Szatkownica do Monsieur Cuisine – alternatywa

Masz Monsieur Cuisine i marzy ci się szatkownica? Warto wiedzieć, że możliwości jest więcej niż tylko oryginalne akcesorium. Oto, co znalazłam w sieci.

W twojej kuchni stoi Monsieur Cuisine Smart lub Connect? Ten sprzęt jest niebywale wielofunkcyjny. Ale żeby poszerzyć jeszcze jego możliwości o dodatkowe opcje, warto dokupić różne akcesoria. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście szatkownica, która potrafi niebywale ułatwić życie każdemu użytkownikowi robota z Lidla. Co znajdziemy w sieci oprócz oryginalnej przystawki? Postanowiłam to sprawdzić!

Monsieur Cuisine – szatkownica

Na wirtualnych półkach sklepu Lidl za 169 zł jeszcze niedawno była dostępna nakładka do szatkowania do robotów z Lidla. Była, gdyż niestety – aktualnie jest niedostępna. Nic dziwnego – wszak wszyscy lubimy proste, wygodne i sprytne rozwiązania. Akcesoria usprawniające życie nie bez powodu zatem cieszą się taką popularnością. Trzeba też podkreślić, że oryginalna przystawka szatkująca Silvercrest była dostępna w całkiem przystępnej cenie, jeśli porównamy ją do propozycji od innych marek.

Nakładka jest więc niedostępna póki co. Nie znaczy to jednak, że szansa na jej zakup bezpowrotnie minęła – moim zdaniem, można spodziewać się jej powrotu na wirtualne półki już niebawem.

szatkownica Monsieur Cuisine

Co otrzymujemy za tak niską, relatywnie, cenę? Okazuje się, że naprawdę wiele! Nakładka jest montowana nie tylko do kielicha, ale i do noży. Oznacza to, że tarcza do szatkowania obraca się podczas pracy. Dodatkowym elementem jest specjalna pokrywa z otworem na warzywa. Posiadacze robota Monsieur Cuisine mogą więc liczyć na naprawdę wydajny i dobrze zaprojektowany sprzęt. Co ważne, przy pomocy tej nakładki można jedynie poszatkować warzywo lub owoc na plastry lub na cienkie paski. Za tą cenę jest to jednak całkiem przyzwoita propozycja.

Szatkownica do Monsieur Cuisine była dostępna pod tym linkiem. Przystawka ta jest jednak dostępna również na Allegro, choć kosztuje tam… 329 zł.

Szatkownica do Monsieur Cuisine – alternatywy

Niedostępność oryginalnego akcesorium typu szatkownica do Monsieur Cuisine w sklepie internetowym Lidl na szczęście nie sprawi, że zostaniesz bez tego akcesorium. W wielu sklepach są bowiem dostępne alternatywy, które mogą okazać się nawet ciekawszą propozycją. Nie wierzysz? Już pokazuję, co znalazłam.

Szatkownica Wundermix

szatkownica wundermix

Ta przystawka oferuje 4 różne ustawienia cięcia: drobne plastry, drobne tarki, grube plastry oraz grube tarki. Producent zapewnia, że akcesorium nadaje się do wszystkich rodzajów owoców i warzyw. Różnica między szatkownicą od Wundermix a oryginalnym akcesorium marki Silvercrest to głównie obecność pojemnika na poszatkowane warzywa – w przypadku tej przystawki cała konstrukcja nakładana jest na wierzch kielicha robota, dzięki czemu plastry lub słupki warzyw spadają nie do wnętrza robota, a do zbiornika szatkownicy. Moim zdaniem, ta szatkownica do Monsieur Cuisine jest świetnie zaprojektowana. Niestety, kosztuje sporo – trzeba bowiem zapłacić aż 429,90 zł. Kupisz go w tym sklepie. W podobnej cenie (o 30 zł drożej) jest też dostępny w sklepie Empik.

Nie wiesz, który model Monsieur Cuisine wybrać dla siebie? Zerknij koniecznie na nasz poradnik!