Hiszpański producent sprzętu AGD od pewnego czasu intensywnie rozwija linie produktów związane z myciem okien. Teraz do polski trafi kilka nowych modeli urządzeń myjących Windroid.

Jak podkreśla Cecotec, wiara marki w ten konkretny segment produktowy jest oparta na badaniach. Firma spodziewa się, że rynek robotów do mycia okien urośnie o 310% w ciągu 8 lat. Wydaje się to o tyle realne, że globalnie nie jest to segment szczególnie potężny, a w roku 2022 był wyceniany na poziomie 85 mln dolarów.

Niezależnie od przewidywań, polscy konsumenci już teraz mogą zakupić nowego robota Conga Windroid 970. Mowa o urządzeniu opracowanym tak, aby myło okna w pięciu etapach określanych jako: mycie, odkamienianie, odsączanie, szorowanie i suszenie. Robot otrzymał również nawigację iTech WinSquare pozwalającą na szybkie wykrywanie granic czyszczonej powierzchni, a co za tym idzie optymalizowanie przejazdu.

Użytkownicy nowego robota będą mogli skorzystać z pięciu trybów pracy. Dwa pierwsze odpowiadają za klasyczne czyszczenie pionowe i poziomie. Tryb Loop przeznaczony jest natomiast do intensywnego czyszczenia szczególnie zabrudzonych miejsc, a tryb Area do pracy w ściśle określonej przestrzeni. Listę uzupełnia tryb ręczny pozwalający na sterowanie robotem za pomocą pilota.

Dla bezpieczeństwa sprzętu i użytkowników Windroid 970 otrzymał poczwórny system zabezpieczeń obejmujący system zasilania awaryjnego, kontroler podciśnienia, linę z przyssawką i specjalny algorytm przeciwdziałający upadkom. Do pełnego naładowania robot potrzebuje 2 godzin w ładowarce. Produkt został wyceniony na 1570 zł i w chwili pisania tego artykułu jest już w sklepach.

Mniejsza nowość w rozsądnej cenie

Drugą nowością jest mniejszy brat Windroida 970, a więc Windroid 880 Spray Water Connected. Kompaktowe urządzenie może być sterowane za pomocą aplikacji lub pilota. Robot spryskuje szyby, a następnie czyści i osusza. Sterowanie ręczne jest wspierane w technologię nawigacji automatycznej z opcją rozpoznawania krawędzi okien i planowania tras. Mały Windroid jest już dostępny w sklepach za 799,99 zł.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.