Firma Toshiba ogłosiła 5 marca  iż opracowali oni inteligentny czujnik bo pomiaru najważniejszych funkcji życiowych. Za pomocą smartphone użytkownik będzie mógł monitorować dane uzyskiwane przez urządzenie. Sensor monitorować ma ekosystem oraz kluczowe funkcje takie jak: puls, temperatura ciała, ruch bądź EKG.

SilmeeZebrane dane przekazywane będą bezprzewodowo do mobilnych urządzeń takich jak smartphone czy tablety. Firma Toshiba wykonała prototypowy modułu czujnika, który jest wystarczająco mały aby nosić go przy sobie. Projekt został przedstawiony na Międzynarodowym Sympozjum Medycznego ICT 2013, które odbyło się na Uniwersytecie Meiji (Tokio, Japonia, 7 marca).

Produkt ma być o wiele łatwiejszy do użytkowania i nabycia w porównaniu do dostępnych na rynku sprzętów o podobnych możliwościach. Są one zbyt duże, a obsługa wielu elementów wyposażenia jest zbyt skomplikowana.

Ostatnio opracowany Silmee zawiera na froncie analogowy Pseudo-SoC, ponadto został wyposażony w 32-bitowy procesor ARM i podwójny moduł Bluetooth, całość zamknięta jest w małej obudowie o wymiarach 14.5×14.5 mm. „Wystarczy dodać kilka rozszerzeń do zaprojektowanego modułu, takich jak antena, bateria i głowice czujnika aby osiągnąć kluczowy czujnik systemu praktyczny w noszeniu przy sobie

Toshiba zaprezentowała prototyp Silmee o wymiarach 25×60 mm i wadze 10 gram. Producent zapowiada iż firma będzie przyczyniać się do promowania inteligentnych i osobistych usług medycznych, wdrażając moduł i terminal prototypu w rozwój wielu inteligentnych usług opieki zdrowotnej i badań terenowych.

Silmee jest objęty prawami autorskimi firmy Toshiba Corporation

źródło: materiały prasowe Toshiba

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.