Tu znajdziesz tanie loty – RyanAir, Wizz Air, LOT

Marzysz o wypoczynku, a może podróży, która wyrwie Cię od domowych obowiązków, spod ciepłego koca i pozwoli zapomnieć o zmartwieniach? Na szczęście rzekomo recepty nie ma, ale podróże i tanie bilety lotnicze to jedne z najlepszych rekomendacji. Choć świąteczne promocje dobiegły końca, przewoźnicy mają dla nas jeszcze kilka niespodzianek. Sprawdź, która linia oferuje najlepsze rabaty – Wizz Air, RyanAir, a może LOT?

Tanie loty: RyanAir

Linia lotnicza odpaliła najnowszą akcję promocyjną nawiązującą do noworocznych podróży. Z tej okazji, mamy szansę upolować tanie bilety lotnicze z dużym rabatem. Ceny rozpoczynają się od około 69 zł (wbrew wyższej kwocie, którą znajdziemy na banerze). Rabaty obowiązują do 21 stycznia, natomiast podróże mogą być zrealizowane w okresie od od 08/01/24 do 31/03/24. Szczegóły sprawdzisz pod tym linkiem. Warto dodać, że równocześnie uaktywniono siatkę lotów na letnie miesiące, obowiązujące od 01/04/24 do 30/09/24. Tanie bilety lotnicze możemy upolować już od około 99 zł (promocja potrwa do 31 stycznia).

RyanAir

Tanie loty: Wizz Air

Linia WizzAir umożliwia wyloty z 12 polskich miast i kilkadziesiąt destynacji. Najwygodniej skorzystać z wyszukiwarki w zakładce promocyjnej – tanie bilety lotnicze możemy upolować już od 89 zł. Nadmienię jednak, że jak w przypadku RyanAir, koszt nie obejmuje dodatkowego bagażu i miejsca.

WizzAir

Tanie loty: LOT

Dobra wiadomość dla osób, które stronią od tanich linii lotniczych lub zamierzają wybrać się w znacznie odleglejsze kierunki! Polska linia lotnicza kontynuuje promocję znaną pod hasłem Szalona Środa. Każda zwiastuje inną promocję – kto wie, które kierunki upolujemy taniej w pierwszą środę 2024 roku? Warto zaznaczyć, że budżetowi przewoźnicy oferują tanie bilety lotnicze do znacznie bliższych miejsc – w przypadku LOT, możliwe jest upolowanie nawet międzykontynentalnych podróży.

LOT, tanie bilety

Tanie loty – na co uważać?

Każdy mniejszy lub większy podróżnik ma własne sposoby na poszukiwanie tanich biletów, jednak jest kilka zasad, które osobiście podpowiedziałabym osobom, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z lataniem.

  • Promocje są ograniczone w czasie, tak jak i pula biletów – kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli planujesz konkretne miejsce destynacji, nie wahaj się zbyt długo.
  • Nie dokonuj zakupu u niezaufanych pośredników, wyszukiwarki połączeń są bardzo pomocne, jednak podczas promocji, rabaty najszybciej pojawią się na stronach/w aplikacjach przewoźników. Co istotne, w przypadku ewentualnego odwołania lub opóźnienia, najłatwiej dochodzić swoich praw bezpośrednio u linii lotniczych.
  • Zwracaj uwagę na datę, której dotyczą promocyjne loty oraz wykluczenia. Niewykluczone, że jeden z lotów będzie dostępny w wysoce atrakcyjnej cenie, natomiast powrotna trasa okaże się znacznie droższa.
  • Firmy pośredniczące doliczają prowizje, tak więc nawet jeśli wyszukałeś interesujący Cię lot, najpewniej taniej będzie zakupić go u przewoźnika.
  • Uważaj na dodatkowe opłaty, w przypadku tanich linii lotniczych takich jak RyanAir czy WizzAir, podstawowa cena nie obejmuje dodatkowego bagażu i możliwości wyboru konkretnego miejsca. Kwoty mogą różnić w zależności od czasu zakupu dodatkowego bagażu, jednak najdroższą opcją zawsze będzie dokupienie miejsca bezpośrednio na lotnisku.
  • Ceny poszczególnych lotów wahają się zarówno w zależności od daty, jak i miasta wylotu. W przypadku droższych podróży, nierzadko warto sprawdzić również ofertę pobliskich lotnisk (różnice w cenie mogą wynosić nawet kilkaset złotych).
  • Pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym, karta EKUZ (uprawniająca do podstawowej opieki zdrowotnej) może okazać się niewystarczająca. Wykupić możemy je zarówno podczas bukowania biletów, jak i u zewnętrznych ubezpieczycieli. Warto porównywać szczegóły, ponieważ nierzadko stawki wydają się być zbliżone, a zakres ubezpieczeń jest zgoła inny.
  • Podstawowy, najtańszy bilet dostępny w budżetowych liniach lotniczych nie gwarantuje wyboru miejsca. Możliwe jest jego wykupienie (w tym m.in. dobór pod kątem wielkości miejsca na nogi, dostępem do okna)

Tanie loty to nie wszystko, co może Cię zainteresować. Jak przystało na Nowy Rok, pora również na noworoczne postanowienia. Jeśli myślisz o zdrowszym odżywianiu, a także trosce o własne zdrowie, koniecznie zajrzyj do: Budżetowy Nutri Blender od Sencor – recepta na odporność i zdrowe nawyki? Recenzja.