To nie jest zwykły blender – te akcesoria do Vitamixa musisz znać

Masz w domu Vitamixa? Aby utrzymać go w dobrej kondycji, warto skorzystać z dodatkowych rozwiązań. Oto jakie akcesoria do Vitamixa możesz kupić w internecie.

blender gotowanie blendowanie

Stały rozwój technologii pozwala nam na wzbogacanie podstawowego wyposażenia kuchni o coraz to nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia. Efektem tego, przyrządzanie potraw nie musi być wyzwaniem, które wiąże się ze spędzaniem całego popołudnia w kuchni. Jednym z najciekawszych tego typu produktów w ostatnim czasie jest Vitamix – blender, który według producenta jest w stanie zastąpić nam nawet 10 innych sprzętów kuchennych. Wszystko to, jest możliwe dzięki dodatkom – akcesoria do Vitamixa pozwolą więc na pełne wykorzystanie potencjału tego sprzętu.

Vitamix – dla kogo?

Vitamix istnieje na rynku od ponad stu lat, zyskując sympatię kolejnych pokoleń. Jako że firma zajmuje się produkcją dość zaawansowanych urządzeń, sprostają one doprawdy wielu wyzwaniom. Zarówno gdy mowa o przyrządzeniu zdrowych soków czy smoothie, jak i dressingów, puree, a nawet procesie wyrabiania ciasta. Warto podkreślić, że mimo wielu zastosowań, blender nie posiada funkcji podgrzewania jedzenia, a tym samym, nie jest przeznaczony do obróbki termicznej.

Jeżeli jesteś ciekaw, czy Vitamix jest dla Ciebie, to z pewnością zainteresuje cię nasze porównanie tego blendera z Thermomixem TM6. Aby przejść do artykułu, kliknij tutaj.

Vitamix – modele

Polskim dystrybutorem blenderów amerykańskiej marki Vitamix jest Best Blender – i to właśnie na jego stronie znajdziemy aktualnie dostępne w sprzedaży urządzenia. Na ten moment jest ich kilka, a większość z nich można kupić w trzech lub czterech wersjach kolorystycznych.

  • Vitamix Ascent A3500I
  • Vitamix Ascent A2500I
  • Vitamix Professional Series 750
  • Vitamix Pro 300
  • Vitamix Super Pro 500 Inox
  • Vitamix Pro TNC 500 Inox
  • Vitamix Super TNC 5200
  • Vitamix TNV 5200 Tritan
  • Vitamix S30

Wymienione modele różnią się między sobą specyfikacją, designem oraz, oczywiście, ceną.

Akcesoria do Vitamixa, które powinieneś znać

Jak wspomniałam wcześniej, podstawowa wersja sprzętu pozwala na wielofunkcyjne działanie, jednak akcesoria do Vitamixa mogą uczynić go jeszcze bardziej pożytecznym. Część z nich można kupić w sklepie internetowym dystrybutora, natomiast warto w tym celu przejrzeć również wirtualne półki platformy sprzedażowej Amazon. Oto, jakie akcesoria do Vitamixa znajdziesz w sieci.

Tamper

Tamper to akcesorium, które ma za zadanie wspomóc proces mielenie warzyw i owoców na gęstą masę. Dzięki niemu będziemy pewni, że wszystkie składniki zostaną wymieszane dokładnie, a powstała mieszanka będzie pozbawiona grudek. Akcesorium należy włożyć przez otwór w pokrywie misy. Co ważne, dzięki odpowiedniej długości tamper nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami umieszczonymi w podstawie blendera. Warto wspomnieć, że jest ono wykonane z tworzywa sztucznego, które można myć w zmywarce, co ułatwia codzienne czyszczenie.

Tamper jest akcesorium oferowanym także przez producenta w sklepie dystrybutora – tam jednak kosztuje on ponad dwa razy więcej, bo aż 95 zł. Oszczędność w przypadku zakupienia produktu konkurencyjnej marki jest więc widoczna gołym okiem.

tamper vitamix akcesoria do Vitamixa

Cena: 23,43 zł przejdź do sklepu

Podstawka do tampera

Jeżeli jesteś (lub niedługo się staniesz) posiadaczem tampera, to nie możesz ominąć także tego produktu. Krótko mówiąc, jest to podstawka, która pozwala w wygodny sposób przechowywać wymienione akcesorium na blacie kuchennym. Od teraz wystarczy, że po użytkowaniu po prostu postawisz go na podstawce, dzięki czemu przestrzeń do pracy będzie zachowana w czystości. Ponadto, pozwoli na zachowanie względnego porządku, a my raz na zawsze, pożegnamy się z szukaniem akcesoriów w czeluściach kuchennych szafek. Według producenta, wymieniony produkt można podłączyć bezpośrednio z lewej lub prawej strony podstawy silnika do modeli blenderów Vitamix z serii Ascent i Venturist.

Podstawka do tampera akcesoria do Vitamixa

Cena: 171,26 zł przejdź do sklepu

Klucz do blendera

Akcesoria do Vitamixa to nie tylko funkcjonalność, ale również wsparcie odpowiedniej konserwacji. Idealnym przykładem jest… klucz. U podstawy misy blendera znajduje się nakrętka służąca do bezpiecznego montażu ostrzy. Może się jednak zdarzyć, że pojawi się konieczność demontażu tego elementu. Nie będzie to możliwe bez odpowiedniego klucza, który zawsze warto mieć w domowym wyposażeniu. Akcesorium, które można kupić na poniższej aukcji, zostało wykonane z wysokiej jakości stali.

Klucz do blendera akcesoria do Vitamixa

Cena: 20,84 zł przejdź do sklepu

Ostrza wymienne

Nieustanna praca mimowolnie wpływa na zużycie wielu elementów. Jeśli zauważysz, że oryginalne ostrza Vitamixa ulegną zniszczeniu lub naturalnemu procesowi tępienia, warto zdecydować się na zakup części oddzielnie. Ostrza zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a producent zapewnia, że będą pasować do każdego modelu blendera Vitamix. Co ważne, do wymiany konieczne jest posiadanie wcześniej wspomnianego klucza, który trzeba zakupić oddzielnie na aukcji powyżej.

Ostrza wymienne akcesoria do Vitamixa

Cena: 9,66 zł przejdź do sklepu

Przeźroczysty pojemnik

Pojemnik dołączony do zestawu podczas zakupu Vitamixa to za mało? Nic nie szkodzi, bo dodatkowy, o pojemności 2 litrów, możesz zakupić oddzielnie. Akcesorium posiada zdejmowaną, 2-elementową pokrywkę, wylewkę do przelewania zmiksowanej masy oraz miarę wyżłobioną na pojemniku. Dodatkowo, z boku znalazło się miejsce na wygodny uchwyt, dzięki któremu z łatwością podniesiemy pojemnik i przelejemy jego zawartość. Na spodzie produktu producent umieścił 4 ostrza, których celem jest dokładne miksowanie warzyw i owoców. Według specyfikacji technicznej, wymieniony zapasowy pojemnik jest kompatybilny z blenderami Vitamix serii C.

Przeźroczysty pojemnik akcesoria do Vitamixa

Cena: 182,54 przejdź do sklepu

Akcesoria do Vitamixa – czy warto?

Nie należy ukrywać, że bohater dzisiejszego wpisu to dość drogi sprzęt. Lata użytkowania niosą za sobą pewne konsekwencje, które mogą bezpośrednio wpływać na jego wydajność oraz pracę. Wyposażenie w dodatkowe elementy może nie tylko zwiększyć funkcjonalność blendera, ale również umożliwić odpowiednią konserwację. Biorąc pod uwagę ich koszt, akcesoria do Vitamixa to niewielki wydatek w perspektywie nowego sprzętu. O ile zachowamy go w należytym stanie, może posłużyć nam na kolejne lata. Warto jednak dodać, że przy samodzielnej wymianie, należy zwracać szczególną uwagę czy będą to produkty pasujące do konkretnej serii lub modelu.