Szatkownica do Monsieur Cuisine: na rynku jest alternatywa i może być lepsza!

Posiadacze Monsieur Cuisine wiedzą, że ich robot potrafi niemal wszystko. Idealnie byłoby jednak gdyby zajmował się również cięciem i wstępną obróbką składników. Dlatego właśnie szatkownica do Lidlomixa jest tak popularnym akcesorium.

Nie mam wątpliwości, że Monsieur Cuisine Smart i Connect to najlepsze multicookery w zakresie stosunku jakości do możliwości. Pomimo tego nie są doskonałe, a ich funkcjonalność można poprawić korzystając z dodatkowych akcesoriów od zewnętrznych dostawców. Swojego czasu przygotowałem nawet zestawienie najlepszych akcesoriów do Lidlomixa. Niezmiennie jednak najpopularniejszym dodatkiem wydaje się być szatkownica.

Monsieur Cuisine: oryginalna szatkownica

W sklepie online Lidl jest dostępna oryginalna szatkownica do Monsieur Cuisine. Sprzęt często bywa niedostępny, ale jego cena jest niezwykle atrakcyjna. Gadżet pozwalający na szybkie cięcie i tarcie produktów wyceniono na zaledwie 169 zł. To ponad 2 razy taniej niż odpowiednik do Thermomixa.

szatkownica Monsieur Cuisine

Gadżet jest dość zaawansowany – montowany jest nie tylko do misy, ale również do mechanizmu noża.. Oznacza to, że cała tarcza do szatkowania obraca się podczas pracy. Bezpośrednio nad nożami instalowana jest nakładka z otworem na warzywa i owoce. Dzięki niej praca z szatkownicą jest całkowicie bezpieczna.

Szatkownicą mogą cieszyć się posiadacze obydwu wersji Monsieur Cuisine, ale w przypadku wersji Smart pojawia się dodatkowy tryb pracy. W zestawie dostarczanych jest również 5 nowych przepisów wykorzystujących szatkownicę.

Szatkownica do Monsieur Cuisine jest dostępna pod tym linkiem.

Szatkownica do Monsieur Cuisine: alternatywy

Przystawka ze sklepu Lidl jest niedostępna? A może poszukujesz sprzętu wyższej klasy. Tak się składa, że na rynku jest jeden produkt od cenionego producenta, który jakością wykonania i zestawem funkcji przewyższa oryginał.

Szatkownica Wundermix

szatkownica wundermix

Wyndermix to niemiecka marka, która od wielu lat produkuje najwyższej jakości akcesoria do Thermomixa i Monsieur Cuisine. Firmę postrzegamy raczej jako innowatora niż naśladowcę. Znaleziona przez nas szatkownica oferuje 4 rodzaje cięcia: drobne plastry, drobne tarcie, grube plastry oraz grube tarcie. Producent zapewnia, że akcesorium nadaje się do wszystkich rodzajów owoców i warzyw. Poza dodatkowymi trybami cięcia, produkt od Wundermix posiada jeszcze jedną ważną przewagę nad produktem Silvercrest. Mowa o pojemniku na poszatkowane warzywa. W „oryginale” wszystkie składniki trafiają wprost do misy, więc jeśli chcemy pociąć sobie warzywa na plasterki, ale nie planujemy ich gotować, to i tak Monsieur Cuisine nadaje się do mycia. W przypadku Wundermixa taki problem nie zachodzi.

Niestety, doskonalsza szatkownica kosztuje sporo, trzeba bowiem zapłacić aż 429,90 zł. Kupisz ją w sklepie Empik.

Inne alternatywy?

Co ciekawe konkurencyjny Thermomix można wyposażyć w przynajmniej 4 rodzaje alternatywnych szatkownic. Jeśli chodzi o Monsieur Cuisine produkt Wundermixa jest jedyny na rynku. Można przypuszczać, że jest to spowodowane niską ceną i dużymi możliwościami standardowego akcesorium.