The Barman – Platforma do robienia drinków

The Barman to proste urządzenie mające ułatwić robienie drinków. Dzięki specjalnej, dedykowanej aplikacji użytkownicy będą mogli tworzyć swoje drinki, znajomych oraz wszystkie na które znajdą przepis z pełną dokładnością składników.

The Barman

Działanie The Barman wymaga od użytkownika jedynie postawienia szklarni na platformie urządzenia, wybrania przepisu i podążania za wskazówkami  Niewielki panel w który wyposażone zostało urządzenie wyświetla nazwę składnika, którego należy dolać oraz odmierza postęp wlewania  Dodatkową wskazówką jest również dioda LED, która zmienia kolor z niebieskiego na czerwony gdy dawka dodawanego składnika jest wystarczająca. Natomiast gdy Drink jest już gotowy na panelu wyświetla się stosowna informacja a dioda w kolorze niebieskim miga.

The Barman

Tworzenie drinków z bazy dostępnych przepisów nie jest jedyną opcją na jaką pozwala mu The Barman, kolejną jest możliwość tworzenia własnych przepisów oraz umieszczania ich na portalach społecznościowych np. na Facebook’u. Znajomi będą mogli pobierać je w celu wzbogacenia swoich spisów oraz publikować własne. Dzięki tej możliwości odtwarzać będzie można przepisy w różnych części świata.

The Barman

Obudowa urządzenia zostanie ostatecznie wykonana z odpornego na uderzenia i o wysokim połysku czarnego hartowanego szkła  i zamontowanego pod nim ekranu LCD, aby chronić go przed zniszczeniem. Całość ma być elegancka oraz wodoodporna. Natomiast zasilanie urządzenia odbywa się dzięki 9V baterii, która zgodnie z zapewnieniami autora w prototypie pozwala na jego pracę od kilku miesięcy. Natomiast aplikacja do obsługi pojawić ma się na systemy iSO, a następnie na Androida.

The Barman

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży za pośrednictwem kickstarter’a, a aby je nabyć należy wesprzeć projekt minimalnie sumą 29 dolarów (+ 8 dolarów za zakupy w USA).

Autor: John Gallagher