niedziela, 14 lipca

Na dobry początek weekendu chcielibyśmy wam zaprezentować rozwiązanie, które zrobiło furorę na Kickstarterze. Na tą chwilę zebrano 4 516 100 złotych, choć celem było uzbieranie jedynie 117 300 złotych. Tak dużym zainteresowaniem cieszy się Bagel, pierwsza smart miarka.


Pomiar możemy wykonać przy użyciu laserowego miernika (zasięg do 5 metrów), przy użyciu specjalnej żyłki (efektywny zasięg 3 metry) lub wykorzystując moduł koła (zasięg do 10 metrów). Wynik może być podawany nie tylko w centymetrach czy milimetrach ale nawet w calach.


Ciekawym patentem jest także możliwość zapisywania wewnątrz Bagel’a notatek głosowych. Miejsca powinno wystarczyć na kilkadziesiąt krótkich wiadomości gdyż w środku znajdziemy 32 MB pamięci. Całość korzysta z litowo polimerowej baterii o pojemności 500 mAh (8 godzin efektywnej pracy).

Zapisane notatki możemy przesłać na swój smartfon za pośrednictwem Bluetootha. Bez znaczenia czy posiadacie telefon na Androidzie czy iOS – Bagel zgodny jest z obydwoma systemami. Bagel od listopada 2016 sprzedawany będzie w cenie 90 $ czyli 352 złotych.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/bagel-labs/bagel-the-worlds-smartest-tape-measure/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]