Wielofunkcyjny robot kuchenny brzmi jak wybawienie. Ceny najpopularniejszych sprzętów takich jak Thermomix, a nawet Monsieur Cuisine Smart są dla wielu zainteresowanych zbyt dużym wydatkiem. Czy oznacza to, że powinniśmy zapomnieć o wygodzie? Bynajmniej! Znalazłam tańsze alternatywy dla Lidlomixa, które pozwolą przyrządzić rozmaite posiłki, a nawet wyrobić ciasto. Sprawdź, który model będzie dla Ciebie idealny i nie nadwyręży domowego budżetu.

Alternatywa dla Lidlomixa – taniej, ale równie smacznie

Nasza codzienność znacząco różni się od życia, które wiodły nasze mamy i babcie. Aby zjeść pyszną pastę, nie musimy spędzać pół dnia na przyrządzaniu domowego makaronu i przecieraniu pomidorów. Ba, nawet deseru nie musimy przyrządzać sami, jednak wszystko ma swoje konsekwencje. Gotowe dania są niezdrowe i stosunkowo drogie. Niestety, niewiele z nas ma wystarczająco czasu na przygotowywanie domowych obiadów i pysznych deserów. Jak zatem połączyć przyjemne z pożytecznym, a jednocześnie nie stać przy kuchennym blacie pół dnia? Sposób jest prosty, zainwestować w pomocnika z półki AGD. Nie myślę tu o wspomnianym wcześniej Thermomixie od Vorwerk czy modelach Monsieur Cuisine. Znalazłam tańsze alternatywy dla Lidlomixa, które wyręczą Cię w wielu etapach przygotowywania posiłków i to w ekspresowym tempie.

Wszystkie poniższe sprzęty umożliwiają gotowanie, a zakres cen waha się od około 1050 zł do 1900 zł. Tym samym, większość z nich jest tańsza nie tylko od Monsieur Cuisine Smart, ale również Connect. Starsza wersja jest jednak od dłuższego czasu niedostępna, tak więc zakup budżetowego modelu staje się niemożliwy. Jedynym wyjściem jest zainteresowanie się rynkiem wtórnym, choć używane urządzenia niosą za sobą pewne ryzyko. Więcej o zniknięciu sprzętu z oferty przeczytasz w publikacji: Lidl wycofał z oferty Lidlomixa? Monsieur Cuisine Connect, czyli robot widmo

Alternatywa dla Lidlomixa od MPM – MRK-18

Wśród godnych rozważenia propozycji nie sposób pominąć modelu od polskiego dystrybutora AGD, a mianowicie MPM. Wielofunkcyjny robot kuchenny szczyci się 20 funkcjami, a także 8 programami automatycznymi. Z pomocą MRK-18 ugotujesz ulubione dania metodą tradycyjną, na parze, ale i rozdrobnisz, posiekasz oraz utrzesz składniki (a to wyłącznie garść jego możliwości). Pracuje przy mocy wynoszącej 1300-Wat, a dzięki łączności Wi-Fi, jest to sprzęt szyty na miarę XXI wieku. Model umożliwia regulację temperatury, a przy przyrządzaniu dań niezwykle pomocna okazuje się być wbudowana waga.

Cena: 1899,99 zł

Alternatywa dla Lidlomixa od Kohersen – CY021

Oto alternatywa dla Lidlomixa, która mocą (2000 Wat, 1000 W grzałka, 1000 W silnika) przewyższa nawet bohatera z Lidla. Gotuj, duś, blenduj, szatkuj, podsmażaj – funkcjonalności Kohersena trudno podsumować w jednym zdaniu. Do naszej dyspozycji pozostaje 18 programów automatycznych, jednak nie ogranicza nas to w eksperymentowaniu, ponieważ możemy samodzielnie regulować czas, temperaturę oraz moc grzania.

Cena w promocji: 1535 zł

Tak się składa, że swego czasu w naszej redakcji pojawiła się sposobność przetestowania robota. O tym, jak poradził sobie w zetknięciu z gotowaniem przekonasz się w tej publikacji.

Alternatywa dla Lidlomixa od Eldom – MFC2506 Perfect MIX2

Cudze chwalicie, swego nie znacie – polska marka Eldom jest tego najlepszym przykładem. Robot kuchenny podoła większości domowych prac w kuchni, w tym gotowaniu sous vide, podsmażaniu, ubijaniu i odpowiedniemu przygotowaniu składników do obróbki. Deglasowanie, emulgowanie, a nawet mielenie – wszystko to, sprawia że model z powodzeniem zastępuje kilka urządzeń AGD. Prędkość wynosi od 100 do 5000 obr./min.

Cena: 1649 zł

Alternatywa dla Lidlomixa od Catler – TC 8010 1

Nieco mniejsza pojemność niż poprzednicy, jednak w parze z niższą ceną, a jednocześnie wielofunkcyjnością. Mowa tu o sprzęcie od Catler, który umożliwia gotowanie, smażenie, duszenie, mieszanie i ugniatanie ciasta. Innymi słowy, alternatywa dla Lidlomixa godna grzechu! Regulacja temperatury waha się od 37 do 120 stopni, producent nie poszczędził również na dodatkach – wewnątrz znajduje się wbudowana waga.

Cena: 1048,48 zł

Alternatywa dla Lidlomixa od Cecotec – Mambo 10070

Pora na ostatnią propozycję, tym razem od Cecotec. Mambo 10070 wyróżnia się wysoką mocą (1700 Wat) i możliwością gotowania na 2 poziomach. Producent wspomina również o funkcji SlowMambo, którą dedykuje potrawom wymagającym powolnego gotowania wraz z mieszaniem. To jednak nie wszystko, ponieważ z powodzeniem możemy również smażyć – zakres temperatur waha się od 37 do 120 stopni, prędkość obrotów ustalamy za pomocą 10-stopniowej skali.

Cena: 1765 zł

Czy alternatywa dla Lidlomixa ma sens?

Tak, zwłaszcza jeśli przed zakupem Monsieur Cuisine Smart powstrzymywała Cię cena. Wbrew pozorom, kilkaset złotych (a w przypadku najtańszego modelu, ponad tysiak) różnicy w domowym budżecie to całkiem sporo. Warto zaznaczyć, że pozycje nie są gorszymi odpowiednikami lub chińskimi podróbkami, a pełnowartościowymi produktami od znanych firm. Ich popularność jest mniejsza, jednak niekoniecznie wiąże się z to z zakresem funkcji i użyteczności.

Myślę, że finalny wybór zależy w dużej mierze od własnych preferencji – dla Ciebie priorytetem może być moc, dla twojej przyjaciółki pojemność. Jeśli z jakichś przyczyn Lidlomix nadal wzbudza w Tobie większe wrażenie, warto rozważyć zakup urządzenia z drugiej ręki lub polować na rabaty. Niestety ostatnia promocja zakończyła się tuż przed Wielkanocą. Więcej o cyklicznej akcji przeczytasz pod tym linkiem.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.