ZOTAC prezentuje NEN Steam Machine

ZOTAC położył podwaliny pod NEN Steam Machine, który nie jest tylko komputerem PC zmienionym w Steam Machine. Zaprojektowany od podstaw do gry, łączy mechanikę PC z genetyką konsoli by stać się najpotężniejszym Steam Machine. Gaming z czystą brutalnością PC dzięki czterordzeniowemu procesorowi 6-tej generacji Intel Skylake i grafiką NVIDIA GeForce GTX oraz konsolową precyzją wraz z całkiem nowym Steam Controller. Sprzęt przyszłości, dostępny już dzisiaj w postaci NEN.

ZBOX-SN970_9

Rozmiar, dźwięk, akustyka i oświetlenie są bardzo ważne dla systemu, który będzie centrum domowej rozrywki. Inżynierowie ZOTAC upakowali pełną funkcjonalność i moc w zaledwie 5 cm wysokości, upewniając się, że idealnie wpasowuje się w centrum rozrywki, zachowując wyjątkowy poziom ciszy przy maksymalnej wydajności chłodzenia wykorzystującego dwa wentylatory. Ciekawostką jest również możliwość wyłączenia podświetlenia LED

ZBOX-SN970_10

Wstępnie zainstalowany i gotowy do pracy SteamOS, sprawia że wystarczy zalogować się do istniejącego konta Steam lub utworzyć nowe by uzyskać dostęp do tysięcy gier* i połączyć się z milionami graczy*. SteamOS wyświetli tylko kompatybilne gry w celu zapewnienia optymalnych wrażeń.  Dzięki preinstalowaniu 1 TB dyskowi twardemu, możliwe będzie załadowanie dziesiątek gier, a dodatkową możliwość rozszerzenia zapewni gniazdo M.2 SATA SSD.

* nie zawiera gier oraz wymaga połączenia z Internetem

 

Zestaw obejmuje ponadto Steam Controller wyposażony w dwa panele dotykowe, wysokiej jakości wibracje, dwustanowe spusty, przyciski  na chwytach i w pełni konfigurowalne sterowanie.

 

Produkt NEN Steam Machine
Pamięć 8GB pamięci (do 16GB)
wolny jeden slot
Pamięć masowa 1 x 1TB 2.5″ SATA HDD

1 slot x M.2 SATA SSD

CPU Czterordzeniowy procesor 6tej generacji Intel Core i5-6400T
2.2GHz (Turboboost do 2.8 GHz)
GPU NVIDIA GeForce GTX 960 (192-bit, 3GB GDDR5)
Wyjścia graficzne 4 x HDMI 2.0
Czytnik kart 3-w-1 (SD/SDHC/SDXC)
Ethernet Dual 10/100/1000Mbps
Wi-Fi 802.11ac + Bluetooth 4.0
Porty USB 3 x USB 3.0, 1 x USB 3.0 Type-C, 2 x USB 2.0
Dźwięk HDMI Audio

Słuchawki

Mikrofon

DirectX 12
HDCP Tak
Windows Windows 7 / 8 /10