Niemal każdemu z nas zdarzyło się złapać na promocję, która nijak miała się do rzeczywistej obniżki ceny. Szukasz najlepszych okazji? Zachowaj czujność. Ten sprzęt od Philips znalazłam na Amazon – jest taniej, niż z rabatem w innych sklepach!

Obowiązujące przepisy, w myśl których przedsiębiorcy są zobligowani do informowania o najniższych cenach na przestrzeni 30 dni wywołały nie lada dyskusję. Trudno się dziwić, przez lata byliśmy naciągani na fałszywe promocje, które polegały na uprzednim podwyższaniu cen, a ku uciesze klienta – wracały do regularnej kwoty w dniu wyprzedaży. Jako że pierwsze rabaty z okazji Black Friday zawitały do sklepów, natrafiłam na dość ciekawą ofertę…

Odkurzacz bezprzewodowy Philips SpeedPro Aqua

Gdy mowa o koniecznym, codziennym sprzątaniu – wśród domowników dość często brakuje chętnych rąk do pracy. Jeśli jednak będziemy mieć pod ręką odpowiedni sprzęt, porządki stają się znacznie łatwiejsze, a sam proces może być krótszy. Wśród przykładów wyróżnić można m.in. odkurzacz pionowy, który raz, na zawsze pozbywa nas problemu plączących się, zbyt krótkich kabli. Rzućmy okiem na jeden z modeli od Philips z dodatkową funkcją mopowania.

Odkurzacz bezprzewodowy Philips SpeedPro Aqua

SpeedPro Aqua wyposażono w baterię litowo-jonową, której pojemność pozwala na około 50 minut pracy. Warto dodać, że w przypadku korzystania z trybu Turbo, który odpowiada na potrzebę wysprzątania znacznie bardziej zanieczyszczonych miejsc, czas ten wynosi 22 minuty. Co istotne, jest możliwość odłączenia głównej części, dzięki czemu możemy zamienić sprzęt w odkurzacz ręczny (szczególnie pomocne dla właścicieli aut). Regulacja mocy ssania jest możliwa poprzez przełączenie trybu w rączce. O trudności sprzątaniu w zakamarkach wie niemal każdy – tu pomocne może okazać się dodatkowe podświetlenie LED. Model SpeedPro Aqua swoją popularność zawdzięcza wielofunkcyjności, ponieważ poza odkurzaniem, pozwala na mopowanie przestrzeni (w komplecie znajdziemy dedykowaną nakładkę z mikrofibry). Jak wynika z informacji od producenta, maksymalny nadmuch wynosi 800 l/min. W akumulatorowym modelu zastosowano technologię cyklonową, Philips PowerCyclone 7 (umożliwiając ekspresowe oddzielnie kurzu od powietrza). Dobrą wiadomością dla alergików może być zastosowanie 2-warstwowego, zmywalnego filtra, który oczyścimy samodzielnie pod bieżącą wodą. Rekomendowane jest, aby wymieniać go co około 6 miesięcy, jeśli odkurzacz jest wykorzystywany codziennie. W zestawie znajduje się również m.in. miniturboszczotka, która ma uporać się z zabrudzeniami, sierścią zwierząt na tapicerkach, dywanach i nie tylko.

Philips SpeedPro Aqua – parametry techniczne

 • Typ sprzętu: 3 w 1 – odkurzacz akumulatorowy, odkurzacz ręczny, mop
 • Typ filtra: zmywalny, FC8009/01
 • Napięcie baterii: 21,6 V
 • Pojemność pojemnika na kurz: 0,4 l
 • Pojemność zbiornika czystej wody: 0,28 l
 • Poziom hałasu: do 80 dB
 • Czas ładowania: około 5 h
 • Wskaźnik naładowania baterii: tak
 • Dodatkowe funkcje: łatwe opróżnianie pojemnika, możliwość ładowania produktu zawieszonego na ścianie
 • Montaż: możliwość zawieszenia na ścianie
 • Waga urządzenia: 2,45 kg
 • Wyposażenie: elektroszczotka, mini elektroszczotka, nasadka Aqua, ssawka szczelinowa, 2 x nakładka z mikrofibry, stacja dokująca, zasilacz

Black Friday? Odkurzacz Philips SpeedPro Aqua kupisz taniej

Przyszła pora na omówienie ceny – jak wspomniałam wcześniej, model znalazłam w jednym ze sklepów na promocjach pod hasłem Black Friday Weeks. Jego cena wynosi 999 zł (przed promocją 1499 zł). Spoglądając na ofertę innych sklepów, wydawało mi się to całkiem atrakcyjną obniżką. Na szczęście zajrzałam do serwisu Amazon, gdzie Philips SpeedPro Aqua jest tańszy i to bez rabatu z okazji Black Friday.

Najniższa cena: 959 złprzejdź do oferty

Ceny u konkurencji wahają się od 999 do około 2058 zł.

Philips, ceneo

Niestety powyższa sytuacja pokazuje, że przy niemal każdym zakupie, warto zwracać uwagę na tożsame oferty w podobnych sklepach. Nierzadko skuszeni hasłem o wyprzedażach i Black Friday, dokonujemy dość impulsywnych zakupów. Jedyne, co może uchronić nas przed nieuczciwymi praktykami to czujność – zwłaszcza, gdy dokonujemy stacjonarnych zakupów. Wówczas, możliwość porównania średnich cen jest nieco trudniejsza.

Jeśli powyższy odkurzacz bezprzewodowy nie jest tym, czego szukasz – może zainteresować Cię również: Black Friday Weeks: RTV Euro AGD – to najlepsze promocje na roboty sprzątające i odkurzacze!