Dlaczego warto kupić grill gazowy i jaki model wybrać w sezonie 2022?

Sezon na plenerowe grillowanie potraw można uważać za rozpoczęty. Oczywiście, większość osób wybierze tradycyjne ogniska lub grillowanie z wykorzystaniem węgla drzewnego lub brykietu. Jest jednak alternatywne rozwiązanie, przede wszystkim dla osób chcących precyzyjnie przygotowywać potrawy. Sprawdźmy najlepsze grille gazowe 2022. Który wybrać, na co zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Dlaczego warto kupić grill gazowy i jaki model wybrać w sezonie 2022?

Grill gazowy 2022 – dlaczego warto kupić?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że taki sprzęt może być znacznie bardziej ekonomiczny od grilla na węgiel. Szczególnie, gdy lubimy grillować często i zapraszamy wielu znajomych. Faktycznie, dziś gaz jest bardzo drogi. Butla o pojemności 11 kg może kosztować 90 – 100 zł, ale wystarczy nam ona na 30 – 40 spotkań z wykorzystaniem średniej wielkości grilla. Z kolei 2,5 kg brykietu drzewnego może dziś kosztować około 15 zł, jednak czy taki worek wystarczy na cały wieczór? Przy dużych imprezach możemy zużyć takie dwa, a może i trzy. Łatwo więc przekalkulować sobie fakt, że grille gazowe nie należą do najtańszych, jednak jeśli często organizujemy plenerowe spotkania, sprzęt ten bardzo szybko się nam zwróci.

Grille gazowe mają o wiele więcej zalet. Przypomnijmy sobie, ile trwa rozpalanie węgla drzewnego. Uruchomienie gazowego sprzętu to dosłownie sekunda, a tak na poważnie tyle, ile rozpalamy kuchenkę gazową. Kolejnym atutem, który docenią szczególnie zaawansowani kucharze, jest możliwość regulacji temperatury. Wszyscy dobrze wiemy, że „żywy” ogień nie pozwala nam na dostosowanie temperatury, jaka panuje nad paleniskiem. A to może sprawić kłopoty w przypadku przygotowania niektórych potraw. Problem ten znika, bowiem grille gazowe pozwalają nam na dostosowanie temperatury tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Grille gazowe mają jeszcze kilka ciekawych funkcji, o których warto wspomnieć. Przede wszystkim możemy kupić model, który wyposażony jest w dodatkowy palnik pełniący funkcję kuchenki gazowej. Mało tego, dostępne są grille z wędzarnią lub piekarnikiem! Warto również wspomnieć o tym, że grillowanie na gazie jest zdrowe. Dlaczego? Przede wszystkim nie wytwarzane są tutaj węglowodory aromatyczne. Tłuszcz ścieka do specjalnej tacki, a nie jak w przypadku węglowych odpowiedników na żar. To oznacza, że tak naprawdę potrawy z grilla gazowego mogą być o wiele zdrowsze od tych, które przygotowujemy na przykład na patelni.

Najlepsze grille gazowe 2022 - ranking

Najlepsze grille gazowe 2022 – wybrane modele

Prezentujemy pięć modeli w różnych przedziałach cenowych – od niecałych 400 złotych do 3000 złotych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, grille różnią się mocą, funkcjonalnością i wielkością rusztu.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii ogród.

Grill gazowy Teesa BBQ 2000

od 396 złotych

 • Ilość palników: 2
 • Powierzchnia grilla: 46 x 34 cm
 • Łączna moc palników: 5 kW

Zaczynamy od budżetowej propozycji, bowiem ten grill gazowy możemy kupić za niecałe czterysta złotych. To nie zmienia faktu, że za pomocą Teesa BBQ 2000 przygotujemy pyszne potrawy. Grill znosi maksymalną temperaturę na poziomie 350 stopni Celsjusza. Został on wyposażony w dwa palniki wykonane ze stali nierdzewnej. Ich łączna moc wynosi 5 kW, a to przekłada się na równomierne wysmażenie mięs i warzyw. Plusem tego grilla są również dwie dodatkowe półki boczne, na których będziemy mogli przygotowywać potrawy przed smażeniem. Oczywiście, model ten posiada możliwość regulowania poziomu gazu. Po zakończeniu pracy Teesa BBQ 2000 może być w prosty sposób wyczyszczona, bowiem posiada pojemnik na wytapiający się tłuszcz.

Grille Gazowe Tesa

LANDMANN LAVA 2.1 12376

od 699 złotych

 • Ilość palników: 2
 • Powierzchnia grilla: 48,5 x 37,5 cm
 • Łączna moc palników: 5 kW (główny), 1 kW (boczny)

Kolejny grill gazowy w naszym zestawieniu, tym razem model za niecałe osiemset złotych. W tej cenie zyskujemy urządzenie wykonane z lakierowanej blachy stalowej. Producent sugeruje, że jego grill sprawdzi się podczas spotkania nawet ośmiu osób. Najciekawsze jest to, że prezentowany model może wykorzystywać… kamienie lawowe. W jakim celu mamy ich używać? Dzięki nim odparowywane soki i tłuszcz, co przekłada się na nadanie potrawom właściwego smaku. Model ten posiada również palnik boczny, dzięki któremu przygotujemy na przykład wodę na herbatę. Plusem jest również specjalne „okno” pozwalające na sprawdzenie stanu potrawy bez konieczności otwierania klapy. Pokrywa została również wyposażona w termometr, który jest niezbędnym elementem grilla.

Dlaczego warto kupić grill gazowy i jaki model wybrać w sezonie 2022?

Koler Relish v1

od 1 799 złotych

 • Ilość palników: 5
 • Powierzchnia grilla: 66 x 40 cm
 • Łączna moc palników: 16 kW

Przechodzimy na wyższą półkę, bowiem grille gazowe takie jak Koler Relish v1 kosztują powyżej 1500 złotych, a w tym przypadku mówimy nawet o okolicach 1700 złotych. Z wyższą ceną idzie w parze szereg ciekawych rozwiązań, które ułatwią przygotowanie potraw na świeżym powietrzu. Przede wszystkim konstrukcja prezentowanego modelu została zaprojektowana tak, by „oferować” kucharzowi aż dwa żeliwne ruszty. Grill został wyposażony w cztery palniki główne, a także jeden dodatkowy. Oczywiście, każdy z nich posiada osobne pokrętło do regulacji mocy, aby dostosować do naszych potrzeb temperaturę panującą wewnątrz. Koler Relish v1 posiada dwa blaty, na których możemy przygotowywać potrawy. Jest on wyposażony w niezbędne gadżety, takie jak otwieracz do butelek oraz termometr umieszczony na pokrywie.

Dlaczego warto kupić grill gazowy i jaki model wybrać w sezonie 2022?

Triton Max PTS 4.1

od 2 699 złotych

 • Ilość palników: 5
 • Powierzchnia grilla: 65 x 44 cm
 • Łączna moc palników: 15,5 kW

Niezwykle uniwersalna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to największy model, który sprawdzi się nawet podczas grillowania w dużym gronie. Jest to możliwe za sprawą aż pięciu palników (czterech głównych i jednego dodatkowego). Oczywiście, jest to model cechujący się wysoką jakością wykonania. Ciekawym rozwiązaniem jest tak zwana strefa maxX – mowa o bocznym palniku na podczerwień, z emaliowanym rusztem żeliwnym. W tym przypadku możemy bardzo efektywnie grillować steki, ponieważ temperatura w tym miejscu dochodzi do 800 stopni Celsjusza! Grill jest również pełny dodatków i gadżetów. Przede wszystkim, każde pokrętło posiada podświetlenie LED, co przekłada się na komfort użytkowania po zmroku. Dodatkowo mamy wskaźnik temperatury, uchwyt na sztućce i tackę na tłuszcz. Grill pozwala na skorzystanie z dwóch wysokości rusztu. Boczne blaty umożliwiają przygotowanie potraw, a skrętne koła pozwalają na łatwe przemieszczanie urządzenia w ogrodzie.

Dlaczego warto kupić grill gazowy i jaki model wybrać w sezonie 2022?

Broil King Royal 320

od 2 899 złotych

 • Ilość palników: 3
 • Powierzchnia grilla: 55 x 36,5 cm
 • Łączna moc palników: 8,8 kW

King Royal 320 to produkt amerykańsko-kanadyjskiego przedsiębiorstwa. Jest to grill klasy premium, który cechuje się wysoką jakością zastosowanych materiałów. Prezentowany model posiada dwustronne ruszty żeliwne, które możemy używać w dwóch ustawieniach. Tryb stożkowy pozwoli uzyskać steku diamentowy wzór, z kolei tak zwana strona rynienkowa ułatwia odprowadzanie tłuszczu oraz umożliwia na lepszą cyrkulację powietrza, co wpływa na smak potrawy. Palniki wykonane ze stali szlachetnej są wykonane w formie tubowej, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie ciepła. Oczywiście, Broil King Royal 320 został wyposażony w termometr oraz regulator mocy, by dostosować temperaturę panującą we wnętrzu.

Grille Gazowe Broil King