poniedziałek, 15 lipca

Czajniki turystyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących, które chcą cieszyć się gorącą herbatą, kawą lub daniami instant. Są one lekkie, poręczne i łatwe do przenoszenia, co czyni je idealnymi dla osób, które lubią wędrówki, kempingi lub podróże.

Co wyróżnia czajniki turystyczne?

Czajniki te są wykonane z lekkich i trwałych materiałów, takich jak tworzywo sztuczne, aluminium lub stal nierdzewna, co sprawia, że ​​są one łatwe do przenoszenia w plecaku lub torbie podróżnej. Wiele z nich ma również składane uchwyty i elementy, co umożliwia złożenie ich w mniejsze i bardziej kompaktowe formy, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i są łatwiejsze do przechowywania.

Tak jak pełnowymiarowe wersje, czajniki turystyczne powinny być wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wyłączanie lub zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zapobiega to przypadkowym pożarom i innym niebezpieczeństwom. Tym, czego nie znajdziemy to ustawienia temperatury, którą możemy spotkać w nowoczesnych pełnoprawnych czajnikach smart.

Zasilanie i pojemność czajników turystycznych

W przypadku zasilania, większość z tych czajników jest wyposażona w kable zasilające do podłączenia do gniazdka 230 V. Na rynku można też znaleźć modele z bateriami lub akumulatorami, które pozwalają na ładowanie za pomocą USB lub innych źródeł zasilania.

Jeszcze niedawno do tej kategorii zaliczaliśmy przede wszystkim urządzenia o pojemności do 0,6 l, a więc wystarczającej na przygotowanie maksymalnie 2 kubków wrzątku. Aktualnie pod tym hasłem coraz częściej znajdujemy urządzenia o składanej konstrukcji, opracowane dzięki niezwykłej elastyczności sylikonu. Poniżej prezentujemy czajniki turystyczne, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

ŁUCZNIK TK 2019

od 49 złotych

 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 650 W

Propozycja z oferty Łucznika to jednoelementowy czajnik o masie zaledwie 475 g. Dzięki przeźroczystej obudowie możemy łatwo kontrolować poziom wody. Wyróżnikiem produktu jest natomiast gwarancja udzielana na 24 miesiące. Zestaw sprzedażowy zawiera 2 plastikowe kubeczki.

MPM MCZ-88 

od 50,47 złotych

 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 910-1100 W

Kolejny jednoelementowy czajnik w tej kategorii to produkt marki MPM. Estetycznie wykonana konstrukcja zaskakuje bardzo wysoką mocą. Jej wyróżnikiem natomiast siateczkowy, wyjmowany filtr, który ochroni nasze napoje przed kamieniem wytrąconym z wody. Podobnie jak w przypadku wielu konkurencyjnych konstrukcji, również w opakowaniu czajnika MPM odnajdziemy 2 kubeczki z tworzywa.

OPTIMUM CJ0110

od 59,90 złotych

 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 750 W
 • składany

Bardzo ciekawy czajnik turystyczny, który możemy znaleźć z logotypami różnych producentów. Nasza propozycja to stosunkowo tani wariant z oferty Optimum. Jednoelementowa konstrukcja została wykonana z sylikonu, dzięki czemu całość może zostać złożona uzyskując wysokość zaledwie 9,5 cm.

OPTIMUM CJ0110

65,00 złotych

 • pojemność: 0,6l
 • moc grzałki: 750 W
 • składany

ADLER AD 1279 to turystyczny czajnik elektryczny o pojemności 0,5 litra, który łatwo się składa, dzięki czemu jest idealny do zabrania w podróż z niewielkim bagażem. Moc zasilania urządzenia to 750 W, co zapewnia szybkie nagrzewanie wody. Posiada standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wyłączanie i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

UNOLD 18575

od 119,99 złotych

 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 1000 W

Czajnik Unold 18575 to elegancki i funkcjonalny czajnik elektryczny o pojemności 0,5 litra, który został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i trwałego tworzywa sztucznego. Jest to urządzenie o najmocniejszej grzałce – 1 000W.

Makita DKT360Z 

478,94 złotych

 • pojemność: 0,8 l
 • moc grzałki: brak danych

Makita DKT360Z to akumulatorowy czajnik turystyczny o pojemności 0,8 litra, który umożliwia przygotowanie gorącej wody w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępu do prądu. Czajnik jest zasilany jest przez dwa akumulatory Li-ion 18V, które razem dostarczają 36V mocy, co pozwala na szybkie i skuteczne podgrzewanie wody.

Dni są coraz dłuższe, co skłania nas to planowania podróży. Oprócz czajników turystycznych fajnym pomysłem są lodówki samochodowe, które zapewnią świeżość naszym potrawom, a nawet lodom/

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.