Lodówka to bez wątpienia najważniejsze urządzenie AGD w naszej kuchni. To w niej przechowujemy nasze produkty spożywcze czy potrawy. Wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty, ponieważ na rynku znajdziemy setki modeli korzystających z zaawansowanych technologii, których zadaniem jest przede wszystkim zwiększyć komfort naszego życia. Sprawdźmy jaka lodówka do 2000 będzie najlepsza.

Jeśli zastanawiacie się nad zmianą lodówki na bardziej nowoczesną, wyposażoną w innowacyjne technologie, ale wasz budżet jest ograniczony do 2000 zł, to dobrze trafiliście. W poniższym zestawieniu przedstawione zostały modele w kryterium od najtańszego do najdroższego. Na jaki model więc postawić? Oto lodówki do 2000 złotych.

Najlepsza lodówka do 2000 złotych – polecane modele

GORENJE NRK6192ABK4

 • Klasa energetyczna: F
 • Wymiary (WxSxG): 185 x 60 x 59,2 cm
 • Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 204/96 l
 • Zużycie energii w skali roku: 242 kWh
 • Głośność pracy: 38 dB
 • Dodatkowe funkcje: technologia AdaptTech, pełny No Frost, praca w EcoMode, IonAir, MultiFlow 360o, szuflada CrispZone, szuflada FreshZone, powłoka GardenFresh

GORENJE NRK6192ABK4 to urządzenie, które może się pochwalić niezwykle cichą pracą w tej klasie cenowej (38 dB). Producent zastosował tutaj technologię AdaptTech, która jest odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniej i stałej temperatury w komorze chłodzącej, niezależnie od tego, jak często jest ona otwierana. Oczywiście na pokładzie znajdziemy także pełny No Frost. Lodówka GORENJE NRK6192ABK4 może pracować w trybie EcoMode, czyli w trybie oszczędzania energii. Warto również wspomnieć o IonAir, czyli funkcji, która wytwarza ujemne naładowane jony w urządzeniu, a te następnie rozmieszczane są po chłodziarce dzięki systemowi MultiFlow 360o.

Lodówka GORENJE NRK6192ABK4 została wyposażona przez producenta w przestronną szufladę CrispZone, która daje możliwość kontrolowania poziomu wilgotności. To pozwoli na wydłużenie świeżości żywności. Znajdziemy tutaj także szufladę FreshZone dla mięs, ryb, owoców lub warzyw. Komora chłodziarki została pokryta powłoką GardenFresh, dzięki czemu jej czyszczenie jest łatwe. Zamrażarka ma funkcję szybkiego zamrażania, która pracuje w temperaturze -24oC i wyłącza się automatycznie po 2 dniach. 

Najtaniej kupisz tutaj: GORENJE NRK6192ABK4

Amica FK2995.2FTX

 • Klasa energetyczna: F
 • Wymiary (WxSxG): 170 x 54 x 57,6 cm
 • Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 161/70 l
 • Zużycie energii w skali roku: 275 kWh
 • Głośność pracy: 41 dB
 • Dodatkowe funkcje: pełny No Forst, funkcja Super Chłodzenia, szuflada VitControl Plus, FreshPad, rozmiar SlimSize, Simple InsideControl do łatwej zmiany temperatury, drzwi L/P

Lodówka polskiego producenta posiada wszystkie technologie, które powinno mieć współczesne urządzenie. Przede wszystkim Amica FK2995.2FTX została wyposażona w pełny No Frost, co oznacza, że dni, w których trzeba rozmrażać lodówkę staną się przeszłością. Model ten został także wyposażony w funkcję Super Chłodzenia, którą można wykorzystać w przypadku dużego zapełnienia komory. 

Amica FK2995.2FTX posiada pojemnik VitControl Plus z suwakiem regulacji wilgotności. Szuflada ta przeznaczona jest dla warzyw i owoców. W zależności od ustawienia produkty te przez dłuższy czas będą świeże. W szufladzie znajdziemy także tacę FreshPad, przez którą produkty nie będą przywierać do dna. Lodówka ma rozmiar SlimSize, dzięki czemu jest to idealne urządzenie do mniejszych pomieszczeń. Półki wykonane są ze szkła hartowanego, a samo urządzenie pracuje cicho. 

Sprawdź ceny lodówki: Amica FK2995.2FTX 

CANDY FRESCO CCE4T618EB

 • Klasa energetyczna: E
 • Wymiary (WxSxG): 185 x 59,5 x 65,8 cm
 • Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 222 l / 119 l
 • Zużycie energii w skali roku: 256 kWh
 • Głośność pracy: 39 dB
 • Dodatkowe funkcje: TOTAL NO FROST CIRCLE+, szuflada na warzywa i owoce, wsparcie dla aplikacji mobilnej hOn, wirtualny asystent

CANDY FRESCO CCE4T618EB udowadnia, że tania lodówka nie musi być nudna. Model z antracytową obudową został wyposażony w technologię TOTAL NO FORST CIRCLE+ zapewniającą stałą i jednorodną temperaturę oraz odpowiedni poziom wilgotności, który utrzymywany jest na każdej półce i w każdym zakamarku lodówki. Jak zapewnia producent, dzięki modułowemu układowi chłodziarki istnieje aż 100 różnych kombinacji ułożenia półek i balkoników

Lodówkę CANDY FRESCO CCE4T618EB wyposażono w dwa niezależne obiegi powietrza, którymi można sterować przy pomocy intuicyjnego panelu dotykowego lub z poziomu aplikacji mobilnej. Aplikacja zwiększa funkcjonalność lodówki i pozwala np. na sprawdzenie temperatury danego produktu! W chłodziarce znajdziemy szufladę na owoce i warzywa, która przedłuża ich świeżość. Urządzenie to generuje hałas na poziomie jedynie 39 dB!

Najtaniej kupisz tutaj: CANDY FRESCO CCE4T618EB

BEKO B3RCNA344HW

 • Klasa energetyczna: E
 • Wymiary (WxSxG): 180 x 59,5 x 66,5
 • Pojemność chłodziarki/zamrażarki: 209 l / 92 l
 • Zużycie energii w skali roku: 241 kWh
 • Głośność pracy: 37 dB
 • Dodatkowe funkcje: Technologia HarvestFresh, AeroFlow, Szybkie mrożenie, SmoothFit (otwierania przy ścianie)

Lodówka o praktycznie niespotykanym zestawie przewag w tej klasie cenowej. Jest to pełnowymiarowe urządzenie (180 cm) z systemem No Frost i klasą energetyczną E. Jednak poza standardowymi udogodnieniami może pochwalić się również niezwykle cichym kompresorem (37 dB) i szufladą utrzymującą świeżość warzyw. Urządzenie wyróżnia się również konstrukcyjnie. Posiada wyświetlacz z panelem sterowania ulokowany na zewnętrznej części drzwi, a producent zachwala możliwość ustawienia jej tuż przy ścianie dzięki wykonaniu w technologii SmoothFit.

Ponadto lodówka posiada podwójny obieg powietrza, a jej szuflada na warzywa posiada podświetlenie potrafiące imitować słoneczny cykl dnia, dzięki czemu zielenina zachowuje się lepiej niż w zupełnej ciemności.

Najtaniej kupisz tutaj: BEKO B3RCNA344HW

Jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę podczas wyboru lodówki, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.