Ramię robota czyli Dobot Arm

Jednym z ciekawszych projektów na Kickstarterze bez wątpienia jest Dobot Arm – czyli ramie robota napędzane układem Arduino. Na 35 dni przed końcem tego projektu zakładany próg 36 tysięcy został przekroczony aż  4 krotnie (zebrano 177 492 $).

dobot_1

dobot_4

Ramię te porusza się w po czterech osiach. Dużą zaletą jest wykorzystanie oprogramowania typu open source (możliwości rozwoju). Co ważne Dobot jest bardzo precyzyjny, za jego pomocą możemy na przykład nawlec igłę.

dobot_2

Jednak zastosowania Dobota są dużo większe. Jeśli chcemy ramię te może rysować skomplikowane rysunki, może grać na instrumencie, może podawać rózne rzeczy. Przy zamontowaniu odpowiedniego modułu Dobot jest w stanie rysować za pomocą lasera. Dzięki modułowi Bluetooth ramię te możemy obsługiwać zdalnie z smartfona lub tableta. Ramię możemy kontrolować także za pomocą komputera, przez głos lub ruch (np. leap motion). Niestety Dobot nie jest tanią zabawką. Urządzenie te kosztować ma 499 $.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/dobot/dobot-robotic-arm-for-everyone-arduino-and-open-so/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]

dobot_3

Posted in Archiwalne and tagged , , .