sobota, 31 stycznia

PowaBand to nietypowa koncepcja smartwatcha dla graczy. Projektanci liczą, że trafi on do produkcji już w 2016 roku.

Urządzenie ma łączyć sport z wynikami uzyskiwanymi w grach. Rozwiązanie przypomina nieco mechanikę gry Bandbarian, zaprezentowanej podczas krajowych finałów Imagine Cup przez drużynę Serious English Name.

reklama

PowaBand będzie analizować aktywność fizyczną użytkownika i przekształcać uzyskane wyniki w punkty PowaPlay. Za ich pomocą możliwe będzie wykupienie dodatkowych udogodnień i pakietów w popularnych grach – zarówno tradycyjnych jak i przeznaczonych na urządzenia mobilne.

Aby zachęcić wszystkie strony do współpracy, PowaBand ma działać również jako wirtualny portfel. Wpłacone pieniądze będą zamieniane na punkty PowaPay, którymi będą mogły być dokonywane opłaty za dodatki i rozwinięcia gier wymagające standardowo skorzystania z tradycyjnej waluty.

Smartwatch ma być szczególnie doceniony przez rodziców. Zakupując opaskę zachęcą oni dziecko do aktywności fizycznej. Jednocześnie mogą być spokojni o bezpieczeństwo wpłat dokonywanych przez młodych graczy – system daje pewność, że pieniądze nie przepadną i zostaną wykorzystane wyłącznie na wskazany cel. Wykorzystując aplikację na urządzenia mobilne rodzic będzie mógł śledzić aktywność dziecka – zarówno tą fizyczną jak i wirtualną.

Oprogramowanie pozwoli również na porównywanie swoich osiągnięć z innymi graczami. Zestaw obejmuje również stację dokującą pracującą w chmurze. Najbardziej niecierpliwi zamawiający mogą zapisać się na stronie producenta do newslettera na temat pre-orderu.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.

Exit mobile version