Thermomix Sparkling Black wyparował z oferty. Czy da się go jeszcze dostać?

Firma Vorwerk nie produkuje zbyt wielu nowych urządzeń. Jeden model multicookera potrafi być sprzedawany przez długie lata. Niemałym zaskoczeniem była więc niedawna premiera nowej odsłony Thermomixa. Kto się nie pospieszył, ten może poczuć się rozczarowany.

Najnowszy Thermomix to specjalna, limitowana edycja zaprojektowana z okazji 140-lecia istnienia firmy. Robot otrzymał nazwę Sparkling Black, co można przetłumaczyć jako mieniąca się czerń.

Nazwa nawiązuje oczywiście do niezwykłej obudowy, której struktura ma przypominać szlif kamieni szlachetnych. Metalowe elementu wykończono natomiast w kolorze szampana.

Co ciekawe Thermomix TM6 i TM5 były już sprzedawane w czarnych edycjach, ale połyskująca faktura to zupełna nowość w ofercie producenta.

Thermomix – nowy model TM6

Jeśli podobnie jak my, wypatrujesz już modelu o oznaczeniu TM7, to możesz poczuć rozczarowanie. Nowa wersja to tak naprawdę klasyczny TM6, pozbawiony jakichkolwiek nowości w zakresie obsługi i budowy. Oznacza to, że na przestrzeni ostatnich lat, jedyne nowinki w zakresie technologii gotowania Thermomixem to przystawka Thermomix Friend oraz nowa, akcesoryjna szatkownica.

Thermomix promocja kod rabatowy

Jeśli zaś chodzi o tę konkretną nowość, to przede wszystkim mamy do czynienia z produktem dla prawdziwych fanów maki, którzy jednocześnie nie boją się odważnej stylistyki w swojej kuchni. Urządzenie stworzone z okazji 140-lecia firmy jest ściśle limitowane. Na stronie widnieje nawet sformułowanie „ekstremalnie limitowane”. Informacje od producenta wskazywały, że sprzęt będzie dostępny wyłącznie w czerwcu 2023, ale przez kolejne tygodnie lipca również pozostawał w ofercie. Co więcej strona produktu jest nadal dostępna w sieci, wraz z przyciskiem do zamówienia prezentacji.

Wśród dobrych informacji należy wymienić fakt, że Vorwerk nie ograniczył nowego wykończenia do samego Thermomixa. Akcesoryjna misa do mieszania Thermomix Friend również otrzymała zmodyfikowaną obudowę, dzięki czemu skompletowany zestaw może być prawdziwą ozdobą kuchni.

Thermomix TM6 i Thermomix Sparkling Black – różnice

Thermomix Sparkling Black wyróżnia się właściwie wyłącznie detalami stylistycznymi i sposobem wykonania. Czarna obudowa otrzymała błyszczącą powłokę z gradientem inspirowanym szlifem kamieni szlachetnych. Struktura powierzchni jest wyczuwalna w dotyku. Elegancki wygląd mają podkreślać akcenty w kolorze szampana widoczne na wszystkich metalowych elementach – pokrętle, uchwycie, logotypie i kratkach wentylacyjnych. Wielka szkoda, że nowe kolory stali nie zawitały również na misę. Spójne wykończenie byłoby bardziej spektakularne. Producent zapewnia że nowa obudowa nie zmniejszy właściwości użytkowych sprzętu. Co więcej, laserowo cięta obudowa ma być najbardziej trwała i odporna na zarysowania i odciski palców w historii urządzeń Thermomix. Rodzice małych dzieci, będą zachwyceni.

Jan Delfs, Head of Global Design w Vorwerk opisał nowego robota następującymi słowami:

Zastanawialiśmy się jak uczcić ten niezwykły jubileusz. Diament był pierwszą rzeczą, która przyszła nam do głowy. Jak uzyskać szlif kamieni szlachetnych? Wymaga to zastosowania najnowocześniejszej technologii laserowej. Jej użycie zajmuje ponad 200 godzin. Najpierw laser wypala pierwszą warstwę trójkątów na powierzchni, w kolejnym kroku wypala coraz mniejsze i mniejsze trójkąty, a w ostatnim etapie powierzchnia zostaje wypolerowana na jedwabisty połysk. Zyskuje przez to głębię i pięknie załamuje światło

Thermomix sparkling black

Może się wydawać, że robot w wersji Sparkling Black powstał z myślą o nowoczesnej kuchni z czarnymi lub białymi wykończeniami na wysoki połysk. Jednak po zdjęciach możemy stwierdzić, że producent widzi go raczej w ciepłej kuchni z ciemnymi blatami, w towarzystwie złotych akcentów, a nawet industrialnych detali.
Muszę przyznać, że cieszy mnie ta frywolność producenta i liczę na kolejne takie akcje. Klasyczny, biały Thermomix potrafi popsuć estetykę starannie zaprojektowanej kuchni. Urządzenie niejednokrotnie ląduje więc w szafkach. Nowy model ma szansę być ozdobą.

Thermomix Sparkling Black: cena

Najlepsza informacja dotyczyła ceny. Limitowany, pięknie wykończony i unikatowy Thermomix Sparkling Black został wyceniony tak samo, jak ten biały i nudny. Niezmienny pozostał zestaw akcesoriów i dodatków, a więc również 6-miesięczny abonament Cookidoo. Vorwerk świętuje swoje 140-lecie, nie kosztem fanów, lecz z fanami, a takie podejście bardzo nam się podoba.

Oczywiście zestaw z akcesoryjnym Thermomix Friend również był oferowany w standardowej cenie.

Thermomix Sparkling Black: aktualizacja dostępności

Jako, że produkt przez całe miesiące pozostawał dostępny na oficjalnej stronie Vorverk, postanowiliśmy zapytać u źródła, do kiedy będzie oferowany. Okazało się, że emitowane banery oraz strona produktu to pomyłka, a urządzenie było sprzedawane jedynie przez kilka tygodni po zakończeniu pierwotnie zdeklarowanej daty.

Sprzęt jest dostępny poza oficjalną siecią dystrybucji. Szczególnie łatwo znaleźć go na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Niestety używane urządzenia są oferowane w cenie nowych, a nowe nawet 1000 zł drożej niż cena zakupu sprzed 2 miesięcy. Niestety taniej już nie będzie, chyba że niebawem zadebiutuje model TM7. Seria Sparkling Black niesie za sobą pewne dodatkowe właściwości, ale dysponując kwotą 6500 zł warto sprawdzić czy akcesoria przeznaczone do standardowego TM6 lub akcesoryjna szatkownica, nie będą ciekawszym wyborem.

Thermomix Sparkling Black: opcja na pocieszenie

Naklejka thermomix TM6

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na używane urządzenie z niepewnego źródła, ale ciepło myślisz o efektownej i wytrzymałej obudowie, o pozostaje Ci jedna tania alternatywa. Są nią ozdobne nakładki ochronne na obudowę Thermomixa TM6. Nie kupuj ich tylko z nieznanego źródła. Osobiście polecam sprawdzoną ofertę w sklepie Amazon, gdzie kilka wariantów kolorystycznych jest dostępnych za około 70 zł.

Chcesz wiedzieć, jak kupić Thermomix TM6? Sprawdź mój wyczerpujący poradnik. Jest w nim wszystko, na ten temat!

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group