Wyciskarka wolnoobrotowa w dobrej cenie? Od marki, która… zbankrutowała

Przeglądając platformę sprzedażową Amazon, natknęłam się na przydatne szczególnie latem urządzenie, które można aktualnie upolować całkiem tanio. Wyciskarka wolnoobrotowa w dobrej cenie, bo o niej mowa, to sprzęt od marki, która zbankrutowała. Chociaż… urządzenie nadal jest produkowane.

Regularnie przeglądam platformę sprzedażową Amazon w poszukiwaniu perełek cenowych i okazji zakupowych. Zobacz np. moje Amazon finds, czyli ciekawe znaleziska, którym trudno się oprzeć. Dziś natknęłam się natomiast na wyciskarkę wolnoobrotową w dobrej cenie. Po krótkim śledztwie okazało się, że ta promocja to nie żadna ściema i naprawdę warto rozważyć zakup tego sprzętu. Ale do rzeczy.

Wyciskarka wolnoobrotowa w dobrej cenie z Amazon

Znaleziona dziś przeze mnie na Amazon wyciskarka wolnoobrotowa w ciekawej promocji to urządzenie marki Moulinex. Warto wiedzieć, że marka ta – powstała w 1937 roku we Francji – w 2001 roku ogłosiła bankructwo i została przejęta przez grupę SEB, znaną m.in. ze sprzętów marki KRUPS czy Tefal. Zaskoczyło mnie więc to, że nadal można kupić jakieś urządzenia sygnowane znaczkiem firmowym Moulinex. Okazuje się, że na Amazon wszystko jest możliwe.

Moulinex ZU600110 a Tefal Ultra Juice MECA ZC6001

wyciskarka wolnoobrotowa w dobrej cenie

Po gruntownym śledztwie odkryłam, że Tefal produkuje identyczne urządzenie, a jedyną różnicą wydaje się być firmowy znaczek na obudowie. Urządzenie nadaje się do przygotowywania soków, ale i lodów oraz deserów. Wyciskarkę wyposażono w mechanizm zapobiegający kapaniu oraz technologię Easy Clean, a nawet – funkcję reverse. W jaki sposób działa wyciskarka? Najlepiej zajrzyj do tego artykułu, w którym szczegółowo opisałam różnice między wyciskarką wolnoobrotową a sokowirówką.

Na Amazon ta wyciskarka dostępna jest aktualnie za 852,86 zł.

Amazon wyciskarka moulinex

Z kolei Ceneo informuje, że ostatnia cena tego urządzenia wynosiła 1840 zł. Całkiem spora różnica w porównaniu do propozycji Amazon.

Ceneo wyciskarka moulinex

Co ciekawe, w oficjalnym sklepie aktualnego producenta odświeżoną wersję tego modelu kupisz za 999 zł.

tefal24 moulinex

Czy zatem opłaca się zaoszczędzić ok. półtorej stówki i kupić urządzenie marki, której teoretycznie od dawna nie ma na rynku? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.