poniedziałek, 20 maja

Często gubisz klucze albo kilkukrotne wracasz, by upewnić się, że drzwi są zamknięte? Jeżeli tak, to rozwiązaniem Twoich problemów może być zamek smart. Zobacz, jak może Ci ułatwić codzienne życie.

Nie da się ukryć, że kwestia bezpieczeństwa i prywatności jest dla ludzi bardzo ważna, jak nie nadrzędna. Na zaspokojenie tej potrzeby wymyślono zamki instalowane w drzwiach. Niestety, aby je otworzyć trzeba mieć ze sobą zawsze odpowiedni klucz, bez którego odblokowanie zamka jest niemożliwe. Istnieje jednak alternatywne urządzenie, które wykorzystuje zaawansowaną technologię.

Chodzi o zamek inteligentny, który otwierany jest za pomocą smartfona lub kodu pin. Na rynku istnieje wiele modeli w różnych kategoriach cenowych – my jednak skupimy się na funkcjonalności urządzenia Linus Smart Lock, które dostępne jest do kupienia za 1000 zł. Jeżeli zastanawiasz się, czy takowy jest Ci potrzeby, to niżej przedstawiamy 10 powodów, dla których warto zainwestować w jego kupno.

Zwiększona ochrona i bezpieczeństwo

W przypadku zamka smart nie można nie wspomnieć o aspekcie bezpieczeństwa, który jest kluczowy, jak nie najważniejszy. Najnowsze modele urządzeń nie tylko znacząco zwiększają poziom ochrony przybytku użytkownika, ale także samo ich posiadanie jest w pełni bezpieczne. Konto posiadacza urządzenia Linus Smart Lock marki Yale jest zabezpieczane przez dwuetapowe uwierzytelnianie – oznacza to, że po zalogowaniu się na profil należy zweryfikować swoją tożsamość za pomocą adresu e-mail lub numerem telefonu. Co więcej, wszystkie dane wrażliwe są szyfrowane przez Bluetooth Low Energy (BLE), a także 128-bitowe szyfrowanie AES i TLS, co gwarantuje bezpieczeństwo danych na poziomie bankowości internetowej.

Możliwość automatycznego zaryglowania

Wraz z nabyciem zamka inteligentnego, znikną Twoje problemy z zapominaniem o zamknięciu drzwi. Wszystko dzięki funkcji Auto-Lock, która automatycznie rygluje zamek za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Dzieje się to natychmiast po zamknięciu drzwi lub po określonym czasie – to zależy od tego, co skonfigurujesz w aplikacji. A skąd zamek „wie” czy jesteśmy w domu, czy wychodzimy? Otóż potrzebny jest do tego magnes DoorSense, którego zadaniem jest wykrywanie, czy drzwi są zamknięte, otwarte lub uchylone. Po poprawnej kalibracji z zamkiem smart, urządzenie zamknie drzwi automatycznie.

Aplikacja od Yale / fot. Think-About

Otwieranie zamka bez dotykania

Skoro zamek smart jest w stanie się zamknąć, zależnie od tego, czy jesteśmy daleko od drzwi, to może jest w stanie także się otworzyć? A i owszem, i to za sprawą funkcji Auto-Unlock, która odpowiada za otwieranie zamka, gdy tylko zbliżysz się do drzwi. Dzięki temu możesz pożegnać rozpaczliwe szukanie kluczy po torbie pełnej innych rzeczy – wystarczy, że Twój smartfon będzie przy Tobie, a zamek inteligentny otworzy się sam.

Koniec z wracaniem i upewnianiem się, czy drzwi są zamknięte

Znasz to uczucie, kiedy spieszysz się do wyjścia, ale jeszcze kilkukrotnie musisz wrócić do drzwi, by upewnić się, że na pewno są zamknięte? Możesz o tym zapomnieć, gdy wyposażysz się w zamek smart Linus Smart Lock marki Yale. Wszystko dzięki wbudowanej technologii DoorSense, która za pomocą powiadomień na smartfonie poinformuje Cię, czy drzwi zostały bezpiecznie zamknięte. Co ciekawe, funkcja da Ci także znać, jeżeli drzwi zostaną uchylone lub otwarte.

Wiesz, kiedy i kto otworzył drzwi

Aplikacja Yale Access dedykowana do urządzenia Linus Smart Lock powiadomi Cię o każdej zmianie, która będzie dotyczyła otwarcia drzwi. Wystarczy, że zamek jest zintegrowany z aplikacją na naszym smartfonie z dostępem do internetu oraz akcesorium Yale Connect Wi-Fi Bridge, by mogła przesyłać powiadomienia. Za jej pomocą dowiesz się nie tylko, kiedy zostały odryglowane i zaryglowane drzwi, ale także z łatwością zorientujesz się, kiedy bateria ma niski poziom naładowania lub czy nastąpiła jakaś awaria urządzenia.

Kod pin zamiast klucza

Zamek smart jest także świetnym rozwiązaniem, jeżeli pod Twoją nieobecność sprząta u Ciebie serwis sprzątający, posiadasz pokoje na wynajem, rozładuje Ci się telefon lub zgubisz klucze. W takim wypadku warto zainwestować w dodatkowe urządzenie Smart Keypad marki Yale. Za jego pomocą możesz tworzyć unikalne kody dostępu. Nie musisz się już bawić w przekazywanie kluczy, wystarczy, że podasz kod do odblokowania zamka Yale Linus Smart Lock. Całą historię aktywności dotyczącą otwierania i zamykania drzwi będziesz widzieć na aplikacji Yale Access.

Otwórz drzwi gościom, jak jesteś daleko

Funkcjonalność zamka smart Linus Smart Lock marki Yale można także rozszerzyć za pomocą akcesorium o nazwie Yale Connect Wi-Fi Bridge. Umożliwia ono wiele nowych opcji działania, ale jedna z nich wydaje się najciekawsza. Otóż po połączeniu zamka smart z centralą, użytkownik dostaje funkcję zdalnego ryglowania i odryglowania zamka z dowolnego miejsca na świecie. Sprawdzi się to idealnie, jeżeli goście przyszli zbyt wcześnie, albo partner zgubił klucze, a Ciebie jeszcze nie ma w domu.

Łatwa kontrola i sterowanie

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest łatwa kontrola i sterowanie zamkiem smart Linus Smart Lock. Zawsze, gdy urządzenie jest połączone z darmową aplikacją Yale Access oraz internetem, jesteśmy w stanie kontrolować działanie sprzętu, gdy fizycznie jesteśmy obok. Dodatkowo możliwości te rozszerza akcesorium Connect Wi-Fi Bridge, które zapewnia zdalne monitorowanie i synchronizację zamka, a także integrację z asystentami głosowymi i najlepszymi platformami hostingowymi. Krótko mówiąc – dostęp do wszystkich danych masz z poziomu własnego smartfona.

Rozszerzenie możliwości Smart Home

System opracowany przez firmę Yale i umieszczony w akcesorium Connect Wi-Fi Bridge w pełni współpracuje z popularnymi systemami domu inteligentnego, wliczając w to asystentów głosowych oraz platformy wynajmu wakacyjnego. Dzięki niemu bez wysiłku możesz kontrolować zamek smart, ale także zarządzać dostępem zdalnie i to bez dotykania smartfona. Wystarczy, że wydasz komendę asystentowi głosowemu, by zrobił to za Ciebie.

To wszystko bez prądu

Wszystkie funkcje możesz mieć nawet bez dostępu do prądu, gdyż wszystkie wymienione urządzenia nie wymagają podłączenia do sieci. Zarówno zamek smart Linus Smart Lock, jak i dodatkowe akcesorium Smart Keypad działają na baterie. Wyjątek stanowi tutaj urządzenie Connect Wi-Fi Bridge, które do działania potrzebuje podłączenia do sieci w pobliżu zamka smart. Jego posiadanie nie jest obligatoryjne do działania inteligentnego zamka.

Zamek smart – dla Ciebie

Jak widać, inteligentny zamek to urządzenie, które może przydać się w różnych sytuacjach. Nie da się ukryć, że urządzenie Linus Smart Lock funkcjonalnością znacząco przewyższa inne konkurencyjne sprzęty.
Jeśli zainteresował Cię zamek smart, powinieneś również przeczytać naszą recenzję kamery nad drzwi od Yale, kompatybilną z systemem producenta: Kurier u drzwi, a Ciebie nie ma w domu? Kamera zewnętrzna może Ci pomóc