Y-Drum – przenośna perkusja

Y-Drum to przenośna elektroniczna perkusja projektu Kevin’a Depape. Produkt miałby się wyróżniać mobilnością dzięki możliwości złożenia do wielkości pudełka.

Y-Drum

Perkusja składać się ma z talerzy, które użytkownik mógłby sobie układać w dowolnych pozycjach i miejscach. Do zestawu oczywiście dołączona miałaby być stopa, przyłączana bezpośrednio do obudowy walizki. Wartym uwagi pomysłem jest to że produkt zamykać się ma w dedykowanej walizce, która dodatkowo wyposażona byłałaby w akumulator pozwalający na granie w dowolnym miejscu nawet bez dostępu do gniazdka.

Y-Drum

Y-Drum będzie przesyłać dane za pomocą fal Bluetooth, dzięki czemu będzie można go podłączyć do smartphone’a, tabletu czy komputera bądź laptopa. Tam za pośrednictwem specjalnej aplikacji będzie można ustawiać wybrane zestawy talerzy.

Y-Drum

Całe urządzenie łącznie z pałeczkami po zamknięciu tworzyć ma wygodną do przenoszenia walizkę. W jej obudowie znajdować mają się: wyjście na głośniki oraz na stopę, gniazdo ładowania, przycisk zasilania On/Off oraz diody informujące o aktywności urządzenia.

Y-Drum

 

Y-Drum,Y-Drum

źródło: behance.net