WANDER STAND – niezwykły pojazd koncepcyjny Hondy

Podczas targów Tokyo Motor Show 2015, na jednym ze stoisk można było zauważyć całkowicie, nietypowy pojazd. Projektanci Hondy, wybrali wyjątkowo nietypowy kierunek rozwoju i zaprezentowali go w postaci koncepcyjnego auta Wander Stand. Niewielki pojazd ma doskonale sprawdzać się, w wąskich przestrzeniach miejskich.

WANDER STAND (1)

Największym wyróżnikiem pojazdu jest pozycja, w jakiej ustawiany jest kierujący. Zamiast klasycznych foteli, użytkownicy korzystają z krótkich i wysokich siedzisk, nadających im pozycję na wpół siedzącą. Całość w połączeniu z małym prześwitem, sprawia iż pasażerowie znajdują się na podobnej wysokości co piesi, czyniąc poruszanie się po przepełnionym mieście, bardziej naturalnym.

WANDER STAND (1)

Głównym zastosowaniem autka, mają być podróże w miejscach w których ruch pieszy spotyka się z samochodami – czyli na trasach turystycznych i w parkach. Udogodnieniem ma być również system automatycznego kierowania, oparty o wbudowaną nawigację. Użytkownik będzie mógł również sterować pojazdem samodzielnie, korzystając z niewielkiego Joysticka.

WANDER STAND (2)

Aby było ciekawiej, przednia szyba współpracuje z systemem projekcji na szkle w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to że widziane przez szybę punkty, będą uzupełniane o cyfrowe opisy, grafiki i wskazówki. Dodatkowo całość może być obsługiwana za pomocą komend głosowych.

WANDER STAND (3)

Napędzany silnikiem elektrycznym pojazd, przeznaczony jest do przewozu maksymalnie dwóch osób.

źródło: honda, itechfuture.com