niedziela, 14 lipca

Zastanawiasz się nad zakupem robota koszącego? Aktualnie można kupić w promocyjnej cenie taki sprzęt.

Roboty koszące coraz częściej pojawiają się w naszych ogrodach. Zadaniem ich jest regularne przycinanie rosnącej trawy. Dzięki temu, że murawa pielęgnowana jest kilka razy w tygodniu, resztki ściętej trawy są bardzo małe i po skoszeniu opadają w kierunku ziemi, gdzie stanowią naturalny nawóz organiczny.

Jeżeli poszukujesz robota koszącego do przycinania trawy na powierzchni do 400 m2 to aktualnie trwa promocja na robot koszący Wiper Blitz XH4 Grigio V20. Urządzenie to można kupić w sklepie Media Expert w promocyjnej cenie 5 299 zł, taniej o 400 zł od ceny regularnej. Rabat można uzyskać po podaniu kodu ME1606-230623. Akcja promocyjna trwa do piątku 23 czerwca 2023 r. do 23.59

Kosiarka spalinowa – top 6 najciekawszych modeli. Jaką warto wybrać?

Robot koszący Wiper Blitz XH4 Grigio V20

Akumulatorowy robot koszący Wiper wyposażony jest w mocny bezszczotkowy silnik, który generuje hałas na poziomie 65 dB, co można porównać do dźwięku rozmowy. Zasilany jest pracą akumulatora Li-Ion. Przeznaczony jest do koszenia mniejszych trawników, o powierzchni do 400 m2, których nachylenie nie przekracza 50o, co jest parametrem wyróżniającym ten model. Jak podaje producent cały ten obszar powinien być skoszony na jednym naładowaniu akumulatora. Kolejną wyróżniającą cechą jest to, że robot może pracować bez konieczności rozprowadzania instalacji (przewodu ograniczającego), co czyni jego użytkowanie jeszcze prostsze.

Robotem można sterować wybierając odpowiedni przycisk na panelu dotykowym lub przy pomocy aplikacji My Robot Wiper, którą można pobrać na smartfon. Sterowanie odbywa się przez Bluetooth. Aplikacja daje nam nam możliwość zarządzania pracą robota, gdzie można ustawić harmonogram pracy, sprawdzić postęp koszenia lub zaplanować przerwę.

Robot koszący Wiper Blitz XH4 Grigio V20 ma możliwość regulacji wysokości koszenia w zakresie od 42 – 48 mm. Jednorazowo robot ścina trawę, dzięki czterem obrotowym nożom, na szerokości 25 cm. Warto wiedzieć, że w urządzeniu zamontowano czujnik podnoszenia, co zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Dodatkowo robot jest odporny na niewielkie zachlapania wody – IPX4, dzięki czemu nie jest mu groźny niewielki deszcz lub spryskanie wodą ze zraszacza. W zestawie: akumulator, ładowarka, instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Regulacja wysokości koszenia, Sterowanie poprzez mobilną aplikację, Czujnik podnoszenia
 • Zalecana powierzchnia: 400 m2
 • Maksymalne nachylenie terenu: 50o
 • Obszar koszenia na jednym ładowaniu: 400 m2
 • Maksymalny czas ładowania: 270 min
 • Maksymalny czas pracy na jednym ładowania: 180 min
 • System koszenia: 4 obrotowe noże
 • Standard pyłoszczelności / wodoodporności: IPX4
 • Pojemność akumulatora: 7,5 Ah
 • Poziom hałasu: 65 dB
 • Szerokość koszenia: 250 mm
 • Zakres regulacji wysokości koszenia: 42 – 48 mm
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Waga: 8,6 kg
 • Wymiary: 37,5 x 48,5 x 23 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Poszukujesz ciekawych informacji o robotach koszących? W tym tekście zapewne wiele takich znajdziesz: Robot koszący – innowacyjna pielęgnacja trawników

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.