środa 25 maja 2022
Kontakt
Wszystko o Think-About
Think-About Think-About
  • START
  • AGD
  • SMART-HOME
  • OGRÓD
  • WARSZTAT
 Ranking robotów koszących – najlepsze kosiarki automatyczne 2022
OGRÓD Rankingi

Ranking robotów koszących – najlepsze kosiarki automatyczne 2022

30 marca 2022

Roboty koszące to nowoczesne urządzenia, które z powodzeniem zastępują klasyczne kosiarki. Kosiarki automatyczne są niezwykle komfortowe, ponieważ nie wymagają od nas wielkiej ingerencji. Wystarczy włączyć je przy pomocy aplikacji lub pilota, wybrać odpowiedni tryb i patrzeć jak urządzenie wykonuje za nas całą robotę. Jest to świetna propozycja dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą dbać o swój trawnik w bardziej tradycyjny sposób. Jaki model będzie najlepszym wyborem w 2022 roku? Sprawdź nasz ranking robotów koszących.

Ranking robotów koszących - najlepsze kosiarki automatyczne 2022

Rynek kosiarek automatycznych stale się rozrasta, co potwierdza zainteresowanie tymi urządzeniami. Z wyglądu przypominają one roboty sprzątające, jednak szczotki ze sztucznego włosia zastępują ostrza. To wygodne w użyciu urządzenie praktycznie samo zadba o kondycję naszego trawnika. Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze robota koszącego i na jaki model postawić?

Na co zwracać uwagę przy zakupie automatycznej kosiarki?

Najważniejszym aspektem, na jaki musimy zwrócić uwagę podczas zakupu robota koszącego, jest rozmiar trawnika. Producenci w specyfikacji urządzenia podają maksymalną oraz zalecaną powierzchnię, którą jest w stanie wykosić kosiarka automatyczna. Warto jednak mieć na uwadze to, że producenci zazwyczaj podają te wartości panujące w określonych warunkach – przy płaskim trawniku bez zmian wysokości terenu. Jeśli nasze podwórko jest duże, a powierzchnia koszenia nie należy do najmniejszych, to najlepiej wybrać urządzenie, które cechuje się długim czasem pracy na baterii. Wpłynie to na wydajność kosiarki i czas koszenia. 

Automatyczne roboty koszące to urządzenia zasilane baterią, dlatego też przed zakupem musimy sprawdzić, jak długo urządzenie może pracować na jednym ładowaniu. Przekłada się to oczywiście na wydajność koszenia, ponieważ za jednym razem kosiarka jest w stanie wykosić większy obszar. Im mniejsza bateria, tym częstsze są przerwy na ładowanie akumulatora. Podstawowe modele oferują maksymalnie około 45 minut pracy. Na rynku znajdziemy jednak urządzenia, które są w stanie kosić nieustannie przez 1,5 godziny. Wiele zależy też od warunków atmosferycznych, które wpływają na ich pracę. Większość urządzeń jest wyposażonych w funkcję automatycznego doboru energii. Oznacza to tyle, że jeśli robot koszący wykryje niski poziom baterii, uda się do stacji dokującej. 

Jeśli na naszym podwórku znajduje się dużo krzewów, kwiatów i korzeni warto sprawdzić, czy robot, który wpadł nam w oko, posiada szereg czujników. Te pozwolą na dokładne omijanie przeszkód. Ważny jest także kąt nachylenia pracy urządzenia w przypadku, kiedy nasze podwórko nie ma równego ukształtowania. Im większy kąt nachylenia, tym lepsza wydajność urządzenia na pagórkowatym terenie. 

Nowoczesne funkcje urządzenia odgrywają bardzo dużą rolę w pracy robota koszącego. Nie każdy obszar jest przeznaczony do koszenia i kiedy kosimy trawę, przy pomocy klasycznej kosiarki wiemy, że musimy go omijać. Kosiarka automatyczna nie ma jednak tej wiedzy, dlatego też warto wybrać urządzenie, które pozwala na wyłączanie poszczególnych stref. W takich przypadkach zazwyczaj używa się specjalnych czujników lub kabli, które sygnalizują robotowi, że konkretna strefa jest wyłączona z koszenia. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, że robot wpadnie np. do oczka wodnego, które nie zostało odgrodzone.

Jakie funkcje powinien posiadać robot?

Roboty koszące wyposażone są w szereg funkcji, które wpływają na komfort użytkowania urządzenia. Jedną z podstawowych jest czujnik wysokości trawy. Pozwala ona na ustawienie wysokości trawy, jaką ma kosić robot. Mulczowanie to kolejna przydatna funkcja, która odpowiada za cięcie trawy na drobne kawałki, dzięki czemu nie będziemy musieli jej grabić. Tak rozdrobniona trawa ulegnie szybkiemu rozpadowi i będzie świetnym kompostem dla naszego trawnika. 

Każdy wie, że koszenie w deszczu nie ma dużego sensu, ponieważ źdźbła trawy tracą na swojej sprężystości i pod obciążeniem kładą się na powierzchnię. Proces ten sprawia, że koszenie trawy jest nieprecyzyjne, dlatego też warto postawić na urządzenie posiadające czujnik deszczu. Co prawda kosiarki automatyczne są wodoodporne, jednak koszenie podczas opadów jest po prostu nieefektywne. Kosiarka z czujnikiem deszczu w momencie wykrycia opadów powróci do stacji dokującej. Ważny jest także czujnik temperatury, który odpowiada za bezpieczną pracę urządzenia, zwłaszcza w upalne dni. Jeśli kosiarka będzie bliska przegrzaniu się, robot się wyłączy. 

Smartfony to urządzenia, za pomocą których robimy dziś praktycznie wszystko. Za ich pośrednictwem możemy sterować oświetleniem w naszym domu czy nawet ogrzewaniem. Dobrze więc, aby robot koszący posiadał możliwość połączenia się z telefonem. Dedykowana aplikacja pozwoli nam na uruchomienie kosiarki niezależnie od tego, czy znajdujemy się w domu, w pracy, czy na wakacjach. Pozwoli ona również na wyznaczanie stref czy nawet zdalne sterowanie kosiarką. Funkcja PIN, w którą wyposażone są niektóre kosiarki, sprawia, że żadna osoba, która nie zna kodu, jej nie uruchomi. Jest to więc idealne zabezpieczenie przed złodziejami. Taka opcja chroni również dzieci utrudniając przypadkową aktywację urządzenia.

Ranking robotów koszących 2022

NAC RLM800-NG

od 2 299,99 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 800 m2
  • Czas pracy na baterii: 90 minut
  • Czujniki: mrozu, podnoszenia, wykrywania przeszkód, prowadzenia
  • Długość przewodu ograniczającego: 100 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Nie 
  • Dodatkowe funkcje: Mulczowanie, automatyczne ładowanie, harmonogram pracy, blokada PIN, regulacja wysokości koszenia

NAC RLM800-NG to robot, który przystosowany jest do koszenia powierzchni o maksymalnej wielkości 800 m2. Urządzenie zostało wyposażone w system trzech noży obrotowych, które pozwalają na regulowanie wysokości koszenia w zakresie od 25 do 60 mm. Robot został wyposażony w przydatną funkcję mulczowania. Jego ergonomiczny kształt sprawia, że robot dostanie się w praktycznie każde miejsce na naszym podwórku. Robot jest w stanie pokonywać nachylenia do 30 stopni. 

Robot koszący NAC RLM800-NG został wyposażony w wydajną baterię. Akumulator znajdujący się na pokładzie tego modelu pozwala mu na 90 minut pracy przy optymalnych warunkach. Tak wysoka wydajność jest możliwa dzięki zastosowaniu silników bezszczotkowych. Ładowanie akumulatora zajmuje 45 minut. Robot został wyposażony w funkcję automatycznego ładowania, która w momencie wykrycia niskiego poziomu baterii kieruje sprzęt do stacji ładującej. 

Kosiarkę automatyczną NAC RLM800-NG wyposażono w szereg funkcji. Do wspomnianego mulczowania należy dołożyć czujnik deszczu, podnoszenia, unikania przeszkód oraz prowadzenia. Producent wyposażył robota w funkcję PIN, co jest zabezpieczeniem przed kradzieżą i przed przypadkowym włączeniem przez dziecko. Warto również wspomnieć o funkcji harmonogramu pracy, która dobiera częstotliwość koszenia trawy względem jej wzrostu. W pakiecie znajdziemy również przewód ograniczający o długości 100 metrów.  

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu NAC RLM800-NG.

LANDXCAPE LX812I

od 2 609,99 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 600 m2
  • Czas pracy na baterii: 60 minut
  • Czujniki: deszczu, podnoszenia, wykrywania przeszkód, wstrząsów, przechylenia
  • Długość przewodu ograniczającego: 150 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak 
  • Dodatkowe funkcje: Mulczowanie, automatyczne ładowanie, blokada PIN, regulacja wysokości koszenia, cyfrowy wyświetlacz, ultradźwiękowy czujnik do unikania przeszkód

LANDXCAPE LX812I to robot, który jest idealnym wyborem do mniejszych i średnich ogrodów. Bez problemu poradzi sobie z koszeniem powierzchni nieprzekraczającej 600 m2. W jego przypadku nie musimy przejmować się dodatkowy programowaniem, dzięki czemu wystarczy, że podłączymy go do zasilania i uruchomimy. Od razu zajmie się koszeniem naszego podwórka. Maksymalne nachylenie terenu, z jakim poradzi sobie robot to 20 stopni. 

Na obudowie urządzenia znajdziemy cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje nam najważniejsze informacje i daje nam dostęp do funkcji robota. Na pokładzie LANDXCAPE LX812I znajdziemy trzy obrotowe ostrza, które obracają się do przodu i do tyłu, co przenosi się na ich dłuższą żywotność. Warto również wspomnieć o funkcji mulczowania trawy. Wysokość cięcia trawy można regulować w zakresie od 30 do 60 mm. Bateria pozwala na 60 minut pracy na pojedynczym ładowaniu.

Robot LANDXCAPE LX812I pozwala również na sterowanie przy pomocy smartfona, co jest bardzo wygodne. Producent zadbał także o odpowiednie wyposażenie. Znajdziemy tutaj czujnik deszczu, wstrząsów czy przechylenia i podnoszenia, przez które robot automatycznie wyłącza ostrza, kiedy zostanie podniesiony czy wywrócony. Mamy również możliwość również programowania kodu PIN. Największą zaletą urządzenia wydaje się jednak ultradźwiękowy czujnik do unikania przeszkód, dzięki czemu nie musimy martwić się, że robot się uszkodzi. W zestawie znajdziemy 150-metrowy przewód ograniczający. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu LANDXCAPE LX812I.

Gardena Sileno Minimo 500

od 3 239,90 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 500 m2
  • Czas pracy na baterii: 70 minut
  • Czujniki: mrozu, podnoszenia, kolizji, wykrywania przeszkód
  • Długość przewodu ograniczającego: 150 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak (Bluetooth)
  • Dodatkowe funkcje: Automatyczne ładowanie, koszenie wielu stref, harmonogram pracy, blokada PIN, regulacja wysokości koszenia, mulczowanie

Gardena Sileno Minimo 500 to robot, który z racji na swój kształt jest w stanie poradzić sobie w nawet niezwykle wąskich przestrzeniach. Producent zadbał o to, żeby robot był w stanie kosić tereny o różnych kształtach. Robot koszący bez problemu radzi sobie z koszeniem terenu o nachyleniu na poziomie do 25 proc. Sprzęt przystosowany jest do koszenia obszaru o wielkości 500 m2.

Producent wyposażył Gardena Sileno Minimo 500 w funkcję CorridorCut, dzięki której kosiarka jest w stanie wydostać się praktycznie z każdego zakamarka. Robota wyposażono w czujniki kolizji i podnoszenia, które wyłączają ostrza w momencie jego podniesienia. Jest tutaj również czujnik mrozu. Jeśli temperatura podczas koszenia spadnie poniżej zera kosiarka, wstrzymuje koszenie, co chroni trawnik. Za koszenie trawy odpowiada system trzech uchylnych ostrzy, które dobrze radzą sobie również w deszczu. W zestawie znajdziemy także przewód ograniczający. 

Kosiarką Gardena Sileno Minimo 500 możemy sterować za pomocą mobilnej aplikacji, która działa w zakresie do 10 metrów. Robot koszący został także wyposażony w funkcję SensorControl, która dostosowuje częstotliwość koszenia do tempa wzrostu trawy. W momencie, kiedy urządzenie będzie posiadało niski poziom naładowania baterii, samodzielnie wróci do stacji ładującej. Ładowanie robota zajmuje 75 minut, a czas pracy wynosi ponad godzinę. Mówimy tutaj więc o wydajnym urządzeniu. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Gardena Sileno Minimo 500.

Worx Landroid WR141E

od 3 449 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 500 m2
  • Czas pracy na baterii: 60 minut
  • Czujniki: mrozu, podnoszenia, wykrywania przeszkód
  • Długość przewodu ograniczającego: 130 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak 
  • Dodatkowe funkcje: System AIA, mulczowanie, Cut to Edge, automatyczne ładowanie, koszenie wielu stref, harmonogram pracy, blokada PIN, regulacja wysokości koszenia, alarm,

Worx Landroid WR141E na tle innych kosiarek automatycznych z pewnością wyróżnia się designem. Urządzenie to świetnie poradzi sobie z mniejszymi i średnimi trawnikami o powierzchni do 500 m2. Robot jest w stanie kosić trawnik na terenie o maksymalnym nachyleniu do 35 proc. Producent zadbał tutaj o wysoką wydajność, a tą zapewnia inteligentny system planowania i nawigacji. System ten obiera optymalną trasę, dzięki której koszenie odbywa się z większą efektywnością. Trawa może być koszona na wysokości od 30 do 60 mm. 

Kosiarka automatyczna Worx Landroid WR141E została wyposażona w funkcję Cut to Edge. Dzięki niej robot kosi trawę przy przejściach czy przeszkodach z precyzją do czterech centymetrów. Producent wyposażył ten model w czujnik deszczu oraz podnoszenia. Dodatkowo znajduje się tutaj również PIN oraz alarm, który wyśle powiadomienie, kiedy podczas koszenia pójdzie coś nie tak. W sytuacji zagrożenia urządzenie całkowicie się wyłączy. Funkcja AIA sprawia, że robot jest w stanie kosić w bardzo ciasnych obszarach. 

Akumulator znajdujący się w kosiarce automatycznej Worx Landroid WR141E pozwala na 60 minut pracy. Robot ma funkcję automatycznego ładowania baterii, która ładuje się do pełna w 90 minut. Warto jednak zaznaczyć, że akumulator, który znajduje się w tym urządzeniu, z powodzeniem można podłączyć do innych urządzeń tego producenta. Aplikacja na telefon pozwala na tworzenie harmonogramów czy wyznaczania stref koszenia. W zestawie znajdziemy także przewód ograniczający. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Worx Landroid WR141E.

Bosch Indego S+ 500

od 3 899 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 500 m2
  • Czas pracy na baterii: 1h
  • Czujniki: deszczu, podnoszenia, wykrywania przeszkód, 
  • Długość przewodu ograniczającego: 150 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak
  • Dodatkowe funkcje: Automatyczne ładowanie, mulczowanie, koszenie wielu stref, regulacja wysokości koszenia, harmonogram pracy, blokada PIN, BorderCut, LogiCut, MultiArea, SmartMowing, SpotMow, wsparcie dla Amazon Alexa i Google Assistant

Robot koszący Bosch Indego S+ 500 to urządzenie bardzo kompaktowe, dzięki któremu poradzi sobie w wąskich przestrzeniach. Kosiarka automatyczna niemieckiego producenta przystosowana jest do koszenia ogrodów o powierzchni 500 m2, co sprawia, że nadaje się do małych i średnich ogrodów. Jest w stanie poradzić sobie z 15-stopniowym nachyleniem terenu. Producent zastosował tutaj specjalny system LogiCut, który dobiera najbardziej efektywną trasę koszenia. Tym sposobem trawnik skoszony jest równolegle i bardzo precyzyjnie. 

Bezszczotkowy silnik znajdujący się na wyposażeniu kosiarki automatycznej Bosch Indego S+ 500 jest energooszczędny, co przekłada się na długość pracy urządzenia. Akumulator zastosowany w tym modelu pozwala maksymalnie na godzinę pracy, co przy tych wymiarach urządzenia jest bardzo dobrym wynikiem. Tyle samo zajmuje także ładowanie kosiarki. Kosiarka pozwala na koszenie trawy w zakresie od 30 do 50 mm. Za koszenie odpowiedzialny jest system trzech oddzielnych nożyków. Co więcej, na pokładzie znajdziemy funkcję mulczowania. 

Oczywiście urządzenie zostało wyposażone w szereg czujników dbających o bezpieczeństwo pracy. Bosch Indego S+ 500 posiada czujnik unikania przeszkód, czujnik deszczu oraz czujnik podniesienia. W zestawie znajdziemy również przewód ograniczający. Funkcja BorderCut odpowiedzialna jest za precyzyjne koszenie krawędzi, natomiast SpotMow pozwala na koszenie małych powierzchni do 9 m2. Nie można zapomnieć także o funkcji SmartMowing, która tworzy plany koszenia w oparciu o wielkość trawnika, prognozę pogody czy indywidualne preferencje. Aplikacja mobilna pozwala na sterowanie urządzeniem. Warto dodać, że robot obsługuje z asystentami głosowymi Google Android i Alexa. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Bosch Indego S+ 500.

Worx Landroid WR142E

od 4 149 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 700 m2
  • Czas pracy na baterii: 2h
  • Czujniki: deszczu, podnoszenia, wykrywania przeszkód
  • Długość przewodu ograniczającego: 150 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak
  • Dodatkowe funkcje: AIA, automatyczne ładowanie, koszenie wielu stref, harmonogram pracy, blokada PIN, regulacja wysokości koszenia, mulczowanie

Największą zaletą robota koszącego Worx Landroid WR142E jest jego długi czas pracy na jednym ładowaniu. W optymalnych warunkach kosiarka automatyczna jest w stanie kosić trawnik przez 2 godziny. Urządzenie zostało wyposażone w inteligentną nawigację, dzięki której kosiarka dokładnie kosi każdy metr kwadratowy trawnika. Co więcej, producent wyposażył ją w funkcję przycinania krawędzi. Świetnie radzi sobie także z koszeniem węższych odcinków. Kosiarka została wyposażona w 3-ostrzowy system koszący/mulczujący. Maksymalne nachylenie terenu, na jakim może działać kosiarka, wynosi 20 stopni. 

Robot koszący Worx Landroid WR142E jest w stanie skosić powierzchnię o maksymalnej wielkości 700 m2. Kosiarka automatyczna marki Worx ma funkcję drobnego koszenia trawy. Skoszone w ten sposób źdźbła osiadają na trawniku i gniją na powierzchni, dzięki czemu po pewnym czasie trawnik będzie jeszcze bardziej gęsty. W zestawie z kosiarką znajdziemy przewód ograniczający, który możemy położyć w obszarze, którego ma nie kosić urządzenie. Ma on długość 150 metrów.

Worx Landroid WR142E został wyposażony w czujnik deszczu, funkcję automatycznego doładowania akumulatora oraz samoczynny powrót do stacji ładowania po skończonym koszeniu. Na pokładzie kosiarki znajdziemy funkcję zabezpieczającą PIN oraz możliwość sterowania kosiarką za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS. Urządzenie może kosić trawę na wysokości od 30 do 60 mm. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Worx Landroid WR142E.
Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Worx Landroid WR142E.

Husqvarna Automower 305

od 6 180 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 600 m2
  • Czas pracy na baterii: 70 minut
  • Czujniki: mrozu, podnoszenia, przechylenia, 
  • Długość przewodu ograniczającego: –
  • Łączność ze smartfonem: Tak
  • Dodatkowe funkcje: Automatyczne ładowanie, regulacja wysokości koszenia, harmonogram pracy, blokada PIN, wyświetlacz, mulczowanie

Roboty Husqvarna cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów, a to ze względu na wysoką jakość wykonania. Model Automower 305 jest urządzeniem dedykowanym małym i średnim ogrodom. Jest w stanie skosić powierzchnie o maksymalnej wielkości 600 m2. Nachylenie terenu podczas koszenia, jakie jest w stanie obsłużyć urządzenie, wynosi 40 proc. Jest to możliwe dzięki kołom z głębokim bieżnikiem, co przenosi się na lepszą przyczepność. 

Kosiarka automatyczna Husqvarna Automower 305 to model, który został wyposażony w szereg przydatnych funkcji. Robot jest w stanie kosić w ruchu spiralnym oraz pozwala na cięcie w miejscu, czyli tzw. Spot cutting. Urządzenie posiada alarm dźwiękowy oraz blokadę PIN, które nie tylko są zabezpieczeniem przed dziećmi, ale również przed kradzieżą. Automower 305 automatycznie wykrywa wąskie przejścia, posiada czujniki mrozu, podnoszenia czy wywrócenia. Jeśli urządzenie zostanie podniesione lub się wywróci, trzy ostrza automatycznie się wyłączają. 

Aplikacja na smartfony pozwala na sterowanie urządzeniem. Husqvarna Automower 305 posiada system monitorowania wzrostu trawy, dzięki któremu nie kosi jej wtedy, kiedy nie jest to konieczne. Na pokładzie znajduje się także funkcja automatycznego ładowania. Przewód ograniczający pozwala na odgrodzenie poszczególnych obszarów, a także na rozpoczęcie pracy wzdłuż jego obrębu. Bateria gwarantuje 70 minut pracy na pojedynczym ładowaniu. Naładowanie do pełna zajmuje 60 minut. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu Husqvarna Automower 305.

AMBROGIO L35 Deluxe

od 10 799,99 złotych

  • Maksymalna powierzchnia robocza: 1800 m2
  • Czas pracy na baterii: 2,5h
  • Czujniki: deszczu, podnoszenia, wykrywania przeszkód
  • Długość przewodu ograniczającego: 100 metrów
  • Łączność ze smartfonem: Tak
  • Dodatkowe funkcje: Mulczowanie, automatyczne ładowanie, koszenie wielu stref, harmonogram pracy, blokada PIN, tryb Eco Mode, regulacja wysokości koszenia

Robot koszący AMBROGIO L35 to urządzenie przeznaczone do pracy na dużych obszarach. Według zapewnień producenta kosiarka przystosowana jest do koszenia obszaru o wielkości 1800 m2! Wszystko to na pojedynczym ładowaniu. Producent deklaruje, że robot jest w stanie pracować nieustannie przez 150 minut. Ładowanie baterii zajmuje 1,5 godziny. Kosiarka została wyposażona w bezszczotkowe silniki, które cechują się dużą wydajnością. Maksymalny kąt nachylenia powierzchni koszenia wynosi 24 stopnie. 

Kosiarka automatyczna do koszenia trawy wykorzystuje cztery 4-ramienne ostrza o średnicy 25 cm. Mamy możliwość ustawienia wysokości koszenia w zakresie od 25 do 60 mm. AMBROGIO L35 posiada funkcję mulczowania. Na wyposażeniu znalazł się czujnik deszczu, dzięki czemu urządzenie powróci do stacji dokującej, kiedy zacznie padać. W momencie, kiedy poziom baterii spadnie poniżej wymaganego poziomu, robot sam uda się do stacji ładowania. Producent zastosował tutaj również funkcję PIN stanowiącą zabezpieczenie przed dziećmi. Na wyposażeniu jest także czujnik podnoszenia i wykrywania przeszkód. Kosiarka może pracować w trybie Eco. 

Jak przystało na nowoczesne urządzenie, kosiarką automatyczną AMBROGIO L35 można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępna jest ona zarówno na system Google Android, jak i Apple iOS. Z poziomu aplikacji możemy ustawić np. harmonogram koszenia. Urządzeniem możemy sterować również przy wykorzystaniu panelu umieszczonego na obudowie kosiarki. Urządzenie posiada takżę funkcję koszenia wielu stref, a w zestawie znajdziemy przewód ograniczający o długości 100 metrów. 

Ranking robotów koszących. Na zdjęciu AMBROGIO L35 Deluxe.

Sprawdź również najlepsze myjki ciśnieniowe 2022.

Previous post
Next post
Obserwuj nas
  • 1.7K
    Subscribers
    1.7K
    Subscribers

Narzędzia i warsztat - porównaj na Ceneo

Najnowsze artykuły
Oferty

Biedronka – urządzenia i akcesoria warsztatowe

24 maja 2022
AGD

Jaki czajnik turystyczny wybrać – przegląd

24 maja 2022
Oferty

Biedronka – najlepsze okazje tego tygodnia

24 maja 2022
Aktualności

Lidl – narzędzia warsztatowe. Oto najlepsze

23 maja 2022
O nas
Kontakt
Reklama
Polityka Cookies
Prywatność
Copyright 2022. All Right Reserved