warunkiem jest to, że odbiorca musi znajdować się w mieście, w którym znajduje się oddział sieci InPost. Dostawca paczek udostępnia ich listę na swojej stronie.

Czy kurier InPost pracuje w weekendy? Zweryfikowaliśmy co oferują

Usługa ta, nie jest jednak dostępna dla wszystkich nadających, jest ona dostępna jedynie w ofercie biznes i e-commers. Dlatego przed wybraniem wysyłki, która ma dotrzeć do nas w sobotę, warto zapytać się nadawcę, czy ma dostęp do tej opcji.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoja paczka dojdzie na czas, albo zobaczyć jakie inne usługi oferuje InPost zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej.

Jeżeli jesteś ciekawy, czy InPost pracuje w jakieś wolne dni, zaglądaj do nas, trzymamy rękę na pulsie.