Cloud – domowa chmura burzowa

Richard Clarkson to amerykański projektant, który na portalu bechance, zaprezentował nietypowy projekt interaktywnej chmury burzowej do umieszczania w domu.

[slideshow_deploy id=’17942′]

Zawieszana pod sufitem chmura pracuje na bazie płyty Arduino. Umożliwia to wytwarzanie efektów światło – dźwięk przypominających, te pojawiających się podczas prawdziwej burzy. Ponadto szereg czujników jest w stanie odczytywać rozbłyski i dźwięk interpretując je jako prawdziwą burzę, i dostrajając do niej pracę całego systemu.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi odbiorców oraz projektantów na tak zwane smartobjects – czyli przedmioty, które łączą w sobie fizyczne istnienie z możliwościami wirtualnych środowisk interaktywnych. 

cloud

Chmura została wykonana z hipoalergicznego fiberfillu, oraz gąbki tworzącej ramę dla głośników i elementów elektronicznych. Sterowanie Cloud odbywa się za pomocą trzech przycisków ukrytych w jej podstawie.

cloud

Cloud można nabyć w podstawowej wersji, za kwotę 3 360 dolarów. Dostępna jest też uboższa wersja zawierająca tylko obłok z lampą za 960 $ oraz niewielkie satelity – 240 $.

cloud