Szatkownica do Monsieur Cuisine – zapomnij o oryginalne, alternatywa jest lepsza!

Mówi się, że współczesne multicookery potrafią wszystko. Tymczasem ani Monsieur Cuisine, ani Thermomix i Cook4Me nie oferują funkcji szatkowania. Dwa pierwsze urządzenia pozwalają jednak dokupić szatkownicę, która szybko stała się najpopularniejszym akcesorium.

Monsieur Cuisine Smart i Connect to moim zdaniem najlepsze multicookery jeśli chodzi o stosunek jakości do możliwości. Dodatkowo za niewielkie pieniądze można zwiększyć ich funkcjonalność siągając po akcesoria od firm trzecich. Swojego czasu przygotowałem nawet zestawienie najlepszych akcesoriów do Lidlomixa. Niezmiennie jednak najpopularniejszym dodatkiem wydaje się być szatkownica.

Monsieur Cuisine: oryginalna szatkownica

W sklepie online Lidl jest dostępna oryginalna szatkownica do Monsieur Cuisine. Sprzęt często bywa niedostępny, ale jego cena jest niezwykle atrakcyjna. Gadżet pozwalający na szybkie cięcie i tarcie produktów wyceniono na zaledwie 169 zł. To ponad 2 razy taniej niż odpowiednik do Thermomixa.

szatkownica Monsieur Cuisine

Gadżet jest dość zaawansowany – montowany jest nie tylko do misy, ale również do mechanizmu noża.. Oznacza to, że cała tarcza do szatkowania obraca się podczas pracy. Bezpośrednio nad nożami instalowana jest nakładka z otworem na warzywa i owoce. Dzięki niej praca z szatkownicą jest całkowicie bezpieczna.

Szatkownicą mogą cieszyć się posiadacze obydwu wersji Monsieur Cuisine, ale w przypadku wersji Smart pojawia się dodatkowy tryb pracy. W zestawie dostarczanych jest również 5 nowych przepisów wykorzystujących szatkownicę.

Szatkownica do Monsieur Cuisine jest dostępna pod tym linkiem.

Szatkownica do Monsieur Cuisine: alternatywy

Przystawka ze sklepu Lidl jest niedostępna? A może poszukujesz sprzętu wyższej klasy. Tak się składa, że na rynku jest jeden produkt od cenionego producenta, który jakością wykonania i zestawem funkcji przewyższa oryginał.

Szatkownica Wundermix

szatkownica wundermix

Wyndermix to niemiecka marka, która od wielu lat produkuje najwyższej jakości akcesoria do Thermomixa i Monsieur Cuisine. Firmę postrzegamy raczej jako innowatora niż naśladowcę. Znaleziona przez nas szatkownica oferuje 4 rodzaje cięcia: drobne plastry, drobne tarcie, grube plastry oraz grube tarcie. Producent zapewnia, że akcesorium nadaje się do wszystkich rodzajów owoców i warzyw. Poza dodatkowymi trybami cięcia, produkt od Wundermix posiada jeszcze jedną ważną przewagę nad produktem Silvercrest. Mowa o pojemniku na poszatkowane warzywa. W „oryginale” wszystkie składniki trafiają wprost do misy, więc jeśli chcemy pociąć sobie warzywa na plasterki, ale nie planujemy ich gotować, to i tak Monsieur Cuisine nadaje się do mycia. W przypadku Wundermixa taki problem nie zachodzi.

Niestety, doskonalsza szatkownica kosztuje sporo, trzeba bowiem zapłacić aż 429,90 zł. Kupisz ją w sklepie Empik.

Inne alternatywy?

Co ciekawe konkurencyjny Thermomix można wyposażyć w przynajmniej 4 rodzaje alternatywnych szatkownic. Jeśli chodzi o Monsieur Cuisine produkt Wundermixa jest jedyny na rynku. Można przypuszczać, że jest to spowodowane niską ceną i dużymi możliwościami standardowego akcesorium.