poniedziałek, 27 maja

Jeśli jesteś entuzjastą rowerowych wycieczek i marzysz o wygodnym i bezpiecznym transporcie swoich ukochanych jednośladów, to bagażniki samochodowe na rowery montowane na hak mogą być Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Dzięki nim możesz z łatwością zabrać swoje rowery w każdą podróż bez konieczności ich składania czy rozkładania wewnątrz samochodu. Wakacyjny sezon powoli się kończy, ale jesienne przejażdżki mogą być równie przyjemne – a dzięki takim bagażnikom możesz zabrać rodzinę albo przyjaciół na wyprawy w najbardziej urokliwe miejsca.

Chociaż na rynku dostępne są modele w wielu kategoriach cenowych, nie musimy zrujnować domowego budżetu, aby zaopatrzyć się w porządny sprzęt do transportu rowerów. Wybraliśmy dla was 5 modeli uznanych marek, takich jak Aguri, Thule czy Peruzzo, których cena nie przekracza 2000 zł. Dzięki temu za relatywnie niewielkie pieniądze możemy zabrać jednoślady wszędzie tam, gdzie możemy dojechać autem.

Na co warto zwracać uwagę?

Większość dostępnych modeli posiada funkcję pochyłu, która umożliwia swobodny dostęp do przestrzeni bagażowej wewnątrz samochodu. To rozwiązanie ma dodatkową korzyść, ponieważ minimalizuje opór powietrza, co może wpłynąć na efektywność jazdy. Bagażniki rowerowe montowane na haku generują znacznie mniejsze zakłócenia w postaci hałasu oraz nieznacznie wpływają na zużycie paliwa.

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje bagażników: platformy oraz uchwyty, często określane jako wieszaki. W obu przypadkach zapewniona jest solidna ochrona rowerów przed uszkodzeniem podczas transportu. Dostępne również modele, które pozwalają na przewiezienie jednocześnie nawet czterech rowerów. Warto zaznaczyć, że do zamontowania tego typu bagażnika potrzebny jest jedynie hak holowniczy, nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych akcesoriów. Montaż bagażnika jest zazwyczaj prosty i szybki. Innym ważnym elementem, na który warto zwracać uwagę przy wyborze, są specjalne zamki, które zabezpieczają rowery przed kradzieżą.

Aguri Active Bike na 3 rowery

Aguri Active Bike 3 umożliwia transportowanie aż trzech rowerów jednocześnie, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla rodzin czy grupy przyjaciół. Jest kompatybilny z różnymi rodzajami rowerów, w tym górskimi, szosowymi, trekkingowymi czy elektrycznymi. Dzięki regulowanym uchwytom można dostosować bagażnik do różnych rozmiarów ram rowerowych.

Dzięki inteligentnemu systemowi montażu na haku samochodu, bagażnik można łatwo zamontować i zdjąć bez potrzeby użycia narzędzi. Ponadto jest wyposażony w solidne zabezpieczenia, które zapobiegają kradzieży rowerów oraz utrzymują je w stabilnej pozycji podczas transportu, a miękkie nakładki ochronne chronią ramy rowerów przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Cena: ok. 1786 zł – zobacz ofertę

Thule Euroway G2 920 na 2 rowery

Marka Thule znana jest z prostoty montażu swoich produktów, a ten bagażnik nie jest wyjątkiem. System montażu na haku samochodu jest intuicyjny i wymaga minimalnego wysiłku, co przekłada się na szybki czas przygotowania do podróży. Praktyczne składane ramiona bagażnika ułatwiają dostęp do tylnej części samochodu, nawet wtedy, gdy rowery są zamocowane. To szczególnie przydatne podczas dłuższych podróży, gdy dostęp do bagażnika jest konieczny.

Thule EuroWay G2 920 wyróżnia się nowoczesnym i atrakcyjnym designem, który nie tylko dodaje estetyki Twojemu samochodowi, ale także przyciąga uwagę entuzjastów rowerowych. Miękkie nakładki ochronne na uchwytach zapobiegają zarysowaniom i uszkodzeniom ram rowerowych podczas transportu. Dzięki temu Twoje cenne dwukołowce pozostaną w nienaruszonym stanie.

Cena: ok. 1699 zł – zobacz ofertę

Fischer ProlineEvo 2 na 2 rowery

Bagażnik, którego bardzo nieznacznie przekracza 2000 zł, ale można mu to wybaczyć przez świetne parametry techniczne. Fischer ProlineEvo 2 jest przeznaczony do transportu dwóch rowerów. Posiada nośność do 60 kg, co pozwala na przewożenie różnych rodzajów jednośladów, w tym także rowerów elektrycznych. Mechanizm montażu na haku holowniczym został wyposażony w rozwiązanie, które umożliwia szybkie zamocowanie lub zdjęcie bagażnika, a specjalna, wyposażona w zamek osłona dla systemu montażowego i haka stanowi skuteczną barierę antykradzieżową. Konstrukcja tego systemu umożliwia również odchylenie bagażnika do tyłu, umożliwiając dostęp do wnętrza samochodu, nawet w obecności przymocowanych rowerów.

Cena: ok. 2016,99 zł – zobacz ofertę

Peruzzo Parma 4 na 4 rowery

Bagażnik Peruzzo Parma 4 nie tylko kusi atrakcyjną ceną, ale zapewnia też pojemność na aż cztery rowery, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, grup przyjaciół czy zespołów rowerowych. Niezależnie od tego, czy podróżujesz na wakacje czy uczestniczysz w rowerowych wyprawach, ten bagażnik ma wystarczającą przestrzeń. To solidna konstrukcja, a producent zapewnia o prostocie montażu bagażnika. Szybkie założenie lub zdjęcie bagażnika nie wymaga skomplikowanych narzędzi ani długiego czasu.

Konstrukcja bagażnika Peruzzo Parma 4 umożliwia odchylenie go do tyłu, co umożliwia swobodny dostęp do tylnej części samochodu, nawet wtedy, gdy rowery są zamocowane. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia organizację podróży.

Cena: ok. 1248 zł

XLC Beluga na 3 rowery

Jeszcze jeden model bagażnika na rowery, który kusi ceną – tym razem od marki Beluga. Został wyposażony w regulowane uchwyty, które zapewniają stabilne i bezpieczne zamocowanie rowerów. Dzięki temu Twoje jednoślady pozostaną w nienaruszonym stanie podczas podróży. Ponadto bagażnik Beluga został zaprojektowany w taki sposób, że umożliwia dostęp do tylnej części samochodu, nawet gdy rowery są zamocowane. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na łatwe sięgnięcie do bagażnika.

Cena: ok. 1649 zł

Zobacz również: Najlepsze bagażniki samochodowe: boksy dachowe do 1500 i 3000 zł