poniedziałek, 20 maja

Kiedy jest niedziela handlowa i czy zdążę zrobić zakupy na święta? Podpowiadamy gdzie i kiedy kupisz prezenty w tym roku.

Od kilku lat dzielimy niedziele na handlowe i niehandlowe. Przez to przyzwyczailiśmy się, że zazwyczaj nie zrobimy żadnych zakupów w innych miejscach niż te, które określane są jako punkty pocztowe lub stacje paliw. Na szczęście, w kilka niedziel w roku zrobimy zakupy spożywcze, ale także kupimy meble w sklepach meblowych czy urządzenia w sklepach technologicznych. Jest to wiec idealny moment, żeby zaopatrzyć się w prezenty dla bliskich.

Niedziele handlowe grudzień

Grudzień jest miesiącem, w którym znacznie wzrasta zapotrzebowanie na zakupy. Ma to miejsce ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, kiedy to obdarowujemy swoich bliskich miłymi upominkami. Kiedyś je trzeba jednak kupić. Część konsumentów decyduje się na wygodne zakupy online, jednak niektórzy wolą najpierw coś zobaczyć na żywo, zanim zdecydują się na zakup.

Niestety, zakupy w tygodniu są często trudne do zorganizowania przez pracę. Idealną alternatywą wydaje się więc weekend. Jeden dzień na zakupy to jednak może być za mało, dlatego w tym roku w grudniu aż dwie niedziele zostały określone jako handlowe, więc w czasie ich trwania nie obowiązuje zakaz handlu. Które to niedziele?

Grudzień 2022

W grudniu 2022 roku zdecydowano się wprowadzić aż dwie niedziele niehandlowe. Odbywają się one 11 grudnia 2022 roku oraz 18 grudnia 2022 roku. Oznacza to, że przez najbliższe dwa weekendy bez problemu zrobimy zakupy wszelkiego formatu w takich miejscach jak: galerie handlowe, sklepy spożywcze, apteki, sklepy technologiczne, sklepy meblowe oraz sklepy mięsne.

Niedziele handlowe grudzień 2022 r.

  • 11 grudnia 2022 r.
  • 18 grudnia 2022 r.

Kiedy nie zrobimy zakupów?

Analogicznie, w kolejne niedziele obowiązuje zakaz handlu. Oznacza to, że 4 grudnia 2022 roku oraz 25 grudnia 2022 roku nie zrobimy zakupów. Przede wszystkim dlatego, że wtedy odbywa się Boże Narodzenie, a dokładniej Pierwszy Dzień Świąt. Dlatego radzimy, żeby jeszcze przed Wigilią dobrze przemyśleć listę zakupów, by nie zostać bez jedzenia w dni wolne od pracy i handlu.

Gdzie mogę w razie co coś kupić?

W sytuacji, gdy zostaliśmy bez możliwości zakupu rzeczy w sklepach spożywczych, to możemy poszukać alternatyw. W takim wypadku warto sprawdzić w Google, czy jakieś placówki w naszej okolicy są otwarte. Często zdarza się, że takimi miejscami są sklepy sieci Żabka lub stacje benzynowe.