Czy kurierzy InPost i Paczkomaty pracują w sobotę?

Dla wielu zawodów sobota bywa dniem pracującym. To idealny moment na zakupy, ale co z przesyłkami, na które czekamy? Niektóry kurierzy dostarczają paczki w weekend, a InPost?

Czy Paczkomaty są czynne w sobotę?

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Tak, wszystkie paczkomaty są czynne całą dobę w każdy dzień tygodnia, w tym w sobotę. Kurierzy InPost dostarczają paczki do skrytek od poniedziałku do piątku, ale odbierać możemy je również w sobotę. Jeżeli przegapimy komunikat, to w poniedziałek przesyłki zostaną wyjęte z paczkomatu i odesłane do odbiorcy. Aktualny status przesyłki możemy sprawdzić w aplikacji InPostu lub w wyszukiwarce przesyłek, na stronie prostego dostawcy.

Czy kurierzy inPost dostarczają przesyłki w sobotę?

InPost dostawa w sobote

Tak, są jednak dwa „ale”. Aby paczka przyszła do nas w pierwszy dzień weekendu, musi zostać nadana z opcją dodatkową „dostawa w sobotę”. Ta usługa, jest jednak zarezerwowana jedynie dla nadawców biznesowych i e-commerce i jest dodatkowo płatna 15 złotych. Opcja ta nie jest dostępna dla sprzedawców Allegro, korzystających ze standardowego zakresu usług kurierskich oferowanych przez popularną platformę. Drugą kwestią jest to, że aby kurier miał szanse nas odwiedzić musimy mieszkać w mieście, w którym znajduje się placówka InPostu. Listę miast możemy znaleźć na stronie polskiego dostawcy paczek.

Tak więc przed zamówieniem przesyłki, która ma być dostarczona w sobotę, warto dowiedzieć się od wysyłającego czy ma dostęp do tej usługi. Dodatkowo przesyłka, musi zostać nadana w piątek do godziny 15 (lub 16 w zależności od placówki) oraz mieć standardowe wymiary i wagę.