Skąd brać przepisy Thermomix? 5 darmowych stron bez Cookidoo

Masz Thermomixa, ale nie chcesz już płacić za Cookidoo? Oto źródła przepisów, które wykorzystasz całkowicie za darmo.

Alternatywy dla Cookidoo to bardzo popularny temat wśród użytkowników Thermomixa, a szczególnie jego starszych generacji. Płatny abonament jest niezwykle kosztowny i może zniechęcać do regularnego korzystania ze sprzętu, o czym pisaliśmy w tym artykule. Społeczność już dawno postanowiła wypracować własne rozwiązanie tworząc kilka darmowych stron z przepisami dedykowanymi Thermomixowi.

Oczywiście strony te mają jedną zasadniczą wadę. Nie jest możliwe wgranie darmowych przepisów bezpośrednio na urządzenie. Posiadają jednak również atuty. Najważniejszym jest chyba możliwość skorzystania ze zdecydowanie większej bazy niż ta, którą oferuje Thermomix. Oznacza to, że strony z darmowymi przepisami mogą być nie tylko alternatywą, ale również doskonałym uzupełnieniem.

Thermomix przepisy: darmowe strony

Gdzie możesz znaleźć darmowe przepisy, aby nie płacić 199 zł rocznie za abonament Cookidoo? Czy mogą one konkurować z oficjalnym abonamentem od Vorwerk? Oto alternatywy Cookidoo, które warto znać.

Thermomix Przepisownia

Oficjalna społeczność Thermomixa. Serwis jest prowadzony przez producenta urządzenia, a więc firmę Vorwerk. Strona jest całkowicie darmowa. Jeśli i tak płacimy abonament Cookidoo, to przepisy z Przepisowni możemy importować do aplikacji.

TM przepisownia

Thermoprzepisy

Niezbyt estetyczna, ale wypełniona po brzegi strona z przepisami dla Thermomixa. Część z nich jest przepisana bezpośrednio z Cookidoo, a część dodana przez właścicieli. Baza jest czytelna i logicznie podzielona.

Thermoprzepisy

Thermodieta

Doskonały wybór dla osób poszukujących indywidualnych rozwiązań dietetycznych, których nie może zaspokoić baza Cookidoo. Swoje miejsce znajdą tutaj osoby stosujące dietę bezglutenową, ketogeniczną, paleo, raw czy z niskim IG.

Thermodieta

Moje wypieki

Strona zawierająca różnego rodzaju przepisy – głównie cukiernicze. Autorka uwzględnia w nich instrukcje dla posiadaczy popularnych robotów – w tym Thermomixa. Istnieje nawet specjalna aplikacja mobilna Moje Wypieki, dostępna dla użytkowników systemu iOS oraz Android.

Moje Wypieki

Skinnymixers

Strona anglojęzyczna, ale warta uwagi. Witryna jest prowadzona autorkę książek kulinarnych, Nikalene Riddle, która tworzy zdrowe i niskokaloryczne przepisy na Thermomix. Znajdziesz tam przepisy na dania główne, przekąski, desery i wiele więcej.

skinnymixers

Zobacz też koniecznie, jakie akcesoria można dokupić do swojego Thermomixa!

Fot. Główna ilustracja w treści to materiały prasowe Vorwerk Group