poniedziałek, 17 czerwca

Robi się coraz goręcej! Upalne lato zmusza nas, abyśmy zadbali o znośną temperaturę w naszych mieszkaniach i biurach. Jak co roku w najbardziej słoneczne dni wyścig do sklepów po wentylatory może być zacięty. Na szczęście najpopularniejsze dyskonty wychodzą naprzeciw tym potrzebom i wprowadzają do sprzedaży sprzęt chłodzący na lato. Przyjrzyjmy się, czy warto inwestować w urządzania z ich bieżącej oferty.

Oferta w Lidlu

W Lidlu znajdziemy sprzęt wyższej półki, który może spełniać aż 3 zadania: chłodzić, osuszać lub wentylować. Klimatyzator marki Silvercrest to urządzenie droższe od propozycji konkurencyjnych dyskontów, ale liczba jego funkcji może imponować: automatyczna oscylacja (pozioma), 2 poziomy wentylacji, 24-godzinna funkcja czasowa, termostat pokojowy, panel sterowania z dotykowymi elementami sterującymi… W zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria, jak 2 przyłącza węża, uszczelka do uchylnego okna, filtr i pilot, dzięki któremu możemy sterować urządzeniem zdalnie. Sprzęt sprawdzi się w pomieszczeniach od 30 do 45 m³ i pozwoli na uregulowanie temperatury w zakresie od 16 do 31 °C.

Klimatyzator przenośny Silvercrest

 • zasilanie: 220-240 V / 50 Hz
 • moc: 785 Watt
 • długość kabla: 1,8 m (0,75 mm²)
 • długość węża: 1,5 m
 • wydajność chłodnicza: 7000 BTU (2 kW)
 • zakres temperatur: 16-31 °C
 • funkcja timera: 1-24 h
 • poziomy prędkości: 2 (niski/wysoki)
 • poziom hałasu: 65 dB(A)

Cena: 1199 zł (zobacz ofertę)

Wentylatory

Jeśli jednak wolimy walczyć z upałem subtelniejszym sprzętem, w Lidlu znajdziemy również wybór wentylatorów. W ofercie są klasyczne stojące wentylatory o mocy 45W – prostszy wariant w cenie 99 zł oraz dostępny w 3 kolorach model retro w cenie 199 zł, który prócz zbawiennej ochłody podkreśli również charakter wnętrza.

Do tego dostępny jest również wentylator kolumnowy Silvercrest STVL 50 A1 o mocy 50W. Pozwala on na regulację godzinową wentylacji za pomocą timera z funkcją automatycznego wyłączania, a także może pracować w 3 różnych trybach: normalnym, naturalnym i trybie snu.

Cena: 179 zł (zobacz ofertę)

[AKTUALIZACJA:] Promocyjne ceny w Lidlu przestały obowiązywać – obecnie klimatyzator przenośny kosztuje 1199 zł, a wentylator kolumnowy – 179 zł. Nie oznacza to jednak, że oferta Lidla na Lato stała się nieatrakcyjna. W sklepie internetowym wprowadzono promocję „Rabaty w trzech rozmiarach” na cały asortyment. Przy jednorazowych zakupach za 300, 500 i 700 zł można otrzymać odpowiednio rabaty -25 zł, -50 zł i -100 zł. Akcja trwa do 25 czerwca.

Oferta w Biedronce

Konkurencja postawiła na bardziej mobilne rozwiązania. W wybranych sklepach Biedronki możemy kupić przenośny klimator marki Hoffen w okazyjnej cenie 249 zł, które może ochłodzić i nawilżyć powietrze w biurze czy mieszkaniu. Ma wbudowany panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem, ale może być też sterowany za pomocą pilota. Może pracować w 3 różnych trybach, a funkcja chłodzenia „cool” zapewnia orzeźwiającą wodną mgiełkę. Niewielkie rozmiary, boczne uchwyty i kółka czynią urządzenie łatwym w transporcie, a jednocześnie jest zaskakująco wydajne: producent deklaruje, że 5,5 litrowy zbiornik pozwala na nieprzerwaną pracę do 5,5 godzin.

Klimator przenośny Hoffen

 • moc: 60 W
 • wym.: 23 x 27 x 57 cm
 • 3 tryby pracy
 • 2 wkłady chłodzące

Cena: 249 zł (zobacz ofertę)

Wentylatory

Oprócz tego dostępny jest wentylator tego samego producenta w tej samej cenie, co w konkurencyjnych marketach. Za 99 zł możemy cieszyć w domu stojącym wentylatorem o mocy 45W z 3-stopniową regulacją siły nawiewu i automatyczną oscylacją.

W materiale znajdują się hiperłącza reklamowe do sklepów naszych partnerów. Jeśli zechcesz skorzystać z linków i dokonasz zakupu, otrzymamy prowizję. Ale nie bój się, nie wpływa to na wartość merytoryczną treści – to jedynie niewielki bonus, dzięki któremu możemy przygotowywać więcej treści.