Revolights Wheels – nowy pomysł na lampy do rowerów

Revolights Wheels to diodowe oświetlenie  do rowerów montowane bezpośrednio na koła. Mechanizm został stworzony w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy po ciemku.

REVOlights

Zestaw składa się z dwóch listw montowanych na stałe do kół oraz baterii działającej na zasadzie dynamo, zasilającej diody energią zabraną podczas jazdy – posiada ona własny akumulator. Dzięki temu oprócz ładowania podczas jazdy możliwe jest to również przy pomocy portu USB. Tylne koło w celu otrzymania lepszej widoczności rowerzysty przez pojazdy na drodze wyposażone zostało w czerwony diody LED, natomiast przednie w celu optymalnej widoczności podłoża emitują światło białe.

REVOlights

Revolights Wheels dopasowuje się do prędkości jazdy zapalając i gasząc diody, które aktualnie powinny być aktywne oraz te które nie oświetlałyby drogi.  Cały mechanizm montuje się po obu stronach opony za pomocą serii klipsów i pierścieni.

REVOlights

REVOlightsSpecyfikacje:

 Żywotność baterii – 4 godziny
Oświetlenie na kole – 8 diod LED x 35 lumenów ea
 Rozmiar kół – 700c/622mm & 27in
 WAGA na kole – 12,3 uncji 
 Wodoodporny
 Detektor kradzieży

Wymagania :

  • Rower typu: wszystkie z wyjątkiem bmx (musi być pełna rama)
  • Rozmiar kół : 700 SERIES , VINTAGE 27s
  • Odległość od górnej krawędzi do podstawy szprychy: do 40mm
  • Odległość między widelcem z przodu i z tyłu roweru – w punkcie poniżej klocka hamulcowego:  od 40mm.

REVOlights

Cena kompletu nakładek wynosi 229 dolarów, pojedynczej natomiast 139 dolarów. Produkt dostępny jest na stronie producenta: revolights.com

REVOlights