Ranking top 6 - jaką wiertarko wkrętarkę warto wybrać

Ranking top 6 – jaką wiertarko wkrętarkę warto wybrać

Remonty, awarie i niekończące się naprawy w domu? Zastanawiasz się nad kupnem nowej wiertarko wkrętarki? Wychodzimy Ci naprzeciw. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy ranking wiertarko wkrętarek. Przedstawiamy 6 urządzeń, spośród których, w łatwy i przejrzysty sposób będziesz mógł wybrać najlepsze dla siebie elektronarzędzie.

Wiertarko-wkrętarka to wszechstronne elektronarzędzie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znajduje zastosowanie w wielu pracach naprawczych. Dzięki temu urządzeniu możesz sprawnie wkręcić lub wykręcić śrubę. Szybko i precyzyjnie wywiercisz też nowy otwór o pożądanej wielkości lub powiększysz istniejący. Dobierając odpowiednie wiertło można wiercić w niezbyt twardych materiałach – drewnie i tworzywach drewnopochodnych, metalu oraz tworzywach sztucznych. Niektóre wiertarko wkrętarki wzbogacone są o funkcję udaru, dzięki czemu można wiercić otwory w twardych powierzchniach np. betonie, cegle.

Zasilanie wiertarko wkrętarek – zalety i wady

Zwykle możemy wybierać pomiędzy urządzeniami zasilanymi na akumulator oraz z podłączeniem do sieci. Brak kabla zasilającego zwiększa nam możliwość manipulacji urządzeniem. Zwykle wiertarko wkrętarki akumulatorowe mają niewelkie gabaryty, dzięki czemu, lepiej leżą w dłoni, są bardziej poręczne oraz generują niewielki poziom hałasu. Łatwiej jest też pracować w trudno dostępnych miejscach. Te urządzenia mają mniejszą moc niż wiertarko wkrętarki sieciowe. Trzeba także pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatora przed rozpoczęciem pracy lub o posiadaniu zapasowej baterii.

Wiertarko wkrętarka sieciowa zasilana jest prądem z gniazdka o mocy 230 V. Dzięki większej mocy urządzenie może być wykorzystywane do cięższych prac. Jest też stale gotowe do pracy, bez konieczności przerw na ładowanie. Należy pamiętać, że czasem trzeba używać przedłużacza, co może być niewygodne. Zwykle jest większych gabarytów niż akumulatorowe urządzenia, co może utrudniać pracę w niewielkiej przestrzeni, a zbyt duża waga może powodować brak precyzji w użytkowaniu.

Najważniejsze parametry wiertarko wkrętarek

Co watro dokupić do wiertarko wkrętarek?

Do wiertarko wkrętarek zwykle należy dokupić dodatkowy osprzęt. Warto zainwestować w komplet bitów, w skład którego wchodzą m.in. bity: płaskie, krzyżakowe, gwiazdkowe, ampulowe, itd. Niezbędny będzie również komplet wierteł do metalu i drewna. Jeśli decydujemy się na wiertarko wkrętarkę z udarem to potrzebne będą wiertła do wiercenia w twardych powierzchniach. W przypadku urządzeń akumulatorowych warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię.

Wiertarko wkrętarka – porównanie 6 urządzeń

Prezentujemy Państwu 6 urządzeń. Przeznaczone są one do domowego użytku, o optymalnym stosunku jakości do ceny. Wszystkie wybrane wiertarko wkrętarki są wyposażone w przekładnię dwubiegową oraz posiadają akumulatory o mocy napięcia 18 – 20 V. Wybraliśmy takie modele, które mają w cenie zestawu dołączone 1 lub 2 akumulatory, 1 ładowarka oraz walizkę lub torbę transportową. Do dwóch dołączone są także latarki. Zapraszamy do wyboru najlepszej dla Was wiertarko wkrętarki.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa 12 V PBSPA 12 B2 marki Parkside Performance

Tę wiertarko wkrętarkę możemy nabyć w sklepie internetowym Lidl Online. Aktualnie jest w promocji i można ją kupić 60 zł taniej. Wyposażona jest w mocny bezszczotkowy silnik i dwubiegową przekładnię z płynnie sterowanymi obrotami i funkcją zatrzymania. Istnieje możliwość regulacji momentu obrotowego (20 poziomów) i dodatkowe ustawienie wiercenia. Akumulatorowa wiertarko wkrętarka marki Parkside Performance posiada funkcję automatycznego blokowania wrzeciona Spindle Lock, dzięki czemu można w sposób szybki i łatwy wymieniać wiertła i bity.

Komfort pracy podnosi wbudowana dioda LED, dzięki czemu pole robocze jest dobrze doświetlone, a antypoślizgowy uchwyt zapewnia mocny i bezpieczny chwyt urządzenia. W zestawie jest akumulator, ładowarka oraz akcesoria: 7 wierteł do drewna, 25-częściowy zestaw bitów oraz torba. Urządzenie łączy się z akumulatorami z serii Parkside X 12 V Team.

Specyfikacja techniczna

Cena 359,00 zł Cena: 299,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa o mocy napięcia 20 V, 60 NM firmy Energizer

W sklepie Biedronka Home można nabyć mocną i wszechstronną wiertarko wkrętarkę udarową. Ten nowy model wyposażony jest w nowoczesny, bezszczotkowy silnik oraz trwałą stalową przekładnię. Urządzenie przeznaczone jest do wkręcania śrub i wiercenia w różnych powierzchniach miękkich, a dzięki funkcji udaru również w betonie, murze czy kamieniu. Posiada regulację siły dokręcania, tryb wiercenia blokujący sprzęgło oraz szeroki zakres regulacji sprzęgła, który ułatwia przykręcanie wkrętów. Uchwyt zaciskowy (13 mm) pozwala na łatwy i szybki montaż większości końcówek i bitów dostępnych na rynku.

Wiertarko wkrętarka udarowa posiada ergonomiczny uchwyt pokryty gumowaną okładziną, dzięki czemu dłonie nie ślizgają się i mamy większą kontrolę docisku. Urządzenie wyposażone jest w światło LED oświetlający obszar roboczy. Do zestawu dołączone są 2 baterie (2 i 4 Ah) ze wskaźnikiem naładowania, szybka ładowarka, uchwyt pomocniczy i sprzączka.

Specyfikacja techniczna

Cena: 599,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Dexter 20V 2.5Ah Li-Ion

W udarową wiertarko wkrętarkę model 20VID2-50A.1A możemy zaopatrzyć się w sklepie Leroy Merlin. Posiada mocny i niezawodny silnik szczotkowy oraz dwubiegową przekładnię. Bardzo dobrze sprawdzi się do wiercenia w metalu (średnica 6 mm), w drewnie (średnica 22 mm), jak i w twardych powierzchniach, ponieważ wyposażona jest w tryb udaru. Dodatkowo posiada dwie pozycje do wiercenia. Urządzenie wyposażone jest w 21 ustawień momentu obrotowego, dzięki czemu możemy uzyskać precyzyjną regulację oraz dokładne dostosowanie siły wkręcania do danego rodzaju materiału. Metalowy uchwyt wiertarko wkrętarki ułatwia dokręcanie wierteł i końcówek roboczych.

Dzięki przedniemu oświetleniu LED wiertarko wkrętarka skutecznie doświetla całe miejsce pracy, natomiast górne diody LED sygnalizują tryb wkręcania lub wykręcania. Ergonomiczny uchwyt ułatwia manipulację urządzeniem oraz zwiększa bezpieczeństwo pracy. Akumulatorowa wiertarko wkrętarka Dexter jest kompatybilna z akumulatorami litowo-jonowymi serii UP20. Do zestawu dołączona jest walizka transportowa, 1 podwójny bit do wkręcania, 1 ładowarka oraz 2 akumulatory (2,5 Ah). Ładowarka ma wbudowany wskaźnik poziomu naładowania baterii i ładuje baterię w około 30 minut.

Specyfikacja techniczna

Cena: 529,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka Einhell TE-CD18/2 Kit

Urządzenie jest przeznaczone dla majsterkowiczów pracujących w domu lub w ogrodzie. W sklepach Media Expert możemy zaopatrzyć się w akumulatorową wiertarko wkrętarkę marki Einhell 18 V. Posiada ona mocny silnik szczotkowy i 2-biegową przekładnię, które generują wysoki moment obrotowy (maksymalny moment obrotowy 44 Nm), zapewniając wysoki komfort pracy. Dodatkowo wyposażona jest w funkcję szybkiego zatrzymania i automatyczną blokadę wrzeciona. Posiada uchwyt szybkozaciskowy.

Wiertarko wkrętarka posiada ergonomiczny kształt. Wyposażona jest w światło LED, co zwiększa komfort pracy w trudnych do oświetlenia miejscach. Do wiertarko wkrętarki Einhell TE-CD18-2 Li Kit dołączone są 2 akumulatory typu Li-Ion 18 V, ładowarka i walizka transportowa, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

Specyfikacja techniczna

Cena: 479,99 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka z udarem MacAllister 18 V z latarką 18 V

W sklepach Castorama możemy zaopatrzyć się w akumulatorową wiertarko wkrętarkę z udarem 18 V i latarką 18 V. Ten wielofunkcyjny sprzęt ułatwi szybkie i sprawne wykonanie prac remontowo-budowlanych. Wiertarko wkrętarka wyposażona jest w silnik szczotkowy z regulacją prędkości obrotowej (maksymalny moment obrotowy 35 Nm). Umożliwia wiercenie precyzyjnych otworów w miękkich materiałach: średnica wiercenia otworów w drewnie 30 mm oraz średnica wiercenia w stali 10 mm. Dzięki funkcji udaru (częstotliwość udarów 7200 – 25600 udr./min) doskonale radzi sobie podczas wiercenia w twardych materiałach – średnica wiercenia w betonie 13 mm.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa z udarem MacAllister i latarką ma regulowaną głowicę oraz energooszczędną żarówkę LED. Urządzenie jest poręczne i ma wbudowany hak, który umożliwia wygodne zawieszenie go np. na drabinie. Dzięki tym cechom użytkowanie jest komfortowe. W zestawie jest: wiertarko-wkrętarka, latarka (zakres regulacji głowicy: od -10° do 90°, liczba ustawień głowicy: 8, strumień świetlny: 250 lm), 2 akumulatory (1,5 Ah) i 1 ładowarka (1 godz).

Specyfikacja techniczna

Cena 278,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowa 18 V wiertarko wkrętarka Graphite 58G000, zestaw 18 V 58G016 w torbie: 1 latarka, 1 bateria 2,0 Ah

Wiertarko wkrętarkę 18 V firmy Graphite znajdziemy w sklepie Bricoman. Przeznaczona jest do użytku domowego, powinna znaleźć się w warsztacie każdego majsterkowicza. Urządzenie wyposażone jest w silnik szczotkowy z dwubiegową przekładnią i maksymalnym momentem obrotowym 44 Nm. Posiada samozaciskowy uchwyt 10 mm.

Zestaw wzbogacony jest o latarkę 58G007 (napięcie 18 V, natężenie światła 260 lm), co zwiększa komfort pracy i doświetla potrzebny nam obszar roboczy. W zestawie znajdziemy również wiertarko wkrętarkę 58G000 (napięcie 18 V), 1 akumulator (2,0 Ah), ładowarkę 58G002 oraz odpowiednią torbę na elektronarzędzia 58G015. Gwarancja obejmuje okres 3 lat.

Specyfikacja techniczna

Cena 419,00 zł Przejdź do sklepu

Exit mobile version