Zacząłeś urządzać swój warsztat i zastanawiasz się, o jakie urządzenia i akcesoria jeszcze go wzbogacić? Wychodzimy Ci naprzeciw i przedstawiamy, co warto mieć, by wygodnie pracować.

Urządzenia warsztatowe – od czego zacząć?

Wszystko zależy od tego ile posiadasz miejsca i jak bardzo majsterkowanie skradło Twoje serce. Istotny jest fakt, czy do dyspozycji masz garaż, pomieszczenie gospodarcze, czy tylko wygospodarowany kącik w mieszkaniu. Podstawowym wyposażeniem jest stół i krzesło, dające przestrzeń, by pomieścić różne sprzęty i urządzenia, a równocześnie zapewniające komfort i ergonomię pracy. Pewnie przyda się także wózek narzędziowy, dzięki któremu będziesz mieć większość narzędzi pod ręką. Tablica ścienna pomoże uporządkować klucze i inne akcesoria. Nawet jeżeli posiadasz tylko mały kącik, to na pewno przydadzą się półki lub regał, na których będziesz mógł odkładać narzędzia. Imadło przyda się, bo zapewni solidny uchwyt i ścisk.

Elektronarzędzia warsztatowe

Elektronarzędzia ułatwiają i przyśpieszają wszelkie prace remontowo – naprawcze. Dobrze, aby były one uniwersalne, czyli takie, które możemy wykorzystać wszechstronnie. Warto więc kupić urządzenia jednej marki. Od pewnego czasu producenci zaczęli postrzegać swoje narzędzia jako systemy akumulatorowe. Oznacza to, że wszystkie urządzenia w ofercie danego producenta korzystają z identycznych akumulatorów. Dzięki temu możliwy jest jednorazowy zakup akumulatora i ładowarki, które następnie obsłużą wszystkie posiadane przez nas narzędzia danej marki. Pojawia się jednak również pułapka czyhająca na nowych użytkowników. Coraz częściej do sklepów trafiają narzędzia sprzedawane bez akumulatora – jeśli takowego jeszcze nie posiadamy, powinniśmy się dwukrotnie upewnić, że znajduje się on w zestawie.

Urządzenia warsztatowe należy dostosować do swoich możliwości i potrzeb gospodarstwa domowego. Jest wiele elektronarzędzi, dzięki którym można wykonać szybko drobne prace naprawcze w domu. Na pewno niezbędna okaże się wiertarka lub wiertarko wkrętarka. W zależności od umiejętności możemy dokupić kolejne sprzęty: wyrzynarkę, szlifierkę (są różne rodzaje – kątowa, oscylacyjna, mimośrodowa, taśmowa i inne), piłę ręczną lub pilarkę tarczową. Tu ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, potrzeby naszego warsztatu albo pasja – czy lubimy pracować w drewnie, obrabiać metal albo naprawiać sprzęty elektroniczne.

Akcesoria niezbędne dla majsterkowicza

Na rynku dostępnych jest wiele przyborów różnych marek. Bez przyborów trudno jest cokolwiek naprawić. Niezbędne są narzędzia ręczne jak: młotek, kombinerki, śrubokręty (płaski i krzyżowy), różne rodzaje kluczy (płaski, płasko-oczkowy, francuski, nastawny do rur), klucze imbusowe, miarka zwijana, poziomica, taśma izolacyjna, nóż z łamanym ostrzem, zaciski i wiele innych. Akcesoria te stanowią zestaw podstawowych narzędzi i przyrządów pomiarowych, które powinny znaleźć się w warsztacie.

Akcesoria i narzędzia marki Parkside

Akcesoria i narzędzia marki Parkside to produkty pochodzące z oferty niemieckiego przedsiębiorstwa Kompernass. Dostępne są w sklepach online Lidl, gdzie znajdziemy bogatą ich ofertę. Decydując się na konkretne narzędzia, powinny one przez długi czas wykazywać pełną wydajność przy intensywnym stosowaniu – i takie są narzędzia marki Parkside. Dzięki temu zaplanowana praca idzie szybko i sprawnie, a efekty naszego działania cieszą nie tylko nas. Aby produkty te trafiły w nasze ręce, muszą przejść surową kontrolę bezpieczeństwa, co daje nam bezpieczeństwo i większy komfort pracy.

Prezentujemy akcesoria i narzędzia marki Parkside, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących oraz można je nabyć w atrakcyjnej cenie. Warto pamiętać, że jeśli będziemy regularnie śledzić sklep internetowy Lidl, to na pewno trafimy wielokrotnie na różne atrakcyjne promocje. Większość opinii klientów korzystających z narzędzi tej marki mówi, że są to urządzenia o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Warto zwrócić uwagę na długi okres gwarancji na produkty marki Parkside (do 3 lat) oraz dużą dostępność do serwisu gwarancyjnego.

Stojak do wiertarki z imadłem marki Parkside

Pasuje do wielu rodzajów wiertarek dostępnych na rynku. Stojak z imadłem Parkside posiada regulowany ogranicznik głębokości wiercenia (60 mm) z praktyczną podziałką. Dzięki stabilnej konstrukcji umożliwia wiercenie otworów w miękkich powierzchniach (drewno, metal, tworzywo sztuczne). Do zestawu dołączone są: 1 klucz imbusowy 5 mm oraz 1 pierścień redukcyjny do średnicy szyjki mocującej 36 mm.

Specyfikacja techniczna

 • maksymalna głębokość wiercenia: 60 mm
 • szerokość szczęk mocujących imadła: 65 mm
 • uchwyt: Ø 43 mm
 • wymiary: ok. 15,5 x 50,5 x 22,5 cm
 • waga: ok. 3,15 kg

Cena: 119 zł Przejdź do sklepu

Urządzenie do ostrzenia PSS 65 C1 marki Parkside

To bardzo praktyczne urządzenie do ostrzenia noży, nożyczek, wierteł oraz dłut posiada moc 65 W i powinno znaleźć się w każdym warsztacie. Urządzenie do ostrzenia marki Parkside wyposażone jest w diamentową tarczę szlifierską oraz trzy nasadki, dzięki którym przywrócimy pierwotną ostrość wybranym przyborom. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenie podczas szlifowania (od 15 do 50°). Aby zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom urządzenie posiada osłonę przed iskrami. Do zestawu dołączono diamentową tarczę szlifierską.

Specyfikacja techniczna

 • moc: 65 W (S6 20%) & 25 W (S1)
 • prędkość obrotowa: 6700 obr./min
 • materiał: tworzywo sztuczne
 • wymiary: całkowite: ok. 19,5 x 18,5 x 13,5 cm
 • Ø tarczy szlifierskiej: ok. 49,5 mm
 • dł. przewodu: ok. 2 m
 • waga: ok. 1029 g

Cena: 89,90 zł Przejdź do sklepu

Zestaw wierteł specjalnych marki Parkside

W zestawie jest 29 wierteł specjalnych marki Parkside. Do wyboru jest sześć różnych zestawów wierteł: wiertła stopniowe HSS, wielofunkcyjny zestaw wierteł, wiertła sednik, wiertła do drewna z pogłębiaczem stożkowym, wiertła do czopów, wiertła frezujące HSS. Wiertła te są trwałe i odporne na wysoką temperaturę. Umożliwiają dokładne nawiercenie otworu lub jego poszerzenie w różnych materiałach: drewnie, metalu.

Specyfikacja techniczna

 • materiał: stal, tworzywo sztuczne, powłoka tytanowa
 • wymiary / waga wierteł stopniowych stożkowych HSS: ca. 4–12 mm, ca. 4–20 mm, ca. 4–32 mm / 224 g
 • wymiary / waga wierteł wielofunkcyjnych: wiertło stopniowe ok. 4–12 mm, wiertło do oczyszczania blachy ok. 8–20 mm, wiertło frezujące ok. 6 mm, wiertło z pogłębiaczem stożkowym ok. 12,4 mm / 99 g
 • wymiary / waga wierteł sednik: od 15 mm do 35 mm / 315 g
 • wymiary / waga wierteł do drewna z pogłębiaczem stożkowym: od 3 mm do 6 mm / 175 g
 • wymiary / waga wierteł do czopów: od 6 mm do 16 mm / 127 g
 • wymiary / waga wierteł frezujących HSS: od 3 mm do 8 mm / 59 g

Cena: 27,99 zł Przejdź do sklepu

Zestaw wierteł lub zestaw bitów, marki Parkside

Do wyboru w jednym zestawie są wiertła HSS, wiertła do kamienia, wiertła do drewna lub bity. Kupując zestaw wierteł otrzymujemy 15 wierteł w etui w różnych rozmiarach. Wybierając zestaw bitów (32 szt w etui) dodatkowo nabywamy cztery klucze nasadowe i jeden magnetyczny uchwyt do szybkiej wymiany bitów.

Specyfikacja techniczna

 • wymiary: ok. 10,3 x 14,8 x 4,1 cm
 • materiał: stal
 • waga: wiertła kręte: ok. 315 g
 • waga: wiertła do kamienia: ok. 360 g
 • waga: wiertła do drewna: ok. 361 g
 • waga: bity: ok. 467 g

Cena: 22,99 zł Przejdź do sklepu

Organizer ścienny na narzędzia, 30 elementów, marki Parkside

Organizer ścienny jest niezbędny w warsztacie. Składa się z trzech tablic naściennych wykonanych z tworzywa sztucznego, które można połączyć w jedną dużą tablicę. Dzięki niej, wszystkie akcesoria i narzędzia mają swoje miejsce, majsterkowicz zaś zyskuje szybki dostęp do narzędzi. Do tablic dołączonych jest 27 różnych uchwytów i haków, na które można odwiesić swoje narzędzia. Istotny jest fakt, że istnieje możliwość rozszerzenia organizera ściennego o kolejny zestaw tablic.

Opis produktu

 • oszczędność miejsca i uporządkowane przechowywanie narzędzi
 • trzy stabilne tablice naścienne z tworzywa sztucznego – możliwość połączenia w jedną tablicę dzięki połączeniom wtykowym
 • uchwyty, haki i klipsy w różnych wielkościach do indywidualnego przymocowania – obciążenie do 0,5 kg
 • możliwość rozszerzenia o kolejne elementy
 • w zestawie materiał montażowy
 • 30 elementów: 3 tablice naścienne, 4 uchwyty małe, 4 uchwyty duże, 4 haki w kształcie litery U, 5 haków małych, 5 haków dużych, 5 klipsów

Parametry techniczne

 • materiał: polipropylen (PP)
 • obciążenie haka: ok. 0,5 kg
 • wymiary tablicy: ok. 49 x 30 x 1,4 cm
 • waga: ok. 1 kg

Cena: 39,99 zł Przejdź do sklepu

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie! Warto kupić narzędzia z jednej firmy. Przybliżyliśmy Państwu akcesoria firmy Parkside, które są dostępne w sklepach on line Lidl. Świetnie doposażą warsztat każdego majsterkowicza. Główną zaletą jest łatwy dostęp do ich kupna, kompatybilność – mogą działać z innymi urządzeniami tej marki oraz szybki i prosty dostęp do usług gwarancyjnych.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.