Rocznik 1951, 1958 i 1988 – te modele okazały się ze wszystkich wyprodukowanych przez markę Hoover najtrwalsze. Skąd o tym wiemy? Wszystko dzięki konkursowi, który firma ogłosiła pod koniec 2023 roku. Teraz właśnie nastał jego finał, a zwycięskie modele zaprezentowano światu.

Szukamy najstarszego działającego odkurzacza Hoover w Polsce – taką akcję na swoim facebookowym profilu ogłosił kilka miesięcy temu znany producent artykułów gospodarstwa domowego. Całe wydarzenie cieszyło się dość sporym zainteresowaniem. Teraz nadszedł czas na prezentację wyników i rozdanie obiecanych nagród.

O co chodziło z poszukiwaniem odkurzacza Hoover?

08 listopada 2023 roku na polskiej stronie marki Hoover na Facebooku pojawiła się informacja o nietypowym konkursie. Zaplanowana przez producenta akcja zakładała odnalezienie najstarszych działających urządzeń sprzątających tej marki. W jaki sposób można było zgłosić swój egzemplarz?

Zgodnie z zamieszczonym w sieci postem, chętni do udziału w zabawie mieli zostawić pod ogłoszeniem komentarz zawierający dwa zdjęcia ich własności. Na jednym z nich konieczne było uchwycenie jego numeru seryjnego. Zgłoszenia przyjmowano do 22 listopada, a następnie urządzenia za pośrednictwem kuriera trafiały do siedziby marki, gdzie ich sprawność poddawano odpowiednim testom.

Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, zwłaszcza że gra toczyła się o naprawdę interesującą stawkę. Właściciel szczęśliwego urządzenia od Hoover miał otrzymać najnowszy z występujących w portfolio marki modeli odkurzacz HFX20P 011, w którym znajdziemy szereg innowacyjnych rozwiązań, pozwalających na dokładne czyszczenie nawet najbardziej trudnodostępnych miejsc.

Hoover ogłosił zwycięzców

O wynikach konkursu marka poinformowała w piątek 19 stycznia za pośrednictwem platformy społecznościowej Facebook. Z nadesłanych i pozytywnie zweryfikowanych artykułów wybrano trzy. Dwa z nich, zabytkowe odkurzacze ręczne Hoover Dusette z dużą mocą ssania i długim kablem, to modele wyprodukowane w roku 1951 i 1958. Ostatnie z nagrodzonych, nieco od pozostałych laureatów młodsze urządzenie, pochodzi z roku 1988 i reprezentuje przełomowy w historii producenta model odkurzacza pionowego Hooverette.

Można by się zastanowić, co było powodem, dla którego producent zdecydował się na podobną akcję i jakiego efektu się po niej spodziewał. Niech odpowiedzi na to pytanie dostarczą nam słowa jednego z przedstawicieli marki:

„Hoover to marka z tradycjami, gdzie jakość i wytrzymałość produktów, a przede wszystkim zadowolenie klientów jest dla nas kluczowe.”

Andrzej Sobolczyk – Marketing Manager Poland & Baltics w Haier Group

O marce Hoover słów kilka

Znana na rynku AGD marka Hoover jest częścią Grupy Haier – największego producenta AGD na świecie. Jako jeden z wiodących w Europie dostawców tego rodzaju artykułów firma zapewnia urządzenia odznaczające się wysoką jakością, wydajnością i, jak mieliśmy okazję się przekonać, długowiecznością.

Jak mówią sami przedstawiciele Grupy Haier, misją koncernu jest dostarczanie użytkownikom produktów stylowych, niezawodnych i innowacyjnych, które, często wyprzedzając oczekiwania klientów, nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale oszczędzają też czas i pozwalają na prowadzenie życia zgodnie z myślą o przyjaznym stosunku urządzeń domowych wobec środowiska naturalnego.

Jeśli interesują Cię podobne nowiny ze świata domowej technologii, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.