The Auto I – smart kamera samochodowa

Dziś chcielibyśmy wam przedstawić kamerę samochodową, która nie tylko nagrywa to co dzieje się przed nami ale nawet za nami. Poznajcie The Auto I – pierwszą samochodową kamerę rejestrującą w obraz w zakresie 360 stopni. Urządzenie te możemy zamocować w każdym samochodzie dzięki dołączonemu mocowaniu.

the_auto_i_2 the_auto_i_1

Podstawową funkcją The Auto I jest nagrywanie zdarzeń drogowych byśmy mogli udowodnić kto jest sprawcą wypadku. Jednak na tym funkcjonalności się nie kończą. System ten jest w stanie automatycznie nagrać niebezpieczne zachowania drogowe, próbę kradzieży samochodu czy nagrać jak dana osoba prowadzi (a w szczególności czy nie przekracza ona limitów szybkości).

the_auto_i_4 the_auto_i_3

The Auto I posiada specjalny moduł, który nawet nocą rejestruje czytelny obraz (tryb nocny). Dodatkowo kamera ta posiada system GPS do szybkiego namierzania samochodu. W przypadku wypadku system jest w stanie wysłać powiadomienie do wybranych osób podając naszą lokalizację. Sprytne?

the_auto_i_6 the_auto_i_5

Zbiórka za pośrednictwem Kickstartera okazała się pomyślna. Zebrano dwa razy tyle niż zakładano (celem było uzbieranie 50 000 $). Niestety za The Auto I należy zapłacić całkiem sporo bo 599 $, a sprzedaż detaliczna rozpocznie się od stycznia 2017.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/289343974/the-auto-i/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]