Cecotec będzie oferował w Polce nowe roboty do mycia okien

Hiszpański producent sprzętu AGD od pewnego czasu intensywnie rozwija linie produktów związane z myciem okien. Teraz do polski trafi kilka nowych modeli urządzeń myjących Windroid.

Jak podkreśla Cecotec, wiara marki w ten konkretny segment produktowy jest oparta na badaniach. Firma spodziewa się, że rynek robotów do mycia okien urośnie o 310% w ciągu 8 lat. Wydaje się to o tyle realne, że globalnie nie jest to segment szczególnie potężny, a w roku 2022 był wyceniany na poziomie 85 mln dolarów.

Niezależnie od przewidywań, polscy konsumenci już teraz mogą zakupić nowego robota Conga Windroid 970. Mowa o urządzeniu opracowanym tak, aby myło okna w pięciu etapach określanych jako: mycie, odkamienianie, odsączanie, szorowanie i suszenie. Robot otrzymał również nawigację iTech WinSquare pozwalającą na szybkie wykrywanie granic czyszczonej powierzchni, a co za tym idzie optymalizowanie przejazdu.

Użytkownicy nowego robota będą mogli skorzystać z pięciu trybów pracy. Dwa pierwsze odpowiadają za klasyczne czyszczenie pionowe i poziomie. Tryb Loop przeznaczony jest natomiast do intensywnego czyszczenia szczególnie zabrudzonych miejsc, a tryb Area do pracy w ściśle określonej przestrzeni. Listę uzupełnia tryb ręczny pozwalający na sterowanie robotem za pomocą pilota.

Dla bezpieczeństwa sprzętu i użytkowników Windroid 970 otrzymał poczwórny system zabezpieczeń obejmujący system zasilania awaryjnego, kontroler podciśnienia, linę z przyssawką i specjalny algorytm przeciwdziałający upadkom. Do pełnego naładowania robot potrzebuje 2 godzin w ładowarce. Produkt został wyceniony na 1570 zł i w chwili pisania tego artykułu jest już w sklepach.

Mniejsza nowość w rozsądnej cenie

Drugą nowością jest mniejszy brat Windroida 970, a więc Windroid 880 Spray Water Connected. Kompaktowe urządzenie może być sterowane za pomocą aplikacji lub pilota. Robot spryskuje szyby, a następnie czyści i osusza. Sterowanie ręczne jest wspierane w technologię nawigacji automatycznej z opcją rozpoznawania krawędzi okien i planowania tras. Mały Windroid jest już dostępny w sklepach za 799,99 zł.