Wave – interaktywna, świecąca opaska

Niebieski rozbłysk – Facebook, żółty-  nowa wiadomość , czerwony  – alarm. Pod tymi oraz wieloma innymi kolorami kodować można informacje na Wave – świecącej bransolecie. Oprócz tego możliwe jest również ustawienie na jaki kolor ma świecić bransoletka, pełniąc rolę ciekawego gadgetu na imprezy bądź koncerty.

Wave

Wave to bransoleta wyposażona w podwójne diody LED rozświetlające się na różne kolory, półprzezroczysty materiał z jakiego wykonane zostało urządzenie. Kodowanie kolorów do poszczególnych danych możliwe jest po podłączeniu jej za pośrednictwem Bluetooth do urządzenia wyposażonego w dedykowaną aplikację. Pozwala ona ustalić kolory alert’ów oraz po prostu włączyć podświetlenie gdy zapragnie tego jego właściciel.

Wave

Autorzy projektu przedstawiają Wave jako produkt świetnie sprawdzający się na imprezach, w klubach czy na koncertach. Umożliwić ma on integrację gości i urozmaicić zabawę. Dodatkowo bransoleta ma pomóc odnaleźć znajomych w tłumie, w tym celu należy uprzednio zintegrować kilka urządzeń Wave z aplikacją, w której dokonywać się będzie wyboru koloru a następnie ich modyfikacji.

Wave

Urządzenie łączy się za pomocą Bluetooth z telefonami Apple (iPhone 4S, 5, iOS 6 oraz nowsze) oraz wyposażonymi w system Android (OS2.3 i nowsze). Zasilanie Wave odbywa się za pośrednictwem baterii litowo-jonowej, podtrzymującej aktywność urządzenia przez tydzień przy 10-20 aktywnościach dziennie. Ładowanie baterii przebiegać będzie za pomocą portu micro USB, bądź ładowarki (sW).

Wave

Specyfikacja:

  • Bluetooth 4.0 (Bluetooth Low Energy)
  • Hyper-Location – chroni dane zebrane zbliżeniowo przez Wave z innych opasek
  • Programowalny przycisk – do stosowania jako pilot dla aplikacji
  • 3 osiowy akcelerometr z detekcją gestów
  • Wbudowany czujnik napięcia i temperatury
  • Podwójne diody RGB – zapewniające intensywny kolor oraz pełną gamę barw
  • Dystrybucja aplikacji za pomocą standardowych iTunes i Google Play

Wave

Bransolety będą dostępne w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym, aby zoptymalizować komfort użytkowania.

Cena opaski to około 28 dolarów.

Wave