5 sposobów wykorzystania odkurzacza – wpadłeś na nie?

Wybór odpowiedniego odkurzacza może zdziałać cuda. Dzięki jego mocy, łatwości użytkowania i wszechstronności czyszczenie wszystkich powierzchni domowych staje się łatwym zadaniem. Jednak być może nie wykorzystujesz w pełni jego potencjału. Po podłączeniu odpowiednich akcesoriów i dodatków zwykły odkurzacz domowy może pomóc Ci w pokonaniu kilku nieoczywistych wyzwań.

odkurzacz rajstopa odkurzanie drobiazgu szukanie kolczyków

Wypadł Ci kolczyk albo inny drobiazg?

Znalezienie małych przedmiotów na podłodze może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy wpadną w pod łóżko lub inny mebel, bądź w szczeliny. Za pomocą odkurzacza, rajstopy i gumek recepturek, możesz łatwo je zlokalizować.

Oto, czego potrzebujesz:

 • Odkurzacz z końcówką do szczelin lub dowolną długą, cienką przystawką
 • Stara para rajstop
 • Kilka gumek recepturek

Zostaw samą rurę lub zamontuj na nią jakąkolwiek długą przystawkę. Następnie owiń rajstopę wokół końca dyszy i zabezpiecz ją za pomocą gumek. Upewnij się, że rajstopy są napięte wokół otworu. Jeżeli masz możliwość regulacji mocy to nastaw najniższą i zacznij odkurzać. Pamiętaj stale sprawdzać stan naciągnięcia rajstopy.

Po jakimś czasie znajdziesz swój zgubiony przedmiot przyklejony do rajstop, utrzymywany w miejscu przez ciąg odkurzacza. Dzięki tej prostej i łatwej sztuczce już nigdy nie będziesz musiał się martwić o zgubienie małych przedmiotów.

Poślij dzieci do snu

Może to być zaskoczeniem, ale wiele niemowląt i małych dzieci lubi dźwięk odkurzacza. Silnik elektryczny i dźwięk ssania wydają się mieć uspokajający wpływ na najmłodszych. Możliwe, że wynika to z faktu, że słyszały one podobne odgłosy, będąc w łonie matki, a może istnieje bardziej złożone wyjaśnienie.

Niezależnie od tego, delikatna sesja odkurzania wieczorem może być bardziej skuteczna w usypianiu Twojego malucha niż tradycyjne kołysanki czy bajki na dobranoc.

pakowanie próżniowe opakowanie ubrań

Pomoc w pakowaniu i przechowywaniu

Wolnego miejsca do przechowywania nigdy nie jest za dużo? Oprócz odkurzacza będzie Ci potrzebne opakowaniu próżniowe bądź szczelny worek. Odkurzacz jest w stanie usunąć powietrze z worka, dzięki czemu skompresuje ubrania, zmniejszając ich objętość, tworząc więcej miejsca do przechowywania. Jest to szczególnie pomocne w przypadku przechowywania odzieży sezonowej lub podróży z ograniczoną przestrzenią bagażową.

odkurzacz wiązanie włosów w kucyk

Gdy nie umiesz związać włosów córce

Pomysł wydaje się głupkowaty, ale działa. Więc jeżeli ktoś ma problem ze związaniem włosów w kucyk – oto rozwiązanie.

Długa nasadka odkurzacza może zdziałać cuda, dzięki czemu poranne zmagania będą szybsze i wygodniejsze. Na starcie upewnij się, że rura jest czysta i nie zalegają w niej nieczystości, a w razie potrzeby ją przeczyścić. Następnie wystarczy założyć gumkę do włosów na koniec dyszy i zassać włosy z tyłu głowy. Na koniec, zsuwamy gumkę na w kierunku głowy i nakładamy ją na włosy, tworząc w ten sposób idealny koński ogon.

Zaoszczędź na usługach kominiarskich

Otwory wentylacyjne w Twoim domu mogą ulec silnemu zabrudzeniu, ponieważ stale cyrkulują powietrze pełne kurzu. Nagromadzenie brudu, pyłków, pajęczyn i inne zanieczyszczenia może uczynić je siedliskiem szkodliwych zarazków. Aby temu zapobiec, ważne jest regularne czyszczenie kratek wentylacyjnych. Skutecznym sposobem na czyszczenie wentylatorów i kanałów wentylacyjnych jest użycie np. elastycznej rury.

Inne pomysły na wykorzystanie odkurzacza:

 • Plastikową, rozciąganą rurę od odkurzacza, można wykorzystać do przebrania za kosmonautę
 • Niektóre odkurzacze mają specjalne nakładki dla posiadaczy zwierząt. Dzięki temu pomogą w usuwaniu sierści
 • Usuwanie wgnieceń z dywanów jest możliwe przy maksymalnie ustawionym ssaniu. Odkurzacz będzie w stanie poderwać z powrotem uklepane włosie dywanu.

Oferta, na którą warto zwrócić uwagę w tym miesiącu:

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11

Cena: 1 295 złotych (taniej o 604,00 zł) Przejdź do sklepu

Odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11

Xiaomi Vacuum Cleaner G11 to nowoczesne urządzenie czyszczące o mocy ssącej do 185 AW. Jego konstrukcja ma zapewnić efektywne czyszczenie dywanów, parkietów i płytek podłogowych. Odkurzacz oferuje technologię zapobiegającą zaplątywaniu się włosów oraz inteligentną regulację mocy ssania. Czujnik cząstek na podczerwień, umożliwić ma wykrywanie kurzu, pozwalając na odpowiednie dostosowanie mocy ssania.

Odkurzacz posiada wymienną baterią (jedna w zestawie) oraz interaktywny wyświetlacz LCD, który pomaga w każdej chwili odczytać pozostały czas pracy. Urządzenie dysponuje wyjmowaną komorą na zanieczyszczenia, która na dodatek posiada właściwości rozładowujące pole elektrostatyczne, dzięki czemu kurz nie przywiera do jej elementów. Odkurzacz oferuje tryb sprzatania: Eco do 35 minut, Auto do 15 minut oraz Turbo do 8 minut.

W pakiecie znajdują się:

 • 1x Odkurzacz
 • 1x Zestaw baterii
 • 1x Elektryczna szczotka do roztoczy
 • 1x Elektryczna szczotka do usuwania splątanych włosów
 • 1x Uchwyt do ładowania i przechowywania 2 w 1
 • 1x Dysza szczelinowa
 • 1x Dysza szczotkowa
 • 1x Drążek przedłużający
 • 1x Adapter zasilania