Czy kurier DPD w sobotę pracuje? Sprawdzam!

Czekasz na przesyłkę z DPD, ale nadchodzi weekend? Zastanawiasz się pewnie, czy kurier przyjedzie w sobotę lub niedzielę? Sprawdziłam dla ciebie, czy kurier DPD w sobotę dostarcza paczki.

DPD to jedna z największych firm kurierskich na świecie, działająca w wielu krajach. Czy jednak mają na tylu pracowników, by móc dostarczać paczki również w weekendy? A może kwestia optymalizacji kosztów sprawia, że nie mogą sobie na to pozwolić? Postanowiłam sprawdzić, jakie opcje oferuje DPD.

Kurier DPD w sobotę – czy pracuje?

W poszukiwaniu informacji o tym, czy kurier DPD w sobotę rozwozi paczki, zajrzałam oczywiście na stronę internetową tej firmy kurierskiej. Znalazłam tam cennik, który wyjaśnia, co i jak. I tak, możliwe jest dostarczenie przesyłki w sobotę, jednak… jest to usługa płatna. Na szczęśnie nie są to żadne kokosy – 10 zł, jeśli naprawdę zależy nam na otrzymaniu przesyłki jeszcze w danym tygodniu, to kwota, którą z pewnością można „przełknąć”.

kurier DPD w weekend

Automat paczkowy DPD – jak działa?

Płatne doręczenie DPD w sobotę to na szczęście niejedyna opcja, jaką oferuje nam firma kurierska DPD. Coraz więcej osób wie o tym, że Paczkomaty InPost mają teraz mocnego konkurenta. Coraz więcej automatów paczkowych ma bowiem również DPD. Jak działają? Bardzo podobnie, jednak aby odebrać w ten sposób swoją przesyłkę, trzeba zainstalować aplikację mobilną DPD na swoim smartfonie. Wówczas, będąc w pobliżu automatu, możemy zdalnie otworzyć skrytkę i wyjąć paczkę. Automaty paczkowe są czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Z powodzeniem odbierzemy więc przesyłkę również w sobotę lub niedzielę.

Drugą opcją jest odbiór w punkcie pick up. To może być np. osiedlowy sklep, który podpisał umowę z przewoźnikiem. Jest to jakiś sposób na odebranie swojej paczki w sobotę. Niedziela, ze względu na zakaz handlu tego dnia, oczywiście odpada.

To 2 sposoby, które pozwalają na odbiór paczki DPD w sobotę bez konieczności uiszczenia dodatkowej dopłaty za przywiezienie przesyłki przez kuriera w weekend. Jest jednak pewien haczyk – przekierowanie paczki na adres automatu lub punktu pick up sprawia, że cała operacja opóźni się o co najmniej jeden dzień (w praktyce – nawet więcej, o czym przekonałam się niedawno osobiście). Jeśli więc zdecydujemy się na zmianę adresu doręczenia w piątek, prawdopodobnie przesyłka dotrze do miejsca odbioru dopiero po weekendzie.

Zapewne chcesz też wiedzieć, czy kurier InPost pracuje w weekendy? Zweryfikowaliśmy, co oferują