Czajniki turystyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących, które chcą cieszyć się gorącą herbatą, kawą lub daniami instant. Są one lekkie, poręczne i łatwe do przenoszenia, co czyni je idealnymi dla osób, które lubią wędrówki, kempingi lub podróże.

Co wyróżnia czajniki turystyczne?

Czajniki te są wykonane z lekkich i trwałych materiałów, takich jak tworzywo sztuczne, aluminium lub stal nierdzewna, co sprawia, że ​​są one łatwe do przenoszenia w plecaku lub torbie podróżnej. Wiele z nich ma również składane uchwyty i elementy, co umożliwia złożenie ich w mniejsze i bardziej kompaktowe formy, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i są łatwiejsze do przechowywania.

Tak jak pełnowymiarowe wersje, czajniki turystyczne powinny być wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wyłączanie lub zabezpieczenie przed przegrzaniem. Zapobiega to przypadkowym pożarom i innym niebezpieczeństwom. Tym, czego nie znajdziemy to ustawienia temperatury, którą możemy spotkać w nowoczesnych pełnoprawnych czajnikach smart.

Zasilanie i pojemność czajników turystycznych

W przypadku zasilania, większość z tych czajników jest wyposażona w kable zasilające do podłączenia do gniazdka 230 V. Na rynku można też znaleźć modele z bateriami lub akumulatorami, które pozwalają na ładowanie za pomocą USB lub innych źródeł zasilania.

Jeszcze niedawno do tej kategorii zaliczaliśmy przede wszystkim urządzenia o pojemności do 0,6 l, a więc wystarczającej na przygotowanie maksymalnie 2 kubków wrzątku. Aktualnie pod tym hasłem coraz częściej znajdujemy urządzenia o składanej konstrukcji, opracowane dzięki niezwykłej elastyczności sylikonu. Poniżej prezentujemy czajniki turystyczne, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

ŁUCZNIK TK 2019

od 49 złotych

czajnik turystyczny ŁUCZNIK TK 2019
 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 650 W

Propozycja z oferty Łucznika to jednoelementowy czajnik o masie zaledwie 475 g. Dzięki przeźroczystej obudowie możemy łatwo kontrolować poziom wody. Wyróżnikiem produktu jest natomiast gwarancja udzielana na 24 miesiące. Zestaw sprzedażowy zawiera 2 plastikowe kubeczki.

MPM MCZ-88 

od 50,47 złotych

czajnik turystyczny MPM MCZ-88 
 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 910-1100 W

Kolejny jednoelementowy czajnik w tej kategorii to produkt marki MPM. Estetycznie wykonana konstrukcja zaskakuje bardzo wysoką mocą. Jej wyróżnikiem natomiast siateczkowy, wyjmowany filtr, który ochroni nasze napoje przed kamieniem wytrąconym z wody. Podobnie jak w przypadku wielu konkurencyjnych konstrukcji, również w opakowaniu czajnika MPM odnajdziemy 2 kubeczki z tworzywa.

OPTIMUM CJ0110

od 59,90 złotych

czajnik turystyczny OPTIMUM CJ0110
 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 750 W
 • składany

Bardzo ciekawy czajnik turystyczny, który możemy znaleźć z logotypami różnych producentów. Nasza propozycja to stosunkowo tani wariant z oferty Optimum. Jednoelementowa konstrukcja została wykonana z sylikonu, dzięki czemu całość może zostać złożona uzyskując wysokość zaledwie 9,5 cm.

OPTIMUM CJ0110

65,00 złotych

Jaki czajnik turystyczny wybrać - przegląd małych czajników
 • pojemność: 0,6l
 • moc grzałki: 750 W
 • składany

ADLER AD 1279 to turystyczny czajnik elektryczny o pojemności 0,5 litra, który łatwo się składa, dzięki czemu jest idealny do zabrania w podróż z niewielkim bagażem. Moc zasilania urządzenia to 750 W, co zapewnia szybkie nagrzewanie wody. Posiada standardowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne wyłączanie i zabezpieczenie przed przegrzaniem.

UNOLD 18575

od 119,99 złotych

czajnik turystyczny UNOLD 18575
 • pojemność: 0,5l
 • moc grzałki: 1000 W

Czajnik Unold 18575 to elegancki i funkcjonalny czajnik elektryczny o pojemności 0,5 litra, który został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej i trwałego tworzywa sztucznego. Jest to urządzenie o najmocniejszej grzałce – 1 000W.

Makita DKT360Z 

478,94 złotych

Jaki czajnik turystyczny wybrać - przegląd małych czajników
 • pojemność: 0,8 l
 • moc grzałki: brak danych

Makita DKT360Z to akumulatorowy czajnik turystyczny o pojemności 0,8 litra, który umożliwia przygotowanie gorącej wody w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępu do prądu. Czajnik jest zasilany jest przez dwa akumulatory Li-ion 18V, które razem dostarczają 36V mocy, co pozwala na szybkie i skuteczne podgrzewanie wody.

Dni są coraz dłuższe, co skłania nas to planowania podróży. Oprócz czajników turystycznych fajnym pomysłem są lodówki samochodowe, które zapewnią świeżość naszym potrawom, a nawet lodom/

One reply on “Jaki czajnik turystyczny wybrać – przegląd małych czajników”

Comments are closed.