Silmee – sensor medyczny od Toshiba

Firma Toshiba ogłosiła 5 marca  iż opracowali oni inteligentny czujnik bo pomiaru najważniejszych funkcji życiowych. Za pomocą smartphone użytkownik będzie mógł monitorować dane uzyskiwane przez urządzenie. Sensor monitorować ma ekosystem oraz kluczowe funkcje takie jak: puls, temperatura ciała, ruch bądź EKG.

SilmeeZebrane dane przekazywane będą bezprzewodowo do mobilnych urządzeń takich jak smartphone czy tablety. Firma Toshiba wykonała prototypowy modułu czujnika, który jest wystarczająco mały aby nosić go przy sobie. Projekt został przedstawiony na Międzynarodowym Sympozjum Medycznego ICT 2013, które odbyło się na Uniwersytecie Meiji (Tokio, Japonia, 7 marca).

Produkt ma być o wiele łatwiejszy do użytkowania i nabycia w porównaniu do dostępnych na rynku sprzętów o podobnych możliwościach. Są one zbyt duże, a obsługa wielu elementów wyposażenia jest zbyt skomplikowana.

Ostatnio opracowany Silmee zawiera na froncie analogowy Pseudo-SoC, ponadto został wyposażony w 32-bitowy procesor ARM i podwójny moduł Bluetooth, całość zamknięta jest w małej obudowie o wymiarach 14.5×14.5 mm. „Wystarczy dodać kilka rozszerzeń do zaprojektowanego modułu, takich jak antena, bateria i głowice czujnika aby osiągnąć kluczowy czujnik systemu praktyczny w noszeniu przy sobie

Toshiba zaprezentowała prototyp Silmee o wymiarach 25×60 mm i wadze 10 gram. Producent zapowiada iż firma będzie przyczyniać się do promowania inteligentnych i osobistych usług medycznych, wdrażając moduł i terminal prototypu w rozwój wielu inteligentnych usług opieki zdrowotnej i badań terenowych.

Silmee jest objęty prawami autorskimi firmy Toshiba Corporation

źródło: materiały prasowe Toshiba