Mieliśmy przyjemność opisywać już Sphero, teraz przyszła pora na większego i szybszego brata – Sphero 2B, który dostarczyć ma użytkownikowi więcej możliwości.

Nowa odsłona produktu może rozpędzać się do prędkości 4,27 m/s, to aż 3,17 m/s więcej od swojego poprzednika. Dodatkowo Sphero 2B będzie zdolny do skoków oraz interakcji z innymi użytkownikami. Dzięki temu przed właścicielem otworzą się nowe możliwości rozgrywek z przyjaciółmi.

Oprogramowanie ma być w pełni otwarte dzięki czemu możliwe będzie dowolne przeprogramowanie robota, wedle indywidualnych upodobań. Podobnie sprawa się ma w przypadku „opon” w które wyposażenie zostało urządzenie. Poprzednie wersje były kuliste, a ich powierzchnia gładka, przez co w celu jakichkolwiek działań w terenie trzeba było dokupić specjalne „ubranka”. Wersja 2B jest natomiast walcowata, a napęd umiejscowiony w kołach po obu stronach „bazy”. Wspomniane opony będzie można wymieniać dopasowując dzięki temu Sphero do pracy w domu bądź terenie.

Sphero 2B, tak samo jak poprzednicy, obsługiwany będzie poprzez urządzenia mobilne wyposażone w system iOS bądź Android i sterowany za pośrednictwem fal Bluetooth na odległość około 30 metrów.

Ciekawą modyfikacją Sphero 2B może być montaż na jego bazie, aparatu bądź kamery, przez co zabawka zmieni się w małe urządzenie szpiegowskie.

 Foto: makerbot.tumblr.com

Sugerowana cena urządzenia, które ukazać ma się w tym roku to 99 dolarów, ale możliwe że ulegnie jeszcze zmianie na niższą.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.