Transwheel czyli robot transportowy

W dobie internetu zakupy stały się łatwiejsze. Zamiast wychodzić do sklepu przesyłkę dostarcza nam odpowiednia firma kurierska. Ale w przyszłości zamiast człowieka przesyłki może dostarczać nam robot. Transwheel to ciekawy koncept takiego oto drona autonomicznego.

transwheel_1

Ten niewielki robot może wygląda niepozornie, ale jego możliwości są spore. Specjalne ramię służy do trzymania oraz wydawania przesyłek. Prędkość jaką rozwija Transwheel może dochodzić nawet do 50 kilometrów na godzinę. Nie zabrakło nawet kamery, która weryfikuje odbiorcę przesyłki.

transwheel_2

Robot ten działa dzięki wbudowanej baterii. Ale uwaga, jeśli wskaźnik baterii będzie niski urządzenie samo wróci i poprosi o podładowanie. W celu lepszej sygnalizacji w nocy robot ten wyposażony jest w oświetlenie LED. W zależności od wielkości przesyłki możemy zaangażować jeden, dwa a nawet cztery takie oto drony.

transwheel_3

transwheel_4

Niestety koncept ten ma kilka minusów. Największym jest fakt, że urządzenie może przenieść tylko jedną przesyłkę jednorazowo. Inną wadą jest wpływ przesyłki na warunki atmosferyczne. I ostatnia: w razie celowego uszkodzenia kamery przez złodzieja nasza przesyłka może nie dotrzeć do celu.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/qE9kwdBhfRA” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]

transwheel_5.files