Wiertarko wkrętarka – jaką warto wybrać? Przedstawiamy ranking top 6

Wiertarko wkrętarka to narzędzie, które powinno być na wyposażeniu każdego warsztatu. Z pomocą tego urządzenia nie tylko wykonasz proste prace naprawcze. Wybierając odpowiedni model z funkcją udaru wykonasz także samodzielnie to, co do tej pory pozostawiałeś fachowcom.

Wiertarko-wkrętarka to wszechstronne elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znajduje zastosowanie w wielu pracach naprawczych. Dzięki temu urządzeniu możesz sprawnie wkręcić lub wykręcić śrubę. Szybko i precyzyjnie wywiercisz też nowy otwór o pożądanej wielkości lub powiększysz istniejący. Dobierając odpowiednie wiertło można wiercić w niezbyt twardych materiałach – drewnie i tworzywach drewnopochodnych, metalu oraz tworzywach sztucznych. Niektóre wiertarko wkrętarki wzbogacone są o funkcję udaru, dzięki czemu można wiercić otwory w twardych powierzchniach np. betonie, cegle.

Zasilanie wiertarko wkrętarek – zalety i wady

Zwykle możemy wybierać pomiędzy urządzeniami zasilanymi na akumulator oraz z podłączeniem do sieci. Brak kabla zasilającego zwiększa nam możliwość manipulacji urządzeniem. Zwykle wiertarko wkrętarki akumulatorowe mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu, lepiej leżą w dłoni, są bardziej poręczne oraz generują niewielki poziom hałasu. Łatwiej jest też pracować nimi w trudno dostępnych miejscach. Te urządzenia mają mniejszą moc niż wiertarko wkrętarki sieciowe. Trzeba także pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora przed rozpoczęciem pracy lub o posiadaniu zapasowej baterii.

Wiertarko wkrętarka sieciowa zasilana jest prądem z gniazdka o mocy 230 V. Dzięki większej mocy urządzenie może być wykorzystywane do cięższych prac. Jest też stale gotowe do pracy, bez konieczności przerw na ładowanie. Należy pamiętać, że czasem trzeba używać przedłużacza, co może być niewygodne. Zwykle jest większych gabarytów niż akumulatorowe urządzenia, co może utrudniać pracę w niewielkiej przestrzeni, a zbyt duża waga może powodować brak precyzji w użytkowaniu.

Lidl wkrętarka performance

Najważniejsze parametry wiertarko wkrętarek

 • Voltaż akumulatora (napięcie) – zwykle spotkamy akumulatory o napięciu od 9,6 – 24 V;
 • Pojemność akumulatora (Ah) – wiertarko wkrętarki mają pojemność akumulatorów od 1,3 do 2 Ah. Od pojemności zależy, jak długo będzie można używać wiertarko wkrętarki, zanim rozładuje się akumulator;
 • Rodzaj ładowarki – im szybsza, tym lepsza. Większość ładowarek ładuje akumulator przez godzinę. Ale są też takie, które potrzebują 18 godzin, albo tylko 12 minut;
 • Maksymalna średnica wiercenia – zależy od tego, jakich wierteł użyjemy. Możemy uzyskać otwory w drewnie o średnicy od 20 do 30 mm, a w metalu – od prawie 10 do 16 mm.

Potrzebujesz sprzętu o większej mocy? Oto ranking najlepszych modeli młotowieratrek.

Co watro dokupić do wiertarko wkrętarek?

Do wiertarko wkrętarek zwykle należy dokupić dodatkowy osprzęt. Warto zainwestować w komplet bitów, w skład którego wchodzą m.in. bity: płaskie, krzyżakowe, gwiazdkowe, ampulowe, itd. Niezbędny będzie również komplet wierteł do metalu i drewna. Jeśli decydujemy się na wiertarko wkrętarkę z udarem to potrzebne będą wiertła do wiercenia w twardych powierzchniach. W przypadku urządzeń akumulatorowych warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię.

Parkside kobieta wkrętarka wiertarka wiertarko-wkrętarka wiercenie

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa – wybrane modele

Poniżej prezentujemy 6 wiertarko wkrętarek, z których niektóre posiadają funkcję udaru. Zadbaliśmy, by wszystkie te urządzenia były w pełni skompletowane, a więc posiadają w zestawie akumulator, ładowarkę oraz torbę lub walizkę, dla wygodniejszego przenoszenia i przechowywania. Dla większej przejrzystości urządzenia ułożone są wg cen, od najtańszej do najdroższej.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa Black&Decker BDCDC18BAFC-QW

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa BDCDC18BAFC-QW zasilana jest akumulatorowo. Wyposażona jest w akumulator Li-Ion o napięciu 18 V i pojemności 1,5 Ah. Bateria ładuje się do pełna w czasie 90 minut. Natomiast naładowana utrzymuje do 80 % ładunku w ciągu 90 dni w przypadku nieużywania. Urządzenie przeznaczone jest do wiercenia otworów w stali i w drewnie oraz wykonywania innych prac wykorzystujących funkcję wiertarki. Uchwyt wiertarko wkrętarki obłożony jest powłoką Anti-Slip, co zwiększa komfort pracy. W zestawie: dwa akumulatory, magnetyczny uchwyt do bitów, walizka, bogaty zestaw końcówek służących do wkręcania, końcówek nasadkowych oraz 20 wierteł do muru, drewna i metalu.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa Black&Decker BDCDC18BAFC-QW

Specyfikacja techniczna

 • Maks. moment obrotowy: 30 Nm
 • Uchwyt wiertarski: dwutulejowy

Cena: 509,00 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka Graphite 8G022-PS15 Energy+

Wiertarko wkrętarka Graphite 8G022-PS15 Energy+

Wiertarko wkrętarka 18 V firmy Graphite przeznaczona jest do użytku domowego. Urządzenie wyposażone jest w silnik szczotkowy z dwubiegową przekładnią i maksymalnym momentem obrotowym 44 Nm. Posiada samozaciskowy uchwyt, który umożliwia stosowanie wymiennych końcówek o różnej średnicy. Zasilana jest z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2 Ah i napięciu 18 V. Graphite 8G022-PS15 Energy+ wyposażona jest w światło LED, które lepiej doświetla obszar roboczy. Komfort użytkowania zwiększa także pokryta gumową okładziną rękojeść, dzięki czemu urządzenie lepiej leży w ręce. W zestawie: wiertarko wkrętarka, dwa akumulatory, ładowarka, walizka wykonana z aluminium oraz zestaw bitów, wierteł i dziewięć nasadek. Urządzenie objęte jest 3-letnią gwarancją.

Specyfikacja techniczna

 • Maksymalny moment obrotowy: 44 Nm
 • Typ uchwytu: Samozaciskowy
 • Waga: 1,4 kg

Cena 639,99 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka udarowa Bosch Professional GSB 180-LI 06019F8307

Wiertarko wkrętarka Bosch Professional GSB 180-LI 06019F8307

Wiertarko wkrętarka Bosch Professional GSB 180-LI 06019F8307 wyposażona jest w szczotkowy silnik ze sprzęgłem i dwubiegową przekładnię. Energię pobiera z akumulatora Li-Ion mocy 2 Ah i napięciu 18 V. Urządzenie przeznaczone jest do wkręcania śrub i wiercenia w różnych powierzchniach miękkich, a dzięki funkcji udaru również w betonie. Automatyczna blokada wrzeciona umożliwia wymianę końcówek bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Tak jak większość profesjonalnych sprzętów posiada światło LED, które doświetla obszar roboczy oraz ogumowaną rękojeść, dzięki czemu praca urządzeniem jest wygodna. Zestaw zawiera: dwa akumulatory, ładowarkę i walizkę transportową.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 27 000
 • Maksymalny moment obrotowy: 54 Nm
 • Typ uchwytu: Samozaciskowy
 • Waga: 1,7 kg

Cena: 664,18 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka z funkcją udaru Ryobi R18PD3-220S

Wiertarko-wkrętarka Ryobi R18PD3-220S

Wiertarko wkrętarka Ryobi R18PD3-220S zasilana jest akumulatorem Li-Ion o mocy 2 Ah i napięciu 18 V. Posiada szczotkowy silnik i dwubiegową przekładnię. Ponieważ wiertarko wkrętarka ma funkcję udaru urządzeniem można wiercić otwory o maksymalnej średnicy w stali i murze do 13 mm, natomiast w drewnie do 38 mm. Wygodę obsługi wiertarko wkrętarki Ryobi zwiększa dioda LED podświetlająca pole robocze. Także oklejony okładziną gumową dodatkowy uchwyt podnosi komfort pracy. Warto wiedzieć, że Ryobi R18PD3-220S objęta jest 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym. W zestawie: torba, dwustronny bit, dwa akumulatory oraz ładowarka.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 23 400
 • Maksymalny moment obrotowy: 50 Nm
 • Typ uchwytu: Bezkluczykowy
 • Poziom hałasu: 96,6 dB dB
 • Waga: 1,7 kg

Cena: 665,17 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka udarowa Stanley SFMCD721M2K-QW

Wiertarko wkrętarka Stanley SFMCD721M2K-QW

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka Stanley SFMCD721M2K-QW zasilana jest z baterii Li-Ion o parametrach 4 Ah i 18 V. Udogodnieniem jest to, że wskaźnik naładowania akumulatora zawsze informuje nas o poziomie jego naładowania. Wyposażona jest w wytrzymały dwubiegowy silnik bezszczotkowy ze sprzęgłem, którego pracę można ustawić na dowolnym poziomie (15 ustawień). Ma możliwość włączenia udaru, dzięki czemu można wiercić otwory w betonie czy murze. Podświetlenie z diody oraz wygodny ogumowany uchwyt dają większy komfort pracy. Zestaw zawiera: dwa akumulatory, ładowarkę, kufer transportowy, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 35 700
 • Maksymalny moment obrotowy: 80 Nm
 • Typ uchwytu: Bezkluczykowy
 • Waga: 1,2 kg

Cena: 840,99 zł Przejdź do sklepu

Wiertarko wkrętarka z udarem Dewalt DCD996P2

Wiertarko wkrętarka Dewalt DCD996P2

Wiertarko wkrętarka DCD996P2 przeznaczona jest dla profesjonalistów. Wyposażona jest w dwubiegowy mocny silnik bezszczotkowy ze sprzęgłem i z regulacją momentu obrotowego (11 poziomów). Prędkość można ustawić na jednym z trzech zakresów. Zasilana jest z akumulatora litowo-jonowego, o pojemności 5 Ah i napięciu 18 V. Szybkozaciskowy uchwyt z automatyczną blokadą wrzeciona ułatwia szybką wymianę wierteł i bitów. Dioda LED z funkcją opóźnionego wyłączenia oraz wielopozycyjny uchwyt wiertarski, który umożliwia mocny chwyt podczas prac z włączonym udarem, zwiększają komfort. Do zestawu dołączono: dwa akumulatory, ładowarkę wielonapięciową, kufer transportowy TSTAK oraz zaczep do paska i wielopozycyjna rękojeść boczna.

Specyfikacja techniczna

 • Liczba udarów: 38 250
 • Maksymalny moment obrotowy: 95 Nm
 • Typ uchwytu: Magnetyczny, Szybkozaciskowy
 • Waga: 2,1 kg

Cena: 1 609,03 zł Przejdź do sklepu

Jaka wiertarka udarowa 2023 – ranking najlepszych modeli

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!