Tani akumulator Parkside w Lidlu to nie wszystko – są też modele Smart

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie doświadczył choć drobnej usterki w domu. Na szczęście nie wszystkie z nich wymagają interwencji profesjonalisty, która często może doprawdy słono kosztować. Odpowiednie elektronarzędzia pod ręką to podstawa, jednak pozostaje jeszcze kwestia zasilania. W niemieckiej sieci sklepów znajdziesz również dedykowane akcesoria, a mowa tu o akumulatorach Parkside oraz Parkside Performance. Wiele urządzeń kupisz za mniej niż stówkę!

Majsterkowicze – zarówno Ci początkujący, jak i profesjonalni – nierzadko trafiają na ofertę sieci sklepów Lidl. To właśnie tam znajdują elektronarzędzia, urządzenia warsztatowe oraz dedykowane akcesoria w dość budżetowych wersjach. Co ciekawe, w sklepie internetowym znajdziemy głównie sprzęty marek Parkside i Parkside Performance, które należą bezpośrednio do sieci Lidl. Produkowane są przez niemiecką firmę Kompernass znanej z dystrybucji elektronarzędzi długiej trwałości oraz świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy urządzenia zasilane sieciowo, akumulatorowo i spalinowo. Tym razem jednak skupimy się na drugim typie produktów, czyli elektronarzędziach akumulatorowych, a konkretnie na potrzebnych bateriach. Lidl zajmuje się sprzedażą wyłącznie akumulatorów litowo-jonowych. Warto zatem wiedzieć czym się wyróżniają!

Odkurzacz parkside warsztatowy Parkside Lidl narzędzia warsztat warsztatowe wiertarka wiertarko wkrętarka akumulatorowa akumulator lidl parkside performance

Kilka słów o akumulatorach litowo-jonowych

Tytułem wstępu, warto omówić bohaterów dzisiejszego wpisu, a mowa tu o akumulatorach litowo-jonowych. Są szeroko stosowane w urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne, ale także elektronarzędzia. Ich atutem jest przechowywanie dużej ilości energii elektrycznej na jednostkę masy. Tym samym, są lżejsze i bardziej wydajne niż wiele innych typów akumulatorów. Żywotność baterii litowo-jonowych to nawet około 1000 cykli ładowania, dzięki czemu są jednymi z najtrwalszych propozycji na rynku. Ponadto są one także stosunkowo bezpieczne w użyciu, ponieważ są mniej podatne na przegrzanie i wybuchy niż inne rodzaje akumulatorów.

Zazwyczaj czas ładowania akumulatorów litowo-jonowych wynosi zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Warto zdecydować się na akcesoria o standardowej pojemności 4 Ah lub nawet zwiększonej 8 Ah, gdyż starczą na dłuższy czas pracy, bez konieczności ładowania w trakcie pracy. Niemniej, wybór wszystko powinien być zależny od typu urządzenia, częstotliwości użytkowania, a tym samym – naszych wymagań.

Najtańsze, a zarazem najmniej pojemne baterie marki Parkside kosztują w sklepie internetowym Lidl zaledwie 79,90 zł. Najdroższy, a tym samym najbardziej nowoczesny model można kupić za ponad 300 zł, ten jest także najbardziej pojemny (8 Ah). Jego zaletą nie jest jednak wyłącznie pojemność, a możliwość połączenia z Bluetooth i zdalna konfiguracja parametrów.

Jak dbać o baterię litowo-jonową?

Aby bateria pracowała długo i wydajnie, istotne jest odpowiednie obchodzenie się z tego typu akcesoriami, a także należyta konserwacja. W przypadku użytkowania akumulatorów litowo-jonowych, warto unikać dużych zmian temperatury otoczenia, szczególnie zimą. Optymalne warunki odnoszą się również do przechowywania – temperatura powinna wynosić od 20°C a 25°C.

Akumulatorów litowo-jonowych nie powinno doprowadzać się do całkowitego rozładowania, ponieważ bezpośrednio wpływa to na zmniejszenie ich pojemności. Jeżeli już się tak stanie, to należy pamiętać, żeby nie zostawiać rozładowanej baterii przez miesiące nieużywania – co jakiś czas należy ją naładować do około 40%.

Parkside – do codziennego użytku

W przeciwieństwie do Parkside Performance, produkty Parkside są projektowane z myślą o domowych majsterkowiczach i hobbystach. W sklepie internetowym Lidl znajdziemy dwie serie akumulatorów: Parkside X 20 V Team oraz Parkside X 12 V Team. Łatwo je między sobą odróżnić na pierwszy rzut oka, gdyż pierwsze są w kształcie prostokąta, a drugie walca. Już w nazwie serii znajduje się wskazówka, że jedna posiada napięcie o wartości 20 V, a drugi 12 V. Warto także wiedzieć, że obie posiadają inny rodzaj wtyku, więc nie będą między sobą kompatybilne. Dlatego należy pamiętać, by kupować urządzenia i akcesoria tej samej serii. Ponadto producent zdecydował się na wprowadzenie kilku modeli o różnej pojemności, która ma wpływ na czas działania urządzenia. Sprawdźmy zatem, co aktualnie znajdziemy w ofercie!

Akumulator Parkside 20 V PAP 20 B3, 4 Ah

Akumulator Parkside 20 V "PAP 20 B3", 4 Ah
 • Napięcie znamionowe: maks. 20 V
 • Pojemność: 4 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 159 zł – przejdź do sklepu

Akumulator Parkside 20 V 2 Ah PAP 20 B1

Akumulator PARKSIDE 20 V 2 Ah PAP 20 B1
 • Napięcie znamionowe: ok. 20 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Cell Balancing
 • W zestawie ładowarka 2,4 A PLG 20 C1

Cena: 129 zł – przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAPK 12 A3, 12 V, 2 Ah

Akumulator Parkside PAPK 12 A3, 12 V, 2 Ah
 • Napięcie znamionowe: 12 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • W zestawie: ładowarka PLGK 12 A3 (2,4 A)

Cena: 119 zł – przejdź do sklepu

Akumulator Parkside PAP 20 B1, 20 V, 2 Ah

Akumulator Parkside PAP 20 B1, 20 V, 2 Ah
 • Napięcie akumulatora: 20 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 99 zł – przejdź do sklepu

Akumulator Parkside 12 V, 2 Ah

Akumulator Parkside 12 V, 2 Ah Cell Balancing
 • Napięcie znamionowe: 12 V
 • Pojemność: 2 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 79,90 zł – przejdź do sklepu

Parkside Performance – dla profesjonalistów

Parkside Performance to urządzenia skierowane do zaawansowanych majsterkowiczów, rzemieślników i pracowników budowlanych, którzy potrzebują narzędzi o wysokiej jakości i wydajności. Produkty charakteryzują się przystępną ceną w stosunku do jakości i funkcjonalności, a ponadto zazwyczaj posiadają 5-letnią gwarancję producenta, przez co długo możemy być spokojni o ewentualne nieplanowane awarie. Oto kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Inteligentny akumulator Parkside Performance PAPS 208 A1, 20 V, 8 Ah

Akumulator inteligentny PARKSIDE PERFORMANCE PAPS 208 A1, 20 V, 8 Ah, z Bluetooth

 • Napięcie znamionowe: 20 V
 • Pojemność: 8 Ah
 • 3-stopniowy wskaźnik naładowania
 • Łączność przez Bluetooth – monitoring akumulatora przez aplikację PARKSIDE

Cena: 349 zł – przejdź do sklepu

Inteligentny akumulator Parkside Performance PAPS 204 A1, 20 V, 4 Ah

Akumulator Smart PAPS 204 A1, 20 V, 4 Ah PARKSIDE PERFORMANCE
 • Napięcie znamionowe: 20 V
 • Pojemność: 4 Ah
 • Wskaźnik stanu naładowania: 3-stopniowy
 • Łączność przez Bluetooth – monitoring akumulatora przez aplikację PARKSIDE

Cena: 199 zł – przejdź do sklepu

Promocje na akumulatory w Lidl

Akumulator Parkside 12 V, 4 Ah PAPK 12 B3

Akumulator Parkside 12 V, 4 Ah PAPK 12 B3
 • napięcie znamionowe: 12 V
 • pojemność: 4 Ah
 • Cell Balancing

Cena: 129 zł 90,30 zł – przejdź do sklepu

Akumulator Parkside i Parkside Performance – czy warto?

Jako że elektronarzędzia z Lidla cieszą się dość dużą popularnością, często pojawiają się zarówno nowe modele, jak i promocyjne oferty. Najlepszym przykładem może być cykliczna akcja, o której przeczytasz we wpisie: Już dziś: Sobotnia wyprzedaż w Lidl na elektronarzędzia — lecą ceny, lecą wióry. Zakup dedykowanego akumulatora Parkside lub Parkside Performance gwarantuje nam, że bez najmniejszego problemu zasilimy każdy model marki. Warto jednak mieć na uwadze wcześniej wspomniane zależności dot. pojemności i napięcia znamionowego. Czy akumulator Parkside będzie intratnym zakupem? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to zależne od naszych oczekiwań. Niemniej, biorąc pod uwagę dostępność i ceny, z pewnością jest to dość atrakcyjna propozycja. Uwaga, powyższe modele pasują wyłącznie do elektronarzędzi marki Parkside i Parkside Performance.