Czytniki książek od Amazon pojawiły się na naszym rynku na długo przed tym, jak światowy gigant oficjalnie otworzył się na polski rynek. Nie jest to jednak jedyny produkt, na który warto zwrócić uwagę. Poznajcie Amazon Basics.

Tak jak w przypadku czytników Kindle, Amazon jest producentem wielu innych produktów, które oferuje w atrakcyjnych cenach, gwarantując jakość swoją własną nazwą. Wartymi uwagi przede wszystkim są produkty z serii Amazon Basics, w których znajdziemy zarówno legowiska dla psów, kable, pamięci do aparatów, jak również przeróżne zestawy narzędzi warsztatowych.

Amazon Basics co to właściwie jest?

Amazon jako platforma, wydaje się być podobny do polskiego Allegro. Faktycznie mają one wiele cech wspólnych, gdyż obie witryny działają jako strony internetowe pośredniczące w sprzedaży. Realnie jednak różni je geneza powstania. Amazon wystartował bowiem jako sklep, który z czasem, umożliwił za swoim pośrednictwem sprzedaż innym sklepom, stając się agregatorem ofert. Natomiast Allegro od początku było wyłącznie agregatorem dla sklepów i użytkowników prywatnych, a dopiero od niedawna postanowiło samodzielnie sprzedawać niektóre produkty.

Dzięki pośrednictwie w sprzedaży, analitycy platform, byli w stanie monitorować i zbierać precyzyjne dane na temat popytu na oferowane na produkty. Mimo, że Amazon zaprzecza zarzutom o stosowanie takich praktyk, to łatwo nasuwa się na myśl, że wykorzystanie takich analiz pozwoliło na bezpieczne stworzenie kilku marek własnych. Jedną z nich jest seria Basics, która powstała już w 2009 roku w odpowiedzi na zainteresowanie podstawowymi przedmiotami codziennego użytku do domu i biura. Pod koniec 2017 Amazon pochwalił się, że linia produktów jest najlepiej sprzedającą się marką własną. Gigant, zachęcony odniesionym sukcesem, pod koniec 2018 roku rozszerzył swój asortyment o produkty do majsterkowania oraz artykuły do kuchni i łazienki.

Marka Amazon jako gwarant jakości

To, że Amazon markuje produkty pod nazwą Amazon Basics, ma zapewnić niską cenę i przyzwoitą jakość Jednocześnie nie oznacza to, że produkty zostały wyprodukowane z udziałem Amazonu. Bowiem za produkcje produktów codziennego użytku w ramach Basics, odpowiadają producenci zewnętrzni – głównie z Indii i Chin. Pozycja rynkowa Amazonu pozwala na negocjowanie dobrych warunków współpracy, dzięki czemu może zapewnić kupującym łatwą w wegzekwowaniu, roczną gwarancję.

Gdy przejrzymy ofertę Amazon Basics faktycznie znajdziemy kilka ciekawych i atrakcyjnych cenowo produktów. Warto jednak podkreślić, że raczej są to pojedyncze przykłady niż bezkonkurencyjna oferta w całej swojej rozpiętości. Wpływ na to może mieć regionalizacja rynków – szczególnie zmienna wartość waluty, a także różnice w kosztach życia, które w wielu krajach są nadal wyższe niż w Polsce.

Ciekawe przykłady z oferty Amazon Basics

Worki do odkurzaczy

Zestaw podpórek, podnośników

Zestaw wierteł i sterowników – 100-częściowy

Worki na psie odchody z dozownikiem (540 sztuk)

Amazon Basics ma swoją dedykowaną stronę, gdzie można poprzeglądać asortyment według działów – Zobacz.

Jeżeli szukacie dobrych okazji, to zapraszamy do śledzenia przeglądu ofert popularnych sklepów.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.